Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Mariusz45 napisał:

Czy ktoś używa,używał tego podkładu. Chciałbym poznać jakieś opinie. Głòwnie chodzi mi o to,czy nie będzie problemòw z zapchanym aero?Screenshot_2022-11-08-11-34-30-348_com.android.chrome.thumb.jpg.6ae1d48b57fc2e4630e542f73781febb.jpg

 

To jest produkt akrylowy. Jest praktycznie bezwonny. Nie śmierdzi jak farby na bazie rozpuszczalników.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariusz45 napisał:

Czy ktoś używa,używał tego podkładu. Chciałbym poznać jakieś opinie. Głòwnie chodzi mi o to,czy nie będzie problemòw z zapchanym aero?Screenshot_2022-11-08-11-34-30-348_com.android.chrome.thumb.jpg.6ae1d48b57fc2e4630e542f73781febb.jpg

 

Eh, trochę jednak loteria z tymi podkładami. 

Jeśli szukasz czegoś pod obicia czy inne drapanie, to tylko Tamiya Red Oxide, o innych nie mówię bo nie znam. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariusz45 napisał:

Czy ktoś używa,używał tego podkładu. Chciałbym poznać jakieś opinie. Głòwnie chodzi mi o to,czy nie będzie problemòw z zapchanym aero?Screenshot_2022-11-08-11-34-30-348_com.android.chrome.thumb.jpg.6ae1d48b57fc2e4630e542f73781febb.jpg

Używałem tego raz czy dwa , da się malować, trzeba rozcieńczyć ze 3 do 1 na korzyść wody, na minus brudzi mocno aerograf,  trzeba dokładnie czyścic później

Edytowane przez Evildead
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, KrzychuP napisał:

 

Eh, trochę jednak loteria z tymi podkładami. 

Jeśli szukasz czegoś pod obicia czy inne drapanie, to tylko Tamiya Red Oxide, o innych nie mówię bo nie znam. 

Właśnie o coś do obdrapań mi chodzi. Kolor fabrycznego podkładu germańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mariusz45 napisał:

Właśnie o coś do obdrapań mi chodzi. Kolor fabrycznego podkładu germańskiego.

 

Jeśli ma to być niemiecka farba antykorozyjna to średnio ,jeśli brązowawe odpryski to polecam Vallejo Mecha chipping brown

Tamiya jest bardziej ceglano/ruda.Vallejo lubi się przecierać do gołego plastiku.Chociaż ten Red Brown sugeruje kolor do kamo.

Edytowane przez KrzychuP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrzychuP napisał:

 

Jeśli ma to być niemiecka farba antykorozyjna to średnio ,jeśli brązowawe odpryski to polecam Vallejo Mecha chipping brown

Tamiya jest bardziej ceglano/ruda.Vallejo lubi się przecierać do gołego plastiku.Chociaż ten Red Brown sugeruje kolor do kamo.

Dlaczego średnio. Czy są jakieś informacje potwierdzające jaki był kolor podkładu  niemieckich pojazdów. Ja znalazłem właśnie ten Vallejo jako polecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mariusz45 napisał:

Dlaczego średnio. Czy są jakieś informacje potwierdzające jaki był kolor podkładu  niemieckich pojazdów. Ja znalazłem właśnie ten Vallejo jako polecany.

Zasadniczo to była minia ,ceglano -czerwony kolor-antykorozyjny.Pod koniec wojny jak brakowało już wszystkiego stosowany jako część kamuflażu.Z tego co pamiętam to chyba nawet inny RAL ,ale zrobisz jak będziesz uważał za słuszne.

Z drugiej strony nazwa Primer jest troszkę na wyrost gdyż te kolory wielu modelarzy traktuje jako kolor bazowy(najciemniejszy)do różnych technik malarskich.

 

Pojazdy w fabrykach malowano na Oxid red (antykorozyjny) i dalej właściwy kolor kamo w zależności od  okresu.Co do konkretnych numerów RAL to Krzychu(meser 262) niechaj się wypowie.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mariusz45 napisał:

A to?

Jak się tymi farbami maluje? Ma ktoś swoje doświadczenia?Screenshot_2022-11-15-17-04-01-479_com.android.chrome.thumb.jpg.c351f87a633911eb16bb66e159682d37.jpg

 

 

Bardzo dobre farby. Dają głęboki mat. Idealne do areografu. Ja rozcieńczam je  Mr hobby levlling thinner. Zaliczają się do tych śmierdzących.

 

 

Edytowane przez patrykd
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mariusz45 napisał:

A to?

