Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu na ten z gotowym zimmeritem, ja mam już niemal gotowy tego feb44 i model jest wspaniały.

Odpowiedz jest prosta - nie trzeba nic doklejać, oraz to że jest to pełna wersja późna, a kolega pytał dokładnie:

Chcę kupić Tygrys I Late Version 1:35 ... . Nie mam jakiś kryteriów poza tym że ma być dokładny .

Czyli późny (late) i dokładny.

 

Model z lutego 1944 jest bardzo dobry dla malowań przewidzianych w zestawie. Ale to nie późne wersje.

 

Tak czy tak czekam na warsztat z niecierpliwością.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie

Dobrze zostało doradzone bo nie chodziło stricte o super póżną wersję a ta z Cyber hobby właściwie przejściowa jest bardzo dobra...

Zimmerit z Ataku zamówiony będzie na pewno lepszy niż już gotowy na modelu , daje jakieś pole manewru ( uszkodzenia czy po prostu go nie będzie )

Lufa MG34 będzie zakupiona poprawna a ta co jest to będzie na zaś Model będzie na platformie to na pewno na gąskach transportowych...

Jak wszystko dotrze do UK to zacznę warsztaty i też będę miał pytania o zdjęcia w oryginale i jaki czołg wybrać żeby był w tej wersji produkcyjnej i w zimmericie , bo na platformie to generalnie każdy mógł się przemieszczać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam model MAZa 7917 i chciałbym go wykonać w wersji innej niż z wyrzutnią rakiety balistycznej (Topol). Początkowo chciałem zrobić go w wersji dźwig, ale zrezygnowałem z tego pomysłu z dwóch powodów 1) nie znalazłem żadnego dźwigu na podwoziu MAZa 7917 (jedyne dźwigi jakie widziałem w necie są na podwoziach MAZ 543 i MAZ 7905 i sądzę że do takiej wersji bardziej nadałby się model Scud), 2) zależy mi na tym, żeby model jeszcze kwalifikował się do pojazdów wojskowych, a nie cywilów...

 

Jedyna wersja inna niż Topol, na którą mógłbym przerobić swojego Maza to:

 

maz-547-04.jpg

 

Wydaje mi się, że to jest próba obciążeniowa prototypu MAZa 7917.

 

Czy może macie jakieś lepsze pomysły zagospodarowania wojskowego MAZa 7917?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki Mikele za pomoc. Ten dźwig właśnie odpada. Bo patrząc po kształcie kabiny to raczej MAZ-7905. I właśnie cięcia kabiny chciałbym uniknąć (no może poza pootwieraniem drzwi i dorobieniem wnętrza) .

 

W grę wchodzi jedynie ścięcie ramy na końcu i właśnie zauważyłem, że dźwig KS-8467 jest na podwoziu MAZa 7916 (rozstaw drzwi lewej kabiny zgadza się z kabiną MAZa 7917). Czyli wystarczy, że skrócę ramę z tyłu o jedną oś (zdaje się ostatnia cyfra określa ilość osi) i dorobię dźwig. Wkrótce założę warsztat, bo chciałbym go zabrać na Fiestę do Warszawy

 

Z wstawieniem go w kategorię pojazdy wojskowe też nie będzie problemu, bo służy w Marynarce do ładowania broni na okręty.

KS-8467_01.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Chciałbym, ale pewnie miałbym problem, żeby to dowieźć w jednym kawałku (no i nie mam w swojej żyjni odpowiedniej powierzchni ekspozycyjnej).

 

Będzie złożony podstawowy człon - tak jak na zdjęciu wyżej - tylko drzwi kabin MAZa będą otwarte.

 

Może zadam głupie pytanie, ale czy w prawej kabinie też jest kierownica? Niestety nie znalazłem jeszcze żadnego zdjęcia wnętrza prawej kabiny...

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje jakiegoś ciekawego KT, najlepiej z zimmeritem.

http://www.tiif.de/thread.php?threadid=83&sid=cb54860e37b429951e64106e65c16692

Czy ktoś się orientuje czy te modyfikacje dla "124" z 505tki były unikatowe dla tego pojazdu, czy były jeszcze jakieś KT na których załogi montowały w tak nietypowym miejscu reflektor albo te stelaże na pręty do gąsienic? Sam pojazd super ale trochę zbyt popularny wśród modelarzy :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletuję kwity na Twardego z pierwszym wariantem Erawy. Potrzebuję zdjęć czołgu z kompletem oznaczeń - jednostki, numeru burtowego czy rejestracji itp. W ogóle pytanie jak ze stosowaniem oznaczeń na Twardych sprawa wygląda? Zdjęcia maszyn bez oznaczeń można znaleźć, ale z numerami itp już trudno.

 

pt91-ea27e629df286690865a92a5d50.jpg

9e648e18503765b5med.jpg

bfea4258cd29c124.jpg

http://http://modelwork.pl/viewtopic.php?p=426997

 

Marzy mi się egzemplarz, przy którym będzie można korzystać z dobrodziejstw kalkomanii Toro Model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś z wątków chyba mrap-a była informacja iż w marcu br. ukaże się książka o nazwach własnych pojazdów WP. Tam było pytanie o zgodę na wykorzystanie zdjęć....

Jaki jest etap tego "ukazywania" czy "ktoś" zna szczegóły ?!?!

 

Zależy mi na info bo "stoję" z kilkoma modelami i nie wiem, czy czekać bo będzie dostępna "na dniach" czy kończyć

 

pozdrawiam Wszystkich .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku kompletuje dodatki do budowy sd.kfz 250/5 NEU, chciałbym dodać koła żywiczne PanzerArt, mam pytanie które będą lepsze: PanzerArt RE35-132 Drive Wheels for Sd.Kfz 10 & 250 (Commercial Pattern A) czy może PanzerArt RE35-131 Drive Wheels for Sd.Kfz 10 & 250 (Gelande Pattern A), mi osobiście podobają się te pierwsze z uwagi na ciekawy bieżnik. Ale nie chciałbym kupić kół wczesnych do późnowojennego wozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No złe nie są ale mi się podobają te Commercial Pattern A, tylko chciałbym się upewnić czy zastosowanie ich ma podstawę historyczną w pojeździe u schyłku wojny. Poza tym moja 250 to Gunze, dopiero potem Dragon wypuścił 250/5 z tych samych wyprasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.