Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, robertmodelarz napisał:

Tym metalizerem to tylko te części pomaluj, które mają bezpośredni kontakt z podłożem .  Zagłębienia to raczej mix kolorów rdzawych i ziemistych.

Ok dziękuje za odpowiedz. W takim razie zapasowe gąsienice całe w tym kolorze?. A gąsienicę jezdne pigmentem rdzawym i ziemistym wymieszane razem.

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, LuckyStrike napisał:

Ostatnio czytając jakieś tam materiały natknąłem się na wzmiankę, że zimmerit zaprzestano kłaść mnie więcej od października 1944roku. Czy zatem dobrze rozumiem, że pantery i jagdpantery G w wersjach późnych już zimmeritu nie miały?

Tak , ze względu na informacje z frontu , że powłoka zimmerit potrafi się zapalić , od września 1944 zaprzestano jej stosowania.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was orientuje się która dywizja pancerna tudzież inna jednostka otrzymała pantery typu G wczesne z zimmeritem? Szukam zdjęć i o ile typu A czy D jest sporo to o tyle typu g wczesnch znalezc jakos nie moge. A przynajmniej nieuszkodzonych bo zniszczonych jest troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LuckyStrike napisał:

Spoko, fajna strona dzieki za polecenie, tyle ,ze zdjec archiwalnych tam nie widze tylko te pantery co do dzisiaj sa w muzeach.

To jest lepsze źródło informacji:

https://www.worldwarphotos.info/gallery/germany/tanks-2-3/panther-panzer/german-panther-tank-ausf-g/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, robertmodelarz napisał:

Dzięki. Tak dopytuję bo chodzi mi po głowie zrobienie jakiejś pantery z Kampfgruppe Peiper walczącej na przełomie 1944/45 w Ardenach. I teraz problem mam taki, że zdjęcia panter z tego okresu są bardzo róźnej ostrości. Na jednych widzę zimmerit czyli to by był typ G wczesny a na innych nie jestem pewien ale raczej nie i to by był typ G późny. I teraz zastanawiam który typ miała ta formacja. A może oba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LuckyStrike napisał:

Dzięki. Tak dopytuję bo chodzi mi po głowie zrobienie jakiejś pantery z Kampfgruppe Peiper walczącej na przełomie 1944/45 w Ardenach. I teraz problem mam taki, że zdjęcia panter z tego okresu są bardzo róźnej ostrości. Na jednych widzę zimmerit czyli to by był typ G wczesny a na innych nie jestem pewien ale raczej nie i to by był typ G późny. I teraz zastanawiam który typ miała ta formacja. A może oba?

Musisz zdecydować się na konkretny egzemplarz z określonym nr  taktycznym. Najlepiej taki, który jest dobrze obfotografowany.

Np. Panzerkampfwagen V Panther Aus. A Fgstnr 158134 nr 231

https://theresearchsquad.com/index.php/briouze-panther

7aea5d73524b99f6691753c8bd1caf04.png

4c93996e5f3440a53b6b86904ce213b3.png

540dfa13b3e28f51b8fa0473b788c4f6.png

2fb5f4990a38c0b51d764bfc83732bfd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, robertmodelarz napisał:

Musisz zdecydować się na konkretny egzemplarz z określonym nr  taktycznym. Najlepiej taki, który jest dobrze obfotografowany.

Np. Panzerkampfwagen V Panther Aus. A Fgstnr 158134 nr 231

https://theresearchsquad.com/index.php/briouze-panther

7aea5d73524b99f6691753c8bd1caf04.png

4c93996e5f3440a53b6b86904ce213b3.png

540dfa13b3e28f51b8fa0473b788c4f6.png

2fb5f4990a38c0b51d764bfc83732bfd.png

Wlasnie problem w tym, ze mnie zalezy konkretnie na G. Bo typ g robi tamiya i tam sa proste gumowe gasienice. W wersji A tamka ma tylko taki basicowy model nie zbyt w skali. A z innych firm to ogniwkowe gaski sa na ktorych juz raz sromotnie poleglem i poki co nie chce drugi raz ryzykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, LuckyStrike napisał:

Tak dopytuję bo chodzi mi po głowie zrobienie jakiejś pantery z Kampfgruppe Peiper walczącej na przełomie 1944/45 w Ardenach.

Były w częściowym " zimmericie" na przykład tylko wieża w paście - No.202 i sporo bez pasty.