Jak się tymi farbami maluje? Ma ktoś swoje doświadczenia?

Potwierdzam post powyżej.  Nie zapychają aerografu, idealny kolor. Zapach niezbyt przyjemny, ale da się bez maski wytrzymać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tymi farbami przy merkavie mialem interesujacy przypadek. Kupilem kolor sinay grey i za chiny nie moglem rozcienczyc czy to dedykowanym thinnerem czy alkoholem z farby przy probie mieszania robil zie kleisty glut. Po kilku probach farba wyladowala w koszu. Byc moze mialem pecha i trefna partia sie trafila.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Posiada może ktoś zdjęcie czołgów R-35 używanych przez Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie we Francji ??

Polecam lekturę:

Wojsko i Technika Historia 6/2019

https://zbiam.pl/artykuly/renault-r35/

Wojsko i Technika Historia 6/2019

Wojsko i Technika Historia 1/2020

https://zbiam.pl/artykuly/renault-r35-2/

https://zbiam.pl/wp-content/uploads/2020/01/WiTH-1-2020.jpg

TW Historia Spec 4/2016

https://www.magnum-x.pl/artykul/czolgi-lekkie-renault-r35-i-r40

okladka_twhs0416_zewn-page-001.jpg

1280px-Polscy_czo%C5%82gi%C5%9Bci_podcza

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2022 o 11:15, Endrju napisał:

Czy ktoś z kolegów zechciał by podpowiedzieć jaką średnicę miały liny holownicze do T-34?

Eureka XXL lina to T-34 to plecionka 0,8 mm

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.  Mam pytanie co do koloru dunkelgelb stosowanego na pojazdach. Obecnie stosuję TS-3 od Tamiya ale bardziej pasowałyby mi farby Vallejo. Który z kolorów z palety Vallejo byłby najbardziej odpowiedni? Trochę szukałem i chyba będzie to Dark Yellow 70978  RAL 7028 ale nie jestem do końca pewny? Moglibyście potwierdzić ? Ewentualnie jaki inny dobrze zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2022 o 18:24, barti94 napisał:

Witajcie.  Mam pytanie co do koloru dunkelgelb stosowanego na pojazdach. Obecnie stosuję TS-3 od Tamiya ale bardziej pasowałyby mi farby Vallejo. Który z kolorów z palety Vallejo byłby najbardziej odpowiedni? Trochę szukałem i chyba będzie to Dark Yellow 70978  RAL 7028 ale nie jestem do końca pewny? Moglibyście potwierdzić ? Ewentualnie jaki inny dobrze zastosować?

Każdy niemiecki kolor wzbudza gorącą dyskusję. Poniżej masz przykład oryginalnych puszek po pigmentach. Kolory sugerowane przez firmę AK German Army Dark Yellow 1943-1945 Set- to są lakiery !!!!

 

 

Z akryli:

AK INTERACTIVE GERMAN DARK YELLOW MODULATION PAINT SET 

 

Ten Vallejo Dark Yellow 70978  RAL 7028 jest Ok, ale trzeba go troszeczkę rozjaśnić białym.

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TAW napisał:

Panowie, pytanko: kalkomanie Weikert - dobre to jest czy nie za bardzo? Grubość filmu, wytrzymałość, podatność na płyny zmiękczające - ktoś ma jakieś doświadczenie z tym producentem?

Kupiłem do tygrysa Wittmana

0b90abebf0b53e14bea7b9556e00f1f8.jpg

i do Rudego

6c62b4b284a3cfcd62534d6b60341d34.jpg

film cienki, dobrze reagują na płyny - AGAMA, WAMOD bardzo podobna jakość do wyrobów TOROMODEL i TECHMOD.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolor podkładowy nakładasz kilka cienkich warstw specyfiku. Najlepiej za pomocą aerografu. Jak wyschnie cienko nakładasz kolor bazowy. Jak przeschnie to ścierasz farbę pędzlem, szczoteczką, drapieszc wykałaczką. Najlepiej na mokro, wtedy masz większą kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, robertmodelarz napisał:

Na kolor podkładowy nakładasz kilka cienkich warstw specyfiku. Najlepiej za pomocą aerografu. Jak wyschnie cienko nakładasz kolor bazowy. Jak przeschnie to ścierasz farbę pędzlem, szczoteczką, drapieszc wykałaczką. Najlepiej na mokro, wtedy masz większą kontrolę.

Czyli tak.

Warstwa i czekam aż wyschnie,druga i czekam aż wyschnie. Znowu czekam i baza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.