Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
W dniu 1.02.2024 o 09:25, KFS-miniatures napisał:

Przeźroczystą butelkę maskujesz powyżej linii płynu, a następnie malujesz ją mieszanką transparentnych farb tamiya smoke i clear red

Dzięki ! 

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

 

W dniu 4.02.2024 o 15:41, robertmodelarz napisał:

 

Dzięki Robert , ja potrzebowałem colę teraźniejszą a to opakowanie jest przedwojenne w wersji niemieckiej, opis wprowadza trochę w błąd bo sugeruje iż używano jej w czasie II wś , a w rzeczywistości tylko do grudnia 1941 bo została zastąpiona przez Fantę z powodu embarga na syrop używany do jej produkcji. Od 1931 roku produkowano w Niemczech również własną Colę , nazywaną Afri-Cola (Afrykańska Cola) jej produkcje zakończono w 1999 z powodu dużej zawartości cukru. 

Afri-Cola – Wikipedia

nakleiki na flaszki mam z plus model 486

26232.jpg

kartony z Matho Model

Armorama :: Matho Models 1:35 Soft Drink Cartons Review

 

16 godzin temu, KFS-miniatures napisał:

..ale to chyba w skali 1/6

W opisie jest nr.  35 330  i zaznaczono skalę 1/35

38300_rd.png

 

 

 

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zyziek napisał:

@bulik58tylko to są szyldy reklamowe. 

Nie znam tego zestawu i nie wiem czy to są opakowania , czy też reklamy , odpowiedziałem w oparciu o  poniższą dyskusję. 

 23 godziny temu, KFS-miniatures napisał:

..a które z nich to te na butelki?

Pewnie te najmniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o użycie Kubelwagena i Kettenkradów przez Wojsko Polskie.

 

Czy były użytkowane w jakiejś polskiej jednostce Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, a może przez (Ludowe) Wojsko Polskie, czy też Milicję Obywatelską?

 

image.jpeg.f26bbe44434d4c2fa9898b2733b9d14d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.bdeb1cf013f923b146f38b0ee7af353e.jpeg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Panowie, co sądzicie o Trumpeter T-72A mod. 1979 jako o bazie do czołgu LWP.  Czy poza lufą, antenami i linami coś uważacie za konieczne do dokupienia?

Edytowane przez grzesioc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, grzesioc napisał:

Panowie, co sądzicie o Trumpeter T-72A mod. 1979 jako o bazie do czołgu LWP.  Czy poza lufą, antenami i linami coś uważacie za konieczne do dokupienia?

Na pewno potrzebny będzie komplet kalek do polskiej wersji, bo w zestwawowej nie ma polskiego malowania ale doskonale kalki robi ToRo o takie:

http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d68e.htm

 Ja wiem dość dużo kosztują, ale gwarantuję że z tego zestawu można naprawdę dużo pojazdów LWP zrobić :mrgreen: .                                                      No i ja jak zwykle polecam blaszki fototrawione ( jeżeli nie używasz):

https://www.eduard.com/armoured-fighting-vehicles/1-35/t-72m-1-35-1-1.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, grzesioc napisał:

Panowie, co sądzicie o Trumpeter T-72A mod. 1979 jako o bazie do czołgu LWP.  Czy poza lufą, antenami i linami coś uważacie za konieczne do dokupienia?

Tak jak napisał kolega Adams M1A1 w/w dodatki można zastosować. Zwiekszą one znacznie koszt zestawu, ale bez lupy to ciężko się będzie dopatrzeć takiej waloryzacji. Kalki Toro jak najbardziej polecam, anteny również. To nowy model Trumpetera, masa części i wszystko fajnie pasuje. Nie zapomnij o farbach Hatska najlepiej seria C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie. Kalki już mam z zeztawu Toro Wojsko Polskie 1965-1985. Na pewno kupię lufę, anteny i liny. Rozważę jeszcze zakup elementówtrawionych, bo część z nich jest już w zestawie. 
Najważniejsze jednak, że nie wspomnieliście o błędach modelu tak jak w przypadku Tamiya, Zvezda itp.

Podpowiedzcie jeszcze jaki kolor będzie najlepszy do jednolitego malowania LWP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzesioc napisał:

Podpowiedzcie jeszcze jaki kolor będzie najlepszy do jednolitego malowania LWP.

 

Hataka Hobby HTK-C193 Yellow Olive (RAL 6014)

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/5/2/7/18978_rd.png

Mój warsztat modelu firmy Tamiya

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertmodelarz napisał:

Hataka Hobby HTK-C193 Yellow Olive (RAL 6014)

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/5/2/7/18978_rd.png

Mój warsztat modelu firmy Tamiya

 

Ja do malowania sprzętu LWP raczej preferuję kolor Tamiya XF65 co w połączeniu z odpowiednim filtrem daje doskonały efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Może było, może nie było: jakim(i) kolorami malujecie figurki US Army, a konkretnie mundur czołgisty z materiału HBT, nie zimowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lipstein napisał:

Może było, może nie było: jakim(i) kolorami malujecie figurki US Army, a konkretnie mundur czołgisty z materiału HBT, nie zimowy?

Wiesz Bartek takimi zwykle jak  inne mundury II wojennej US Army . Ja maluję Pactrą i tak olimpijka A28 a mundury to różnie A67, A69 lub  A30 ,A31,A33 jeśli chodzi o letnie umundurowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lipstein napisał:

Może było, może nie było: jakim(i) kolorami malujecie figurki US Army, a konkretnie mundur czołgisty z materiału HBT, nie zimowy?

Zestaw kamuflażowych farb LifeColor CS17 WWII US ARMY UNIFORMS SET1 Combat and fatigue clothing Class A uniforms

 

images.jpeg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akryli trzeba używać z opóźniaczem, jak przypuszczam. Ja używam od lat Humbrola i od jakiegoś czasu Revella. Może któryś z Was też ich używa i np. miesza kolory, których nie mam.

Niemniej jednak dzięki za podpowiedź co do LC, może się na nie nawrócę...

Edytowane przez Lipstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.