Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, barti94 napisał:

Witajcie. Wpadł mi w ręce model od MIRAGE Pz.Kpfw. IV C. Jakie kolory od Vallejo najlepiej wybrać.?Jeśli chodzi o ciemny kolor to instrukcja sugeruje 70.822 german camuflage? Co do zielonego instrukcja proponuje 70.890 Refractive Green. Będą one ok?

 

i-mirage-pz-kpfw-iv-c-normandia-1944.webp.4ba98560f2191eb776ce725170d8f001.webp

Sugeruję kolory z instrukcji modeli firmy Dragon:

https://www.mojehobby.pl/products/Pz.Kpfw.IV-Ausf.C.html#gallery_start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poprosze o radę zwiazana z kolorem czołgu.

Potrzebuje gotowego koloru takiego. Bo zbytnio nie lubie mieszania farb bo mam roznych producentow emalie i akrylowe wiec są nie mieszalne.

image.png.2f0dda24ab86400bac4f97349cfe349c.png

image.thumb.png.6bd34a28e3cf4eb7571dcd2c71961adf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DamianosPL napisał:

Witam poprosze o radę zwiazana z kolorem czołgu.

Potrzebuje gotowego koloru takiego. Bo zbytnio nie lubie mieszania farb bo mam roznych producentow emalie i akrylowe wiec są nie mieszalne.

Akryle

HTK-A110 – S.C.C. No. 15 Olive Drab 

AK-Interactive AK 11386 S.C.C. No.15 Olive Drab

AK Gen 3 AK 11386 SCC No. 15 Olive Drab

Ammo Mig-112

Lakiery

AK-Interactive RC037 S.C.C. 15 Olive Drab

 

Podobno tym też malują:

Tamiya XF-51 Khaki Drab

A56wsJm.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Akryle

HTK-A110 – S.C.C. No. 15 Olive Drab 

AK-Interactive AK 11386 S.C.C. No.15 Olive Drab

AK Gen 3 AK 11386 SCC No. 15 Olive Drab

Ammo Mig-112

Lakiery

AK-Interactive RC037 S.C.C. 15 Olive Drab

 

Podobno tym też malują:

Tamiya XF-51 Khaki Drab

A56wsJm.jpeg

Dziękuje bardzo za odpowiedz. Wybiore chyba miedzy Hataką a AK Gen 3 bo dobrze mi sie nim malowało jesli chodzi o ich podkład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Pomalowałem sobie mojego panzerjagera I w kolorze bazowym dunkelgrau i teraz , jako iż maluje go w klimacie pustynnym, będę kładł na to RAL 8000. Czt osprzęt taki jak lewarki, łopaty, itp był demontowany podczas przemalowywania? Czy może było to zależne od chęci załogi?

 

I drugie pytanie. Czy wczesne nożyce do przecinania drutu te z Panzer I miały też rękojeść z bakelitu?

Edytowane przez patrykd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, patrykd napisał:

Mam takie pytanie. Pomalowałem sobie mojego panzerjagera I w kolorze bazowym dunkelgrau i teraz , jako iż maluje go w klimacie pustynnym, będę kładł na to RAL 8000. Czt osprzęt taki jak lewarki, łopaty, itp był demontowany podczas przemalowywania? Czy może było to zależne od chęci załogi?

 

I drugie pytanie. Czy wczesne nożyce do przecinania drutu te z Panzer I miały też rękojeść z bakelitu?

nikt tam pewnie specjalnie narzędzi nie zdejmował, także śmiało można  dawać na to 8000 , zrób podobnie jak na zdjęciu nizej, a koleś niezły wysiewca widać, a rączki z bakelitu bo niby z czego

PzI_DAK_670.png

PzI_DAK_667.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, tomasson93 napisał:

Witam. Zakupiłem swój pierwszy model i mam pytanie co do malowania. Które elementy malować przed złożeniem a które nie. Jak zrobic moro? Bo obawiam się tego,  proszę o pomoc...8aea33b118eaee3d758c4c6a09cc9073.jpg

 

Ja jestem teraz świeżo w temacie Tigera I. Jeśli chodzi o elementy to sklejaj wg instrukcji ale koła i gąsienice zostaw. Pomaluj je oddzielnie i sklej na koniec prac. Co do kolorów najpierw połóż kolor podstawowy. Później kamuflaż w brązie i zieleni. Wszystko zależy od tego jakie malowanie wybrałeś i jaki front. Jeśli będzie to Afryka proponuję RAL 8000 jako podstawowy i RAL 7008 jako kolor kamuflażu zielonego. Ale istnieją też inne schematy. Jeśli zależy Ci na takim jak z pudełka proponuję rozwiązanie wyżej.

Edytowane przez barti94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal0281 napisał:

To pewnie topnik tez od Abera? Cos jeszcze kupic trzeba? 

Dokładnie taki jedyny słuszny 😉  , z polecenia dostałem namiary, a tu się znają :)   i magia jest , nic raczej lepszego nie trzeba , bierz w ciemno ten zestaw, sparwdzony

Edytowane przez Evildead
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Evildead napisał:

Dokładnie taki jedyny słuszny 😉  , z polecenia dostałem namiary, a tu się znają :)   i magia jest , nic raczej lepszego nie trzeba , bierz w ciemno ten zestaw, sparwdzony

Dzieki wielkie za porade! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, bo First to Fight rekomenduje polskie odcienie farb do pomalowania słowackiego samochodu pancernego... ciekawe 

 

Macie jakąś swoją tajną paletę barw dla kamuflażu czechosłowackiego/słowackiego? Bo jakoś średnio mi się widzi malować zestawem polskich farb. No chyba, że bym złamał ich odcienie. 

 

 

20230103_005542.thumb.jpg.3656b310b60b95715ecb4148a70ae90c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.