Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie temat jest taki: Shilka 1/35.

Czy różnica w jakości Menga w stosunku do Dragona jest adekwatna do jego ceny? Mając do wyboru Dragona za 150 lepiej dokupić do niego blaszki i lufy czy brać prawie dwa razy droższego Menga?

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj sobie worek szpachli na dragona. Formy już z lekka wyeksploatowane, nadlewki, jamki skurczowe. Zvezda robi przepak dragona. Blaszki eska też nie są do końca prawidłowe. Meng ma częściowe wnętrze. Drugi raz do dragona nie podejdę.

Edytowane przez n_lukasz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TAW napisał:

Panowie temat jest taki: Shilka 1/35.

Czy różnica w jakości Menga w stosunku do Dragona jest adekwatna do jego ceny? Mając do wyboru Dragona za 150 lepiej dokupić do niego blaszki i lufy czy brać prawie dwa razy droższego Menga?

Kupuj od razu model Menga lub firmy Hong H5001 ZSU-23-4M/M3 Soviet Self Propelled Anti Aircraft Gun (Shilka)

https://www.mojehobby.pl/products/ZSU-23-4M-M3-Soviet-Self-Propelled-Anti-Aircraft-Gun-Shilka.html

Model firmy Dragon jest stary jak węgiel, mocno uproszczony, jedyna zaleta to kalkomanie LWP. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bulik58 napisał:

Szukam kalkomanii z angielskimi nr. rej , dla samochodów ,układ liter i cyfr obojętny. mogą być na przód i tył lub pojedyncze, wtedy  najlepiej kwadratowe . Skala 1:35

 TABLICE REJESTRACYJNE :: naklejka-sklepWielka Brytania - tablicerejestracyjne.pl

Ale do druku czy kalki? 

Jak do druku to bardzo łatwo samemu zrobić bo czcionka może być każda i na przód idzie czarna czcionka na białym tle a na tył na żółtym. Zawsze możesz na już pomalowane tablice nakleić kalkę z nr rejestracyjnym. Jak potrzebujesz wymiary to daj znać 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już konkretniej podaj mi mniej więcej rocznik produkcji to się zorientuje w jakim formacie były w tym czasie i na tej podstawie coś będzie trzeba szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bulik58 napisał:

Ten pojazd był produkowany od 1938 r. aż do lat 70, co świadczy dobrze o jego konstrukcji.

Cała produkcja Pioniera zakończyła się wraz z zakończeniem II w.św. Konstrukcyjnie faktycznie był na tyle dobry, że wykorzystywano go (nie produkowano) jeszcze do lat 80-ych, po czym został ze służby wycofany, a wiele tych pojazdów znalazło się wówczas w rękach prywtanych. Po wojnie natomiast, wykorzystując konstrukcję Pioniera powstało jego rozwinięcie, czyli Scammell Explorer. W latach 50-ych Scammell wszedł w skład Grupy Leyland i tu zaczyna się nowa linia pojazdów takich jak np. Scammell Contractor, Crusader, czy produkowany przez Hobby Bossa model Scammell Commander. Wszystkie te nowsze i mocniejsze konstrukcje chętnie były wykorzystywane przez wojsko, więc gdyby mieli do lat 80-ych bazować li tylko na Pionierze, to słabo to widzę.

Edytowane przez Rafał B
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Waszmościnom i Waszmościom!

Dostałem do dokończenia model M16 z Tamki - wszystkie 4 lufy mają ten dynks "pod" który jak wieść głosi do czegoś służył.  W opisach oryginalnego pojazdu stoi, że były to karabiny 0,50 cala w wersji lotniczej, czyli obstawiam, że nie miały one tego czegoś pod lufami, a spust był uruchamiany elektrycznie. Nie mylę się? Ciąć i szlifować na gładko te dynksy?

Zdjęcia odrestaurowanych pojazdów to misz masz: lufy jakie kto zdobył, podwozie z drzwiczkami z tyłu jak w wersji Personnel Carrier, osłony reflektorów na błotnikach zamiast na pancernej osłonie chłodnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd spustu jak to określiłem, w wersji lotniczej tego Browninga był dwojakiego rodzaju: od tyłu, na czymś co nazywa się buffer tube i od góry, nad komorą mechanizmu zamka; urządzenie to nazywało się bardzo ładnie "solenoid".  W M16 solenoid był montowany nad buffer tube, widać to wyraźnie na zdjęciach i w FM, który wstawił Paweł.

Może się komuś przyda do waloryzacji modelu.

Solenoid back mount.jpg

Solenoid top.jpg

Edytowane przez Lipstein
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardziej z obowiązku podpowiadam też, bo model M 16 Tamiya można dość łatwo samemu zdetalować, że jest w nim odwzorowany spalinowy generator prądu, jak na rysunku (trzeba m. inn. przerobić zbiornik paliwa, dodać świecę, rurę wydechową i kable do akumulatora). Czuwaj!

