Jump to content

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Złośliwiec

Recommended Posts

10 minut temu, robertmodelarz napisał:

Zgoda - jest to bardzo dobry sposób, ale za szybkość i skuteczność trzeba zapłacić. Pól litra IPA kosztuje ok. 10 zł czyli 1 buteleczka farby akrylowej w super kolorze (jedynym słusznym).  Polecam butelkę z atomizerem:

KRYPTONTEK Alkohol Izopropylowy Izopopanol 99,9% odtłuszczacz ze  spryskiwaczem - ChemiaB2B.pl

Ja mam za darmo, przychodzi do firmy w takich 25 litrowych hobokach wystarczy odlać do butelki :mrgreen:. Pozdr. A.

• Like 1
  • Confused 2

45 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Ja mam za darmo, przychodzi do firmy w takich 25 litrowych hobokach wystarczy odlać do butelki :mrgreen:. Pozdr. A.

Znaczy się, promujesz złodziejstwo na Forum ?  :rozga:

2 minuty temu, _OldMan_ napisał:

Znaczy się, promujesz złodziejstwo na Forum ?  :rozga:

Ależ skąd :?. To jest raczej oszczędność i gospodarność :mrgreen: , na podobnej zasadzie, mam zaoszczędzony drut i PCV😉.  Pozdr. A. 

4 godziny temu, Uapa napisał:

Jakieś opinie? :) (Pomijając to, że ciągle się uczę malować 😉 )

Tak, jestem w szoku że tymi Mig-ami udało cię się cokolwiek zmalować,

bo ja mam z nimi problem.

1 hour ago, Seb said:

Tak, jestem w szoku że tymi Mig-ami udało cię się cokolwiek zmalować,

bo ja mam z nimi problem.

Rozcieńczane Vallejo 70524 Thinner medium w stosunku 1:3 bądź 1:4, malowane przez mokrą paletę na czarny podkład z AK.

Natomiast jestem trochę rozczarowany farbami Vallejo. Maluje mi się nimi... ciężko.

1 hour ago, Tomkaw said:

@robertmodelarz @Uapa @Adams M1A1

Bardzo wielkie Wam dzięki za porady! Z tego rozumiem, że wybór farb pod pędzel jest spory. I co ważniejsze, są to farby akrylowe. Ponoć pędzlem też można uzyskać ładne efekty, choć na pewno nie tak profesjonalne jak aerografem. Ale czy można gdzieś takie cuda obejrzeć?

YouTube 😉

Np

Swoich dzieł za cuda nie uważam ale pędzlem malowany Kubelwagen jest na poprzedniej stronie. I chyba nie wyszedł źle 🙃😅

1 godzinę temu, Tomkaw napisał:

Bardzo wielkie Wam dzięki za porady! Z tego rozumiem, że wybór farb pod pędzel jest spory. I co ważniejsze, są to farby akrylowe. Ponoć pędzlem też można uzyskać ładne efekty, choć na pewno nie tak profesjonalne jak aerografem. Ale czy można gdzieś takie cuda obejrzeć?

Ależ oczywiście ze da sie pędzlami malować. Ja akurat malowałem Emalia Humbrola.

Wiem ze to wątek pancerny ale zdjęcia tylko do pokazu ze sie da pędzlem malować.

eEGlfzT.jpg?1

NkUOtRQ.jpg

Dt6rSve.jpg

• Thanks 2

15 godzin temu, Tomkaw napisał:

