Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Dziwna sprawa, bo First to Fight rekomenduje polskie odcienie farb do pomalowania słowackiego samochodu pancernego... ciekawe

Macie jakąś swoją tajną paletę barw dla kamuflażu czechosłowackiego/słowackiego? Bo jakoś średnio mi się widzi malować zestawem polskich farb. No chyba, że bym złamał ich odcienie. 

 

 

 

Wzorował bym się na modelu Takom 2024

https://www.mojehobby.pl/products/Skoda-PA-II-Turtle.html

lub Hobby Boss 83888

https://www.mojehobby.pl/products/Skoda-PA-2-Turtle.html

 

https://zbiam.pl/artykuly/czolgi-czechoslowackie-w-latach-20-i-30-xx-wieku/

 

10323624n2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Zakupiłem ostatnio model widoczny na zdjęciu. Znalazłem jego warsztat kolegi bożo wpożo, który robił model z zestawu White Storm Models. Zastanowiła mnie druga kierownica i możliwość kierowania podczas jazdy do tyłu. Zadałem na tamtym wątku pytanie, ale już sam znalazłem na to pytanie odpowiedź.

Natomiast znalazłem i inne warsztaty zestawu tej firmy i mam pytanie. Model CSM jest praktycznie goły w środku. Na ile model White Storm odpowiada oryginałowi? Chciałbym dorobić jakieś elementy wnętrza i nie wiem na ile to jest prawdziwe.

Może ktoś ma jakieś materiały potwierdzające wersję zestawu White Storm. A może ktoś ma książkę widoczną na drugim zdjęciu i coś w niej jest na ten temat?

Pozdrawiam

Andrzej

German-Armoured-Car-WWI-Ehrhardt-M1917-Copper-State.webp

dscn9649.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem zrobić chipping i co i nie ma nic... Rok leżało nie ruszanie fabrycznie zamknięte. Polecam w ch#j produkty miga!!! Pozostała chemia też zastygła 😔 kasa jak psu w dupę...

IMG_20230105_103043_7.jpg

IMG_20230105_103028_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Udało mi się znaleźć takie zdjęcie do Ehrhardta. Niestety nijak to się ma do zestawu White Storm. Może ktoś ma tę książkę o której pisałem powyżej a może tę która jest podana na poniższym zdjęciu. A może ktoś wie skąd White Storm wziął to wnętrze do zestawu?

pozdrawiam

Andrzej

Bez tytułu.png

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SnajperTBG napisał:

Dzisiaj chciałem zrobić chipping i co i nie ma nic... Rok leżało nie ruszanie fabrycznie zamknięte. Polecam w ch#j produkty miga!!! Pozostała chemia też zastygła 😔 kasa jak psu w dupę...

Do chippingu stosuj najzwyklejszy lakier do włosów, a specyfiki olejne można zastąpić farbami olejnymi dla plastyków rozcieńczanych terpentyną bezzapachową lub white spiritem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, halset napisał:

Szybkie pytanie - czy z tego zestawu

da się zrobić Polaka, czy trzeba coś przerabiać?

Jak najbardziej się da. Jedyną taką istotną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę, to że te nasze ISy w większości to były wersje bez podpory lufy na tylnej płycie. Na większości naszych wojennych ISów jest też mocno ogołocone wyposażenie błotników typu skrzynki i zbiorniki ale to już musisz wybrać jakiś konkret egzemplarz.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, halset napisał:

Szybkie pytanie - czy z tego zestawu:

da się zrobić Polaka, czy trzeba coś przerabiać?

Kupować, sklejać i malować: farbą 4BO

https://muzeumbronipancernej.pl/czolg-ciezki-is-2/

https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=27282

https://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=53&t=131095&st=0&sk=t&sd=a&start=25

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mariusz45 napisał:

Jaki polecacie rozcieńczalnik do akrylu Miga, Vallejo? Dodałem wody i oddzieliła się dziwna frakcja. Potrzebuję do glazury,laserunki.

 

Ja używam wody z kropelką opóźniacza AK. 

