Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Czy któryś z producentów Modelu T-55 w skali 1:72 miał w zestawie polską płytę nad silnikową ewentualnie który model najlepiej nadaje się na przerobienie na czołg rodem z Łabęd?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trumpeter na zbiżoną płytę do polskiej ale trzeba uzupełnić. A Revell na potrzebne wyposażenie płyty chłodnic i wlotów powietrza. Trzeba łączyć albo zrobić wzór do odlewu , albo druku pozdrawiam OLO.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Revella i jego T-55 w 1:72 dochodzi jeszcze problem gąsienic - w modelu są RMSH a najczęściej spotykane były OMSH.  Na RMSH znam całej jedno zdjęcie wozu z 10 Sudeckiej DPanc, z kopalni Wujek. Najprawdopodobniej wóz w wersji AD (dowódczej), ponoć w nich RMSH zdarzały się najczęściej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Endrju napisał:

Wynikało by z tego że Trumpeter będzie lepszy. Czy tak jest w istocie?

Przyjrzyj się może jeszcze modelowi T-54B od Ammo MiG, czy też AK. