Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, KaMiV13 napisał:

Witam wszystkich przychodzę do was z pytaniem odnośnie lutowania, jakiej cyny używacie do elementów fototrawionych i jakiej lutownicy (poprosiłbym o polecenie jakiejś precyzyjnej)? Z góry dziękuje za pomoc.

Lutownica taka jest spoko:

 

ale zdrożała:

https://www.lidl.pl/p/parkside-stacja-lutownicza-z-regulacja-temperatury-pls-48-d2-48-w/p100341340

i pasta lutownicza:

PASTA Z CYNĄ DO LUTOWANIA MIĘKKIEGO Z PĘDZLEM 100G - Sklep, Opinie, Cena w  Allegro.pl

Lub taka:

https://allegro.pl/oferta/pasta-lutownicza-plynna-cyna-relife-rl-403-10ml-12148679992?bi_s=ads&bi_m=showitem:active&bi_c=MTEyYzM2Y2YtYzliYi00MmM1LTk4OTEtYmZjYTIzMGVjYmYzAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=82f3987e-6b90-4b58-b9f4-caf8e2b564ed

Pasta Lutownicza Płynna Cyna Relife Rl-403 10Ml w Mikrusy.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KaMiV13 napisał:

Witam wszystkich przychodzę do was z pytaniem odnośnie lutowania, jakiej cyny używacie do elementów fototrawionych i jakiej lutownicy (poprosiłbym o polecenie jakiejś precyzyjnej)? Z góry dziękuje za pomoc.

Cyna abera 0.25, topnik abera. I lutownicą z grotem IT 12 i rządzisz. Mnie lutowanie sprawia przyjemność dzięki temu zestawowi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia budowania Leonów z hobby bossa powiem tak. Model to ok 100pln, licz do tego gąski bo zestawowe warte tyle co słowa Kaczyńskiego z Morawieckim 🤣 ok 50/70zl. Spasowanie takie se,szpachla jest obowiązkowa. Tamka fajna ale bidna jak przeciętny Polak w tych czasach... Do modelu trzeba dokupić blaszki edka i wg mnie również gąski chociaż nie koniecznie. Reasumując za model z samymi blaszkami zapłacimy+200pln.  Border ma wszystko co trzeba w pudełku. I jakość bije poprzedników.  Cenowo ok 200/250 . Suma sumarum wygrywa border lub można rozważyć RFM bo jakość też bdb. Ja doszedłem do wniosku że nie stać mnie na tani model i dodatki. Wiesz nie kijem tylko pałą 🤣 także jak kupuję to coś porządnego co by miał wszystko co trzeba i nie szła tub szpachli. Budowa ma być miła i przyjemna. Mamy 21wiek i technologia w tym hobby zasuwa jak Kubica więc głupotą jest z tego nie skorzystać. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam i miłego dzionka 😃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Planuje złożyć Tygrysa. Wybór padł na model od Trumpetera (07242). Mam kilka pytań co do modelu. Planuję zrobić go w malowaniu pustynnym (Afrika Korps). Czy kolor Dark Yellow od Mr.Hobby S039 będzie ok? I drugie pytanie. Jakie dodatkowe elementy fototrawione/ żywiczne warto kupić do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, barti94 napisał:

Witajcie. Planuje złożyć Tygrysa. Wybór padł na model od Trumpetera (07242). Mam kilka pytań co do modelu. Planuję zrobić go w malowaniu pustynnym (Afrika Korps). Czy kolor Dark Yellow od Mr.Hobby S039 będzie ok? I drugie pytanie. Jakie dodatkowe elementy fototrawione/ żywiczne warto kupić do tego modelu?

Co do malowania afrykańskiego to Tiger nr 131 był dwukolorowy. Zachowany jest w muzeum w Bovington. Co do użytych farb to przejrzyj inne warsztaty z budowy Tiger I DAK  tam jest wszystko opisane.

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, barti94 napisał:

Jeśli chodzi o elementy fototrawione znalazłem taki zestaw od E.T Model (E.T. Model E72-023).Jest on ok? Czy warto zainwestować w coś lepszego?

Zestaw jest dostępny w przystępnej cenie. Świat i ludzie dla tej skali. Wystarczy w zupełności do tego modelu. Sugerowane kolory farb to:

Gelbbraun RAL 8000 (yellow-brown)  i Graugrün RAL 7008 (gray-green)- firma dowolna (polecam HATAKA seria C).