Napiszę tak: każdymi da się pomalować pędzlem , ale i jedne i drugie mają swoje plusy dodatnie i plusy ujemne :mrgreen:. Dużym plusem farb akrylowych jest to że kosmicznie szybko schną i  dla niektórych jest to plusem nie śmierdzą, łatwiej też przylegają do powierzchni , łatwiejsze jest też mycie pędzli, wadą zaś jest to że kiepsko się mieszają i raczej nie wygląda to dobrze. Dużym plusem farb olejnych jest to że mają długi czas schnięcia i są w pełni mieszalne tzn. nadają się do robienia wszelkich barw i półtonów np. w rozmaitych łoszach,  śladach eksploatacyjnych, przetarciach, przyrdzewieniach i innych rozmaicie różnokolorowych elementach , przepalonych tłumikach i rurach wydechowych oraz  do malowania gąsienic ,  są bardzo dobre też do malowania wszelkich cieni różnych odcieni skóry w figurkach. Da się malować pędzlem  olejną duże powierzchnie ale do tego potrzeba duuużej wprawy a i tak nie zawsze wyjdzie dobrze, minusem jest to że trzeba bardzo  starannie umyć rozpuszczalnikiem ,wysuszyć i umyć wodą z mydłem pędzelki ( od rozpuszczalnika niszczy się włosie). Ja używam ModelMasterów  w wersji akrylowej (coraz ciężej dostępne, ale da się na świecie kupić:mrgreen: ) , a poza tym np. do malowania pojazdów US. Army określanej tutaj na Forum jako samo zło😉 Pactry A34  ,która ma drobny pigment i jest w pełni powtarzalna (chodzi o odcień) z czym niektórzy producenci mają poważne problemy. Pozdr. A.

15 minut temu, Adams M1A1 napisał:

. Ja używam ModelMasterów  w wersji akrylowej (coraz ciężej dostępne, ale da się na świecie kupić:mrgreen: ) , a poza tym np. do malowania pojazdów US. Army określanej tutaj na Forum jako samo zło😉 Pactry A34  ,która ma drobny pigment i jest w pełni powtarzalna (chodzi o odcień) z czym niektórzy producenci mają poważne problemy. Pozdr. A.

Sadzilem iz coraz trudno dostepnymi farbami MM sa olejne a nie akrylowe. Dla mnie te pierwsze  byly to jednymi z najlepszych farb olejnych , szkoda iz zaprzestano ich produkcji.  Pactra A34 to do ktorego okresu US Army pasuje.

16 godzin temu, DamianosPL napisał:

Szybkie pytanie Panowie/Panie.

M3 Lee Mk I  Tamiya, Academy czy co innego?

Daruj se Tamkę. W Academy były merytoryczne problemy z zawieszeniem, poprawili je w Grantach, ale nie wiem czy w Lee - jeżeli rażą cię takie błędy, to nie wiem, czy to dla ciebie. Ja bym szukał pożądanej wersji czołgu w Takomie lub MiniArcie.

29 minut temu, bulik58 napisał:

Sadzilem iz coraz trudno dostepnymi farbami MM sa olejne a nie akrylowe. Dla mnie te pierwsze  byly to jednymi z najlepszych farb olejnych , szkoda iz zaprzestano ich produkcji.  Pactra A34 to do ktorego okresu US Army pasuje.

Jednych i drugich zaczyna brakować, martwi mnie zwłaszcza brak akryli z serii Authentic :cry:. Pactra A34 o nazwie katalogowej Artillery Green i o numerze FS 34127 nadaje się bardzo dobrze do malowania  II wojennych pojazdów US Army ale takich już używanych, fabrycznie nowe były zdecydowanie ciemniejsze :mrgreen:, jak rówież było ich wiele odcieni. Nadaje się też wyśmienicie do malowania wnętrz pojazdów współczesnych jak HMMV czy ciężarówek z serii M900

• Like 1

17 godzin temu, DamianosPL napisał:

Szybkie pytanie Panowie/Panie.

M3 Lee Mk I  Tamiya, Academy czy co innego?

Zdecydowanie TAKOM- mniej części i bez wnętrza.

https://plastmodel.pl/29071-takom-2085-us-m3-medium-tank-quotleequot-early-version-135

Dla cierpliwych i bogatszych Miniart:

https://www.mojehobby.pl/products/M3-Lee-Early-Production-Interior-Kit.html

Jest jeszcze Love Kit.

https://www.mojehobby.pl/products/M3A1-Medium-Tank.html

• Like 1

13 godzin temu, Krzysiek12 napisał:

Panzerart  w/w dodatki robił na podstawie i do modeli StuG III G Dragona. Mam pancerz betonowy do  StuG-a  i model Dragona -pasuje idealnie. Jeżeli TAKOM zachował wymiary oryginału to powinno pasować bez problemu Podział wyprawek nadbudówki jest identyczny.  Co do merytoryczności zestawu to jak najbardziej meser262 ma rację.