Generator do M16 Tamiya.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2023 o 21:39, bulik58 napisał:

Szukam kalkomanii z angielskimi nr. rej , dla samochodów ,układ liter i cyfr obojętny. mogą być na przód i tył lub pojedyncze, wtedy  najlepiej kwadratowe . Skala 1:35

 TABLICE REJESTRACYJNE :: naklejka-sklepWielka Brytania - tablicerejestracyjne.pl

 

Tu masz generator tablic rejestracyjnych, gdzie możesz sobie wydrukować tablicę na zwykłej drukarce 1000e63efc.png

 

https://platesmania.com/uk/informer

 

 

 

 

A jakbyś potrzebował, to tu jest generator polskich tablic rejestracyjnych:

image.png.be27f8b18c7dd96696c4326c62d6bf67.png

 

https://marcinos2079.github.io/polskie-tablice/

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów podzieli się opinią na temat zimmeritu na blaszkach foto-trawionych. Nigdy tego w ręku nie miałem i nie wiem co o nich sądzić. Dokładnie to pytam o blaszki do skali 1:72 a jeszcze dokładniej to do modelu Pantery z Vespid Models a blaszki nad którymi się zastanawiam to Part P72-042.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2023 o 10:15, Endrju napisał:

Czy ktoś z kolegów podzieli się opinią na temat zimmeritu na blaszkach foto-trawionych. Nigdy tego w ręku nie miałem i nie wiem co o nich sądzić. Dokładnie to pytam o blaszki do skali 1:72 a jeszcze dokładniej to do modelu Pantery z Vespid Models a blaszki nad którymi się zastanawiam to Part P72-042.

 

Miałem Eduarda 1/35 do Kingtigera -kiepska sprawa i osobiście nie polecam. Największy problem sprawia  sferyczna osłona przedniego karabinu maszynowego.  Pozostałe elementy są w miarę OK, lepszy taki zimmerit, niż własnoręczna dłubanka.

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, robertmodelarz napisał:

Miałem Eduarda 1/35 do Kingtigera -kiepska sprawa i osobiście nie polecam. Największy problem sprawia  sferyczna osłona przedniego karabinu maszynowego.  Pozostałe elementy są w miarę OK, lepszy taki zimmerit, niż własnoręczna dłubanka.

 

Dzięki za odpowiedź. Ja pytałem o zimmerit do 1:72 a Ty pisze o 1:35. Mam wrażenie, może mylne, że przy tej skali taki zimmerit z blaszki może być za gruby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, robertmodelarz napisał:

lepszy taki zimmerit, niż własnoręczna dłubanka.

 

Śmiała teza

 

35 minut temu, Endrju napisał:

zimmerit z blaszki może być za gruby

 

Nie wiem, jak cienka jest ta blaszka, ale teoretycznie może mieć adekwatną do skali grubość. Tyle że w praktyce, ze względu na ograniczenia technologiczne, taki fototrawiony zimmerit wygląda.. jak fototrawiony zimmerit. Czyli tak sobie

http://part.pl/p72/p72-049/model.html

 

Tu lepiej wypadają (podobnie zresztą jak w większych skalach)  żywice. Przy czym zarówno oferta, jak i dostępność takich produktów jest mocno ograniczona.

Innymi słowy - mimo wszystko warto rozważyć jednak samodzielne przygotowanie takiej powierzchni antymagnetycznej. Co nie jest bardzo skomplikowane

 

zimmerit-300x300.jpg

 

..choć w skali 1/72 pewną trudnością może okazac się aplikacja odpowiednio cienkiej warstwy masy epoksydowanej

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KFS-miniatures napisał:

mimo wszystko warto rozważyć jednak samodzielne przygotowanie takiej powierzchni antymagnetycznej. Co nie jest bardzo skomplikowane

 

 

Nie święci garnki lepią jak mawia przysłowie i pewnie jest to do ogarnięcia. Może trzeba spróbować i jednego i drugiego rozwiązania. Twój poradnik na ten temat czytałem już wcześniej. Dzięki za opinię. :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypową prośbę . Jeżeli ktoś z Was ma modele w skali 1/35 lub 1/72 ruskiego czołgu T-35 Model 1939 i francuskiego ciągnika Renault UE. Czy może sprawdzić jak wyglądałaby mała wieżyczka stożkowa (ta z KM ) postawiona tyłem do przodu na ciągniku Renault (nad stanowiskiem pasażera), tak jak to widać na poniższym zdjęciu .

3294840_f0e785daa54b6ea8282d1f66699c51a1.jpg.bff55ef004fef0008e4813a9dd398541.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cypis napisał:

Mam nietypową prośbę . Jeżeli ktoś z Was ma modele w skali 1/35 lub 1/72 ruskiego czołgu T-35 Model 1939 i francuskiego ciągnika Renault UE. Czy może sprawdzić jak wyglądałaby mała wieżyczka stożkowa (ta z KM ) postawiona tyłem do przodu na ciągniku Renault (nad stanowiskiem pasażera), tak jak to widać na poniższym zdjęciu .

 

image.thumb.jpeg.a2bca14e89910b87cac2557fb8058847.jpeg

http://www.wardrawings.be/WW2/Files/1-Vehicles/Allies/2-USSR/04-HeavyTanks/T-35/T-35(1939).htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Endrju napisał:

Jakie są opinie kolegów na temat poniższego zestawu. Czy są tam  jakieś rażące błędy które trudno jest poprawić?

 

image.jpeg.46894f59ed33d005d5dac43ff3a34e3d.jpeg

Jeśli dobrze pamiętam,  to kadłub nie posiada cech charakterystycznych dla pojazdu z fabryki 112 (a takie były te nasze).

M.in. łączenie płyt pancerza przedniego z burtami (na zakładkę), inny styk płyt górnej i dolnej oraz inne zawiasy na zadku, inne szczegóły  dna wanny. To tak na szybko.

W sumie wymaga trochę pracy.

Pozdrawiam,  Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.