 Kolorowe foty rzeczonego Tygrysa:

https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235041121-tiger-i-“131”-in-tunisia-dragon-135/

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Zestaw jest dostępny w przystępnej cenie. Świat i ludzie dla tej skali. Wystarczy w zupełności do tego modelu. Sugerowane kolory farb to:

Gelbbraun RAL 8000 (yellow-brown)  i Graugrün RAL 7008 (gray-green)- firma dowolna (polecam HATAKA seria C).

 Kolorowe foty rzeczonego Tygrysa:

https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235041121-tiger-i-“131”-in-tunisia-dragon-135/

 

 

Dziękuję. Planuję malować pędzlem. Uda mi się zrobić tak dokładnie kamuflaż? Jeśli Hataka to czy warto użyć Red Line ? Jeśli tak to czym warto rozcieńczać te farby? Woda? Inny rozcieńczalnik? Jakie proporcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, barti94 napisał:

 

Dziękuję. Planuję malować pędzlem. Uda mi się zrobić tak dokładnie kamuflaż? Jeśli Hataka to czy warto użyć Red Line ? Jeśli tak to czym warto rozcieńczać te farby? Woda? Inny rozcieńczalnik? Jakie proporcje?

Do pędzla to raczej dedykowane są farby serii seria B "Blue Line"- najtaniej i dobrze rozcieńcza się je czystą wódką z dyskontu.

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, SnajperTBG napisał:

Z doświadczenia budowania Leonów z hobby bossa powiem tak. Model to ok 100pln, licz do tego gąski bo zestawowe warte tyle co słowa Kaczyńskiego z Morawieckim 🤣 ok 50/70zl. Spasowanie takie se,szpachla jest obowiązkowa. Tamka fajna ale bidna jak przeciętny Polak w tych czasach... Do modelu trzeba dokupić blaszki edka i wg mnie również gąski chociaż nie koniecznie. Reasumując za model z samymi blaszkami zapłacimy+200pln.  Border ma wszystko co trzeba w pudełku. I jakość bije poprzedników.  Cenowo ok 200/250 . Suma sumarum wygrywa border lub można rozważyć RFM bo jakość też bdb. Ja doszedłem do wniosku że nie stać mnie na tani model i dodatki. Wiesz nie kijem tylko pałą 🤣 także jak kupuję to coś porządnego co by miał wszystko co trzeba i nie szła tub szpachli. Budowa ma być miła i przyjemna. Mamy 21wiek i technologia w tym hobby zasuwa jak Kubica więc głupotą jest z tego nie skorzystać. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam i miłego dzionka 😃

Dziękuję  za odpowiedź.  Już zamówiłem  model firmy  Border 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SnajperTBG napisał:

Nie będziesz żałował :)

Oglądałem jeden film na YT odnośnie tego leo od bordera. Co mi się rzuciło w oczy to dość ciekawy sposób budowy gąsienic? Masz moze ten model osobiście? Jeżeli tak to jak oceniasz te gąski i trudność montażu i spasowania elementów gąsek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Do pędzla to raczej dedykowane są farby serii seria B "Blue Line"- najtaniej i dobrze rozcieńcza się je czystą wódką z dyskontu.

 

 

A co sądzisz o farbach od Ammo. Tutaj w kontekście tego Tygrysa zastanawiałem się nad AMMO of Mig Jimenez 0013 i AMMO of Mig Jimenez 0005?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, barti94 napisał:

 

A co sądzisz o farbach od Ammo. Tutaj w kontekście tego Tygrysa zastanawiałem się nad AMMO of Mig Jimenez 0013 i AMMO of Mig Jimenez 0005?

To bardziej farby do aerografu, ale jak piszą do pędzla też są chyba OK. W takim przypadku przed malowaniem radzę prysnąć model podkładem z puszki, farba będzie lepiej kryć.

https://www.mojehobby.pl/products/Super-Surfacer-Primer-for-Plastic-Metal-Gray.html?ads_details=PMaxWszystko&gclid=EAIaIQobChMI_IW25r3T-wIVjdCyCh0WjwkTEAQYAyABEgIIjPD_BwE

Tamiya 87026 Surfacer Primer Gray podkład spray

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sas55 napisał:

POSZUKUJĘ KOGOŚ KTO WYKONA PROJEKT KONWERSJI DO LEOPARDA 2PL W 3D DO WYDRUKU.

JEŚLI ZNACIE KOGOS NA FORUM LUB POZA NIM PROSZĘ O INFO NA PRIV.

POZDRAWIAM

ANDRZEJ

Przemysław Przybulewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, OLO napisał:

Są zdjęcia z II Korpusu wersji Wecker w pozycji ,,Od Akromy do Zwycięzcy"

 

Świetna informacja, w takim razie muszę się zaopatrzyć zarówno w książkę, jak i w model :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.