Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

To ja może tak szybko.

Szperam , szukam i cienko z tym. Pytanie do szermanofilów.

Mam w planach budowę polskiego Szermana - ale jeszcze nie wiem jakiego

Temat dopiero staram się rozgryza i potrzebuję pomocy.

Co proponujecie zrobić?

Konkretnie przydało by mi się info z jakiego modelu i jakiej firmy można wykonać polski wóz ( no i oczywiście który ).

Będę wdzięczny za pomoc i info - brakuje mi takiego poradnika dla niewtajemniczonych w Nasze Shermany .

 

Pozdrawiam i liczę na info

 

To może nie bierz się od D strony tylko pierw ustal jakiego chcesz robić, skąd (1 DPanc. czy 2 DPanc.) to możemy pomóc.

Na forum jest trochę zbudowanych modeli polskich i nie tylko Shermanów więc masz w czym wybierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersję to może nie ale zestaw kalek na pewno (z tego co wiem takie pojazdy były używane w LWP w 6 Dywizji Powietrzno- Desantowej). Pozdr. A.

 

Takie dokładnie ze skrzynią? Poszukam fotek.

 

Robisz go? Czekam niecierpliwie na Twój warsztat bo sam mam na oku ten model

 

Przymierzam się, wena wraca na kołowce powoli. Raz go zrobiłem ale na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może tak szybko.

Szperam , szukam i cienko z tym. Pytanie do szermanofilów.

Mam w planach budowę polskiego Szermana - ale jeszcze nie wiem jakiego

Temat dopiero staram się rozgryza i potrzebuję pomocy.

Co proponujecie zrobić?

Konkretnie przydało by mi się info z jakiego modelu i jakiej firmy można wykonać polski wóz ( no i oczywiście który ).

Będę wdzięczny za pomoc i info - brakuje mi takiego poradnika dla niewtajemniczonych w Nasze Shermany .

 

Pozdrawiam i liczę na info

 

To może nie bierz się od D strony tylko pierw ustal jakiego chcesz robić, skąd (1 DPanc. czy 2 DPanc.) to możemy pomóc.

Na forum jest trochę zbudowanych modeli polskich i nie tylko Shermanów więc masz w czym wybierać...

 

No i problem - bo ja myślałem o jakimś wozie z serii Sherman Mk.Ic Firefly Hybrid lub może M4A4 z armatą 75mm. Myślałem o okresie walk o Wzgórze 262 znane też jako "Maczuga". Bardzo namieszałem? Co mogę z tego okresu zrobić? Sorry jak marudzę, ale o zwierzyńcu III Rzeszy wiem sporo - a o naszych Shermanach dopiero się uczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze mniemam, że żeby zrobić takiego gaza 66 w polskim malowaniu, muszę zaopatrzyć się w jakąkolwiek konwersję?

Tu na szybko znalazłem takie zdjęcie z Allegro sprzedaje Motodemont;

https://www.otomoto.pl/oferta/gaz-66-prosto-z-wojska-przebieg-7584-km-1987-r-ID6yH4Vb.html

Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Normandii (w tym Maczuga) Polacy walczyli na:

- Sherman Mk. V - w zestawie polskie kalki

- Sherman Firefly Mk. Vc - w zestawie polskie kalki z przygotowań do inwazji (wiosna 44)

 

Lepszych modeli Shermanów jeszcze nikt nie wypuścił. Dragon to przynajmniej półka niżej.

 

Super dzięki - to biorę się za poszukiwania modelu i klamotów (chyba 35-009 na pierwszy ogień.)

Znalazłem też możliwego do wykonania po polsku ASUKA - 35028 - Twoje wykonanie - Sherman Firefly Ic, 1 DPanc. gen. Maczka - Asuka 35-028 - http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=52604

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na szybko znalazłem takie zdjęcie z Allegro sprzedaje Motodemont;

https://www.otomoto.pl/oferta/gaz-66-prosto-z-wojska-przebieg-7584-km-1987-r-ID6yH4Vb.htm

Pozdr. A.

 

Dzięki, fajny. Rurę wydechową ma pod zderzakiem? Nigdy czegoś takiego nie widziałem, no ale widocznie tak można. Musiałbym trochę przerobić.

842429023_1_1080x720_prosto-z-wojska-przebieg-7584-km-1987-r-kolobrzeg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była swego czasu w WP wykorzystywana przyczepa niskopodwoziowa 4 osiowa (dwa wózki po dwie osie) z platformą opuszczoną między kołami. Ciągnięta bywała przez Tatry i Krazy-255 a na niej często ciągane były T-55. Obrazka znaleźć nie mogę - zna ktoś jej oznaczenie, albo dysponuje zdjęciami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była swego czasu w WP wykorzystywana przyczepa niskopodwoziowa 4 osiowa (dwa wózki po dwie osie) z platformą opuszczoną między kołami. Ciągnięta bywała przez Tatry i Krazy-255 a na niej często ciągane były T-55. Obrazka znaleźć nie mogę - zna ktoś jej oznaczenie, albo dysponuje zdjęciami?
coś takiego ?

312d6920d02abd11f28328d7df6d3ce3.jpg

7667d5cf66dfadb253c01efa282c3b89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko, ale to nie to. To jest CzMZAP-5208, trzyosiowa z rampą najazdową z tyłu. Przyczepa, o której mówię była 4-osiowa, (2 osie na wózku z dyszlem i dwie z tyłu, za platformą). Platformę miała bardzo nisko, na wysokości osi i sprzęt na nią najeżdżał od boku, nie z tyłu. Poza wojskiem też służby inżynieryjne ją wykorzystywały do transportu ciężkiego sprzętu, ładowarek, koparek gąsienicowych itp. Raczej nie była do wykorzystania w terenie, tylko na drogach asfaltowych, właśnie ze względu na niskie położenie platformy względem podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko, ale to nie to. To jest CzMZAP-5208, trzyosiowa z rampą najazdową z tyłu. Przyczepa, o której mówię była 4-osiowa, (2 osie na wózku z dyszlem i dwie z tyłu, za platformą). Platformę miała bardzo nisko, na wysokości osi i sprzęt na nią najeżdżał od boku, nie z tyłu. Poza wojskiem też służby inżynieryjne ją wykorzystywały do transportu ciężkiego sprzętu, ładowarek, koparek gąsienicowych itp. Raczej nie była do wykorzystania w terenie, tylko na drogach asfaltowych, właśnie ze względu na niskie położenie platformy względem podłoża.
taka ?f84c35ad987eb764b461fed56f419b76.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Modelu tego fizycznie nie mam. Posiłkuje się stronką sklepu -

https://www.mojehobby.pl/products/Pz.Kpfw.IV-Ausf.H-Mid-Production-Sep-Nov-43-Smart-Kit.html

Rozumie że Chcesz zrobić wrak wczesnej ausf.H, aby wywinąć się z 'zimmeriut'.

Dragon dał jak zwykle sporo części. Wczesną wersję ausf.H - zdemolowaną myślę że da się z niego poskładać.

Podczas budowy pamiętaj że 'Diabeł tkwi w szczegółach'.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Jeśli gąski mają elementy antypoślizgowe to wrak musi być bez gąsek, lub gąski z innego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.