Edited by robertmodelarz

3 godziny temu, Krzysiek12 napisał:

Merytorycznie NIE. Żadna z tych części nie pasuje do późnego pojazdu StuG/StuH

"Dach" z modelu  w wersji późny - 25137671_meser262@Dach-1-pnyStuG.thumb.jpg.074586490dd40db0093ad451f891dfcb.jpg

dodatek 11807202284_meser262@Dach-2-pnyStuG.thumb.jpg.101a7655b63c3f5d4845a26df6ae6842.jpg

Dla wcześniejszych wersji ausf.G

dodatek 2925649458_meser262@Dach-3-pnyStuG.thumb.jpg.386d36209258b0a7e1932a806cda6789.jpg

Dla wcześniejszej wersji - brak mocowań na dźwig 2t i jest tylko zaślepka dla MG.

Po dodaniu tych elementów, chociażby mocowania dla dźwigu może być. Ma jarzmo Saukopfblend.

dodatek 32108021409_meser262@Dach-4-pnyStuG.thumb.jpg.70f5d807ef56aecf33f3901676f2980c.jpg

Dla bardzo wczesnej wersji ausf.G.

Pozdrawiam

Krzysztof

• Like 2

Godzinę temu, Krzysiek12 napisał:

A jak ten dźwig w ogóle wygląda bo jeszcze na zdjęcie z nim nie trafiłem 

Mocowany był do tego:

Pz.Bef.Wg.V Panther Ausf.G

Tu masz StuG IV z dwutonowym dźwigiem:

BqRXfCe.png

CneQvoe.png

Edited by robertmodelarz
  • Like 1

Jakie są odpowiednie farby dla polskich Leopardów 2A5?

Góra to NATO Green, Brown,black, a dół to jakiś niemiecki kolor?

Czy po remontach, wanna i koła nadal są innego koloru niż góra?

362940_r2_940.jpg.692d2a05ec0216807a445b4bcc3a4385.jpg

Posted (edited)
8 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Jakie są odpowiednie farby dla polskich Leopardów 2A5?

Góra to NATO Green, Brown,black, a dół to jakiś niemiecki kolor?

Czy po remontach, wanna i koła nadal są innego koloru niż góra?

We wojsku wszystko jest znormalizowane:

Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości I Kodyfikacji opracowało normy obronne:

NO-80-A200:2014 Farby specjalne do malowania maskującego – Wymagania i metody badań.

NO-80-A201:2016 Farby specjalne do malowania maskującego – Farby łatwo usuwalne – Wymagania i metody badań.

Takie powinny być kolory:

-  NATO Green FS34094, RAL6031

-  NATO Black FS37030 RAL 9021

-  NATO Green FS34094 RAL 6031

Kup zestaw:

Hataka Hobby HTK-CS72 Modern Polish AFV paint set

i-hataka-hobby-zestaw-farb-modelarskich-orange-line-htk-cs72-modern-polish-army-afv-paint-set-8x17ml.jpg

e530c36daa38528bcc13f2a023e56621.png

Farby dla WP produkuje fabryka  BARWA w Kielcach:

https://witi.wroc.pl/images/stories/oferta/certyfikacja/cert_2014-01_barwa_kielce.pdf

Zielony to BW400-6031,

Brązowy to BW400-8027

Czarny to BW400-9021

Koła walnij HTK-C152 – NATO Green, a zielony kadłuba HTK-C260 – Greyish Green i będziesz bez doktoratu miał to z bani.

Oczywiście NATO Brown zastąp naszym odpowiednikiem w kolorze "kupy" HTK-C261 – Greyish Sand.

Kolory jak w T-34, każdy zielony dobry:image.thumb.jpeg.50c9ee7b83f87d845b70af4eca271473.jpeg

Edited by robertmodelarz
  • Like 1
  • Thanks 1

• 2 weeks later...
18 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Czy ktoś z zacnych forumowiczów ma więcej fotek  czołgu M1A1 HA nr 91 z  Amerykańskiej 1-szej  Dywizji Pancernej  w kamuflażu NATO.

Ten czolg to jest M1A1 HA Abrams o nazwie  ,, Abbadon ,, z 2 Trop. ,,Apaczy,,  1 -1 Cavalry. 1 Armor. Div w Bosni Wrzesien 1996  image.thumb.jpeg.77cd4a9ad06feee7da129bd251e749c7.jpeg

image.thumb.jpeg.42fee8bbfc5971d8e85be449fb8ee265.jpeg

he

• Like 1