 

Jesteś pewny, że ta "dziwna frakcja" to coś groźnego/uniemożliwiającego malowanie? Vallejo mają to do siebie, że jak postoją np. na mokrej palecie, albo są źle wymieszane, to wyglądają jakby medium rozdzielało się od pigmentu, ale nie wpływa to na komfort malowania - wystarczy pomieszać pędzelkiem i farba dalej "działa". 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mariusz45 napisał:

Jaki polecacie rozcieńczalnik do akrylu Miga, Vallejo? Dodałem wody i oddzieliła się dziwna frakcja. Potrzebuję do glazury,laserunki.

Najtańsza czysta wódka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do kolegów od 72. Mam dwa Mausy a dostałem trzeciego, czy któryś z kolegów ma może Mausa z Dragona i nie potrzebuje  imitacji betonowej wieży. Chętnie przygarnę,miłek soboty pozdrawiam OLO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patrykd napisał:

Czy ktoś wie na jaki kolor były malowane te niemiecki  pojemniki na spadochron?

 

image.png.47d6ea648919104c4cafaf3b9e9a6f44.png

Wybierz coś z tego zestawu AK Real Colors German Army Dark Yellow zestaw farb

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dejvix napisał:

Witam

Chce zabrac sie za bradleya w najnowszej wersji i pytanie jaki model polecacie? Najlepiej zeby byl dobrze odwzorowany. Skala 1/35

!Kinetic 61016 M3A3 Bradley CFV w/ Bigfoot Track-Links lub  

Meng Model SS006 M3A3 BRADLEY w/BUSK III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dejvix napisał:

Oba sklejales rozumiem.
Dziekuje

Jeszcze nie, lezą na półce. Z Bradleyów to jeszcze jest stary model Academy  i Tamiya. Wersję wcześniejsze i dużo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, PancerLama napisał:

Czy do robienia wheatheringu malujecie cały model lakierem błyszczącym ? Czy tylko tam gdzie dajecie kalki ?

Cały model, ponieważ lakier bezbarwny zabezpiecza nie tylko kalkomanię. Filtry i wash lepiej rozprowadzają się po gładkiej i błyszczącej powierzchni, niż po porowatej matowej. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Cały model, ponieważ lakier bezbarwny zabezpiecza nie tylko kalkomanię. Filtry i wash lepiej rozprowadzają się po gładkiej i błyszczącej powierzchni, niż po porowatej matowej. 

To dlaczego nie maluje się lakierami błyszczącymi, a matem tylko na finisz ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, _OldMan_ napisał:

To dlaczego nie maluje się lakierami błyszczącymi, a matem tylko na finisz ?

Tak robię, połysk tylko na kalki przed washem. Po wszystkim tylko głęboki mat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Cały model, ponieważ lakier bezbarwny zabezpiecza nie tylko kalkomanię. Filtry i wash lepiej rozprowadzają się po gładkiej i błyszczącej powierzchni, niż po porowatej matowej. 

Przyznam że troche się boje tego malowania. Za bardzo nie wiem jak się z tymi lakierami zachowywać. Ile warstw jakie ciśnienie ?

Mam takie lakiery: X-22 Tamiya, GX100 Gunze, Vallejo Premium i na testach jak robię to średnio to wychodzi. Albo powierzchnia matowa albo takie placki połysku.

Podobno ale sam nie wiem kładzie się najpierw lekką mgiełkę a potem na mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, PancerLama napisał:

Przyznam że troche się boje tego malowania. Za bardzo nie wiem jak się z tymi lakierami zachowywać. Ile warstw jakie ciśnienie ?

Mam takie lakiery: X-22 Tamiya, GX100 Gunze, Vallejo Premium i na testach jak robię to średnio to wychodzi. Albo powierzchnia matowa albo takie placki połysku.

Podobno ale sam nie wiem kładzie się najpierw lekką mgiełkę a potem na mokro.

Dobrze wymieszaj lakier i  dodaj rozcieńczalnika. Kilka cienkich warstw, aerograf cały czas w ruchu. Grubiej połóż tylko w miejscach gdzie przykleiłeś kalkomanię.  Zabezpieczy to kalki przed ścieraniem po nałożeniu washa.  Na początek w ramach treningu pomaluj wannę kadłuba od spodu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.