Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy RFM dodaje wieżyczkę CROWS? A autor postu, pytał o pojazd ze zdjęcia. Dragon wcale nie jest taki zły, ma tylko te marne gąski, ale to da się załatwić.

 

A wieżyczki się nie da?

 

 

Jasne że się da, ale po co kombinować, skoro poza gąskami można mieć wszystko w jednym pudełku.

 

Ja tam się bić o to nie będę... Mam przed sobą obydwa modele... Wybór dla mnie jest oczywisty, ale jak kto lubi... Ja tam nie za bardzo się na Abramsach wyznaję...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako że pojazdy to dla mnie terra incognita (mniejsza z pojazdami czuję że malowanie figurek to dopiero będzie wyzwanie!) a ostatnimi czasy naszło mnie na tematykę "Krym 2014" postanowiłem skompletować sobie potrzebne zestawy w skali 1/35. Figurki już mam w szafie Black Dog-a (Soldier in Crimea 2014 set) i Zvezdy(Modern Russian Infantry). Pozostały pojazdy i tutaj mam dwa pytania do Szanownych użytkowników tego forum:

1) Czy zestaw Trumpeter 01594 BTR-80 APC http://www.mojehobby.pl/products/BTR-80-APC.html będzie odpowiedni do wykonania pojazdu BTR-a widocznego na filmiku

,
?

2) Czy w zajęciu Krymu brały udział tylko GAZ Tigr w tej wersji bez "anten"?(jaki oferuje Zvezda, czy były też te jakie oferuje MENG)

Pozdrawiam.

Edit: Naoglądalem się inboxow, porównań Zvezda Meng i relacji z budowy Tigr-ów na Twojej Tubie i okazuje się że Model Menga można wykonać również w wersji bez anten, czujników itp(chyba chodzi o wóz dowództwa). Pytanie jeszcze czym różni się nowy model Tigra Menga(paradny, moskiewski w malowaniu z "lentoczkami" inny kolor kalek wnętrza, brak anten)od starego Kusi jeszcze Xact(silnik) ale żaden sklep w Polsce nie ma go w swojej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako że pojazdy to dla mnie terra incognita (mniejsza z pojazdami czuję że malowanie figurek to dopiero będzie wyzwanie!) a ostatnimi czasy naszło mnie na tematykę "Krym 2014" postanowiłem skompletować sobie potrzebne zestawy w skali 1/35. Figurki już mam w szafie Black Dog-a (Soldier in Crimea 2014 set) i Zvezdy(Modern Russian Infantry). Pozostały pojazdy i tutaj mam dwa pytania do Szanownych użytkowników tego forum:

1) Czy zestaw Trumpeter 01594 BTR-80 APC http://www.mojehobby.pl/products/BTR-80-APC.html będzie odpowiedni do wykonania pojazdu BTR-a widocznego na filmiku

,
?

2) Czy w zajęciu Krymu brały udział tylko GAZ Tigr w tej wersji bez "anten"?(jaki oferuje Zvezda, czy były też te jakie oferuje MENG)

Pozdrawiam.

Edit: Naoglądalem się inboxow, porównań Zvezda Meng i relacji z budowy Tigr-ów na Twojej Tubie i okazuje się że Model Menga można wykonać również w wersji bez anten, czujników itp(chyba chodzi o wóz dowództwa). Pytanie jeszcze czym różni się nowy model Tigra Menga(paradny, moskiewski w malowaniu z "lentoczkami" inny kolor kalek wnętrza, brak anten)od starego Kusi jeszcze Xact(silnik) ale żaden sklep w Polsce nie ma go w swojej ofercie.

 

Ja bym wziął Xacta. Jak w Polsce go nie ma, to będzie w Niemczech (Modelbaukoenig), tylko cena trochę zabija (ponad 50 ojro). Meng i Zvezda dużo tańsze, ale... Jeżeli chciałbyś robić Tigra z antenami, to warto do tych anten dorobić przewody, a że te przewody były podłączane do radiostacji w środku wozu, to do anten wychodziły przez lekko uchylone okna. Nie wiem jak u Zvezdy, ale w Mengu tych okien nie dało się uchylać. Osobiście próbowałem wyciąć te okienka, ale zniszczyłem model. Xact, daje mozliwość pozostawienia uchylonych okien, więc podłączenie kabli jest bezproblemowe. A jeśli miałby to być model bez anten, no to wtedy Meng wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na pewno jesteście bardziej obeznani w modelach obecnie dostępnych na rynku i który jest wart zakupu a który omijać z daleka...

Więc ma takie banalne pytanie:

Chcę kupić Tygrys I Late Version 1:35 - która firma robi bardzo dobry model ???

Nie mam jakiś kryteriów poza tym że ma być dokładny

Mam duży zestaw do tej wersji z ABERA , gąsienice z Friulmodel i chcę to wykorzystać do tego modelu.

Plan mam taki żeby zrobić Tygrysa na wagonie kolejowym Schwerer plattformwagen type SSys (SABRE 35A02)

Koszta - nie ma blokady

Jak już coś postanowimy i zakupimy to się przerzucę na warsztat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na pewno jesteście bardziej obeznani w modelach obecnie dostępnych na rynku i który jest wart zakupu a który omijać z daleka...

Więc ma takie banalne pytanie:

Chcę kupić Tygrys I Late Version 1:35 - która firma robi bardzo dobry model ???

