Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej to go rozwierć końcówką skalpela, wygładź papierem ściernym, pomaluj na srebrno wnętrze i naklej szkiełko wycięte wybijakiem rewolwerowym, efekt będzie o niebo lepszy od malowanego. Jeśli jest w 35 to spokojnie dasz radę, ja wierciłem reflektory w 72 mające 3mm średnicy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym można pomalować reflektor w T-34, żeby wyglądał "w miarę" realistycznie? Chodzi mi oczywiście nie o osłonę, lecz element, który w rzeczywistości był szklany. Mam farbkę olejną Revell 91 steel metallic. Może czymś takim?

Niczym - żadne malowanie metalizerami nie da realistycznego efektu szkła.

Trzeba oszklenie dorobić.

Nafrezować ("wydrążyć") reflektor, pomalować wewnątrz (cześć odbijająca światło) na srebrno.

Imitację szkła wykonać z odpowiedniego kleju lub innego środka który po zaschnięciu będzie przezroczysty lub oszklenie wykonać z przezroczystego plastiku/folii.

 

Tu masz jeden ze sposobów :

viewtopic.php?f=219&t=54046&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Super Moderator

Cześć

Reklamuj, ja zrobiłem zdjęcia i na maila wysłałem, fakt że trwało to długo ale dostałem cały komplet nowy poprawnie odlany, co prawda bez żadnego przepraszam czy coś. Koła do MAN 10 t na 9 szt ani jedno nie było ok... w sumie nie polecam bo jakość też taka sobie, obecnie jak coś szukam to tylko DEF Model.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu chodzi za mną ten model

http://www.trumpeter-china.com/index.php?g=home&m=product&a=show&id=2720&l=en

Orientuje się ktoś czy w LWP był jakiś egzemplarz?

Z góry dziękuję.

 

56772da56b702944501312978156c934.jpg

 

minuta 8:43

 

Jak dla mnie to są te same pojazdy ale ktoś bardziej obeznany zaraz powie ze ilość butli ze sprężonym powietrzem się nie zgadza i łoże rakiety inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hmm... czy istnieje gdzieś na internecie jakaś w miarę dokładna lista zmian i modyfikacji Pz.IV?

Przyznam że przeglądając rysunki, modele i przede wszystkim zdjęcia nie jestem w stanie ogarnąć kiedy na Jtkach montowano w dachu wyrzutnie granatów, jakie osłony wentylacji, hamulce wylotowe czy też włazy załogi :S

Mam wrażenie że niektóre pojazdy jeszcze z zimmeritem miały granatniki i włazy bez wizjerów, a w późniejszych zdarzały się na przykład zaślepki w miejscu gdzie powinien być granatnik który pojawiał się z powrotem w wersji late :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czołgowego nowicjusza - czy da się dorobić brakującą skórzaną osłonę mocowania lufy, tak żeby mogła się ona ruszać? Robię taki model:

 

132517-10911-pristine.jpg

 

W internetach ludzie robią ją albo z chusteczki zamoczonej w Wikolu, albo z jakiejś masy plastycznej, ale coś mi się wydaje, że lufa musi być wtedy przyklejona w jednej pozycji (mylę się?).

Poradźcie coś proszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na tego typu pytanie. Ale zadam żeby nie zaśmiecać w innych miejscach.

Czy Panowie w uniformach widzianych na fotce nadają się na dioramę zimową? (dokładnie grudzień)

 

6cf760fd9a9a9b0a.jpg

Odpowiedz sobie sam czy był byś taki szczęśliwy i wyluzowany w takim mundurku przy -20 stopniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.