Polecam książki na ten temat - jak na razie wyszły  trzy części.1232967649_meser262@Duelinthemist2.thumb.jpg.6b088801b563aebc9d16c1d4d8cd01f2.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Leopard 2a4 ma inne gąsienice niż 2a5?  Przecież to ta same nadwozie. To dlaczego Trumpter w swoim zestawie z pracującymi gąsienicami zaznaczył, że to do wersji 2a5 i 2a6?  Oczywiście mowa o skali 1:35. Pytam bo chciałem zamienić gumowe gąsienice Revella w Leopardzie 2a4 na plastikowe ruchome. To stary zestaw Revella, do Bundeswery, nie ten nowy Holenderski. Chyba zestaw pracujących gąsienic Trumptera można wykorzystać do Leoparda 2a4? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawełg napisał:

Czy Leopard 2a4 ma inne gąsienice niż 2a5?  Przecież to ta same nadwozie. To dlaczego Trumpter w swoim zestawie z pracującymi gąsienicami zaznaczył, że to do wersji 2a5 i 2a6?  Oczywiście mowa o skali 1:35. Pytam bo chciałem zamienić gumowe gąsienice Revella w Leopardzie 2a4 na plastikowe ruchome. To stary zestaw Revella, do Bundeswery, nie ten nowy Holenderski. Chyba zestaw pracujących gąsienic Trumptera można wykorzystać do Leoparda 2a4?

To są gąsienice  typu 570P systemu DIEHL dla czołgów Leopard 2 A5/A6 -tak napisał Trumpeter- są one identyczne dla wszystkich wersji od A4 do A&.

Gąski do czołgu Leopard 2 A5/A6 od Trumpetera skala 1-35 - Modeledo.pl

Leopard 2A5

30038195927_561cd74433_b.jpg

Leopard 2A4

https://data3.primeportal.net/tanks/ulrich_wrede/leopard_2a4/images/leopard_2a4_08_of_18.jpg

Leopard 2A6

https://data3.primeportal.net/tanks/hans-hermann_buhling/leopard_2a6/images/leopard_2a6_58_of_73.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2022 o 08:10, robertmodelarz napisał:

To są gąsienice  typu 570P systemu DIEHL dla czołgów Leopard 2 A5/A6 -tak napisał Trumpeter- są one identyczne dla wszystkich wersji od A4 do A&.

Gąski do czołgu Leopard 2 A5/A6 od Trumpetera skala 1-35 - Modeledo.pl

Leopard 2A5

30038195927_561cd74433_b.jpg

Leopard 2A4

https://data3.primeportal.net/tanks/ulrich_wrede/leopard_2a4/images/leopard_2a4_08_of_18.jpg

Leopard 2A6

https://data3.primeportal.net/tanks/hans-hermann_buhling/leopard_2a6/images/leopard_2a6_58_of_73.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2022 o 10:34, Mariusz45 napisał:

Czy ktoś wie gdzie dostanę to od ręki?

Zamòwiłem w Mojehobby i już drugi termin podają. Poczekam ale warto mieć alternatywę.Screenshot_2022-11-08-10-28-24-665_com.android.chrome.thumb.jpg.fa42b0e0a58f971f225fefae4a40ff69.jpg

Może nie chodzi o ten zestaw, ale w tamty roku dwa razy kupiłem u nich. Za pierwszym razem przysłali, a za drugim razem nie mogłem nawet zrealizować zamówienie z ich strony. Czy miałeś tak samo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pawełg napisał:

Może nie chodzi o ten zestaw, ale w tamty roku dwa razy kupiłem u nich. Za pierwszym razem przysłali, a za drugim razem nie mogłem nawet zrealizować zamówienie z ich strony. Czy miałeś tak samo? 

Pierwszy raz kupuję od nich coś na zamówienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariusz45 napisał:

Czy farby Tamki XF są mieszalne z Mr Color C?

Farby akrylowe Tamiya są to akryle na bazie alkoholu, a Mr.Color seria C to  farby celulozowe na  rozpuszczalnikach organicznych (też alkoholowych), mogą się zważyć. Spróbuj rozcieńczyć osobno jedną, a potem drugą tym rozcieńczalnikiem. Następnie połącz  mieszaniny.  big_T-101.jpg?lm=1588898839

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mariusz45 napisał:

Pierwszy raz kupuję od nich coś na zamówienie. 

Ja takie nie miałem. Dwa razy u nich coś kupiłem. Za pierwszym razem wszystko poszło dobrze. Za drugim razem nie mogłem nawet przelać pieniędzy korzystając z ich stron. Ogólnie to trochę mam z nimi problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.