Nie mam jakiś kryteriów poza tym że ma być dokładny

Mam duży zestaw do tej wersji z ABERA , gąsienice z Friulmodel i chcę to wykorzystać do tego modelu.

Plan mam taki żeby zrobić Tygrysa na wagonie kolejowym Schwerer plattformwagen type SSys (SABRE 35A02)

Koszta - nie ma blokady

Jak już coś postanowimy i zakupimy to się przerzucę na warsztat...

 

Zobacz na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego modelu potrzebny jest zimmerit, można kupić gotowy,najlepiej z Ataku, blaszka fototrawiona jest spora i dobrej jakości. Gąsienice DS też całkiem dobre,można rozważyć zakup lin i lufy metalowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić Tygrys I Late Version 1:35

Jest ten z pastą "zimmerit" i w wersji późnej - Dragon 6383.

Natomiast Dragon 6650 jest z serii przejściowej MID/LATE.

Zresztą jak w tytule produkcja "FEB.1944". Nie ma modyfikacji wprowadzonych po lutym 1944.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie tygrysy dragonowskie a co z tygrysami ze zvezdy? To zdaje się przepaki z dragona

 

Tiger II Zvezdy, zarówno z wieżą Henschel jak i Porsche to przepaki Dragona, polecam gorąco. Jednak do nich warto dokupić blaszki, lufę i liny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest zakupy zrobione

- DRAGON 6650 CYBER HOBBY TIGER I FEB.1944

- Atak Model 35032 ZIMMERIT TIGER I

Co posiadam to :

- Friulmodel ATL-06

- ABER 35K10

- RB Model 35B71, lufa 8.8cm KwK 36 L/56 Tiger I (late model)

- RB MG34

- RB antena z podstawą

Dodatkowo kupione i czekam na doręczenie to :

- SABRE MODEL 35A02 1/35 GERMAN RAILWAY SCHWERER PLATTFORMWAGEN Type SSys

.........................................................................................................................

Coś jeszcze zamówić albo wymienić ( sprzedać i kupić inne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no a jak oceniacie te zvezdowski?

Czas świetności mają za sobą. Choć jak Masz dobrą dokumentację to z tych modeli można sporo wycisnąć.

Nikt nie sprzedaje konkurencji nowych form.

Po tej tranzakcji na rynek weszły nowe modele z Dragona tych pojazdów.

... zrobić Tygrysa na wagonie kolejowym... .

To może gąski transportowe?

http://www.friulmodel.hu/user/content/products/atl_26.jpg

Ja na Twoim miejscu wymienił bym modele - na ten z gotowym "zimmeritem".

MG - to wersja czołgowa - potrzebna

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest zakupy zrobione

- DRAGON 6650 CYBER HOBBY TIGER I FEB.1944

- Atak Model 35032 ZIMMERIT TIGER I

Co posiadam to :

- Friulmodel ATL-06

- ABER 35K10

- RB Model 35B71, lufa 8.8cm KwK 36 L/56 Tiger I (late model)

- RB MG34

- RB antena z podstawą

Dodatkowo kupione i czekam na doręczenie to :

- SABRE MODEL 35A02 1/35 GERMAN RAILWAY SCHWERER PLATTFORMWAGEN Type SSys

.........................................................................................................................

Coś jeszcze zamówić albo wymienić ( sprzedać i kupić inne )

 

To czekamy teraz na warsztat

 

http://www.mojehobby.pl/products/SDKFZ-11-LEFH18-V.P..html czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego zestawu?

 

Model fajny, gąsienice winylowe z ładnym detalem, również mogę polecić.

 

... no a jak oceniacie te zvezdowski?

Czas świetności mają za sobą. Choć jak Masz dobrą dokumentację to z tych modeli można sporo wycisnąć.

Nikt nie sprzedaje konkurencji nowych form.

Po tej tranzakcji na rynek weszły nowe modele z Dragona tych pojazdów.

... zrobić Tygrysa na wagonie kolejowym... .

To może gąski transportowe?

http://www.friulmodel.hu/user/content/products/atl_26.jpg

Ja na Twoim miejscu wymienił bym modele - na ten z gotowym "zimmeritem".

MG - to wersja czołgowa - potrzebna

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

A czemu na ten z gotowym zimmeritem, ja mam już niemal gotowy tego feb44 i model jest wspaniały. A co do gąsek, jak model ma faktycznie być na platformie to ładniej będzie wyglądać z gąsienicami transportowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest zakupy zrobione

- DRAGON 6650 CYBER HOBBY TIGER I FEB.1944

- Atak Model 35032 ZIMMERIT TIGER I

Co posiadam to :

- Friulmodel ATL-06

- ABER 35K10

- RB Model 35B71, lufa 8.8cm KwK 36 L/56 Tiger I (late model)

- RB MG34

- RB antena z podstawą

Dodatkowo kupione i czekam na doręczenie to :

- SABRE MODEL 35A02 1/35 GERMAN RAILWAY SCHWERER PLATTFORMWAGEN Type SSys

.........................................................................................................................

Coś jeszcze zamówić albo wymienić ( sprzedać i kupić inne )

 

Lufa z RB MG34 się nie nadaje. Do kadłuba ABER 35L-63. Jak będziesz robił jakieś inne niemieckie wozy to poza wczesnymi (ale to trzeba precyzować które) zawsze będą te lufy. Dodatkowo do wieży ABER 35L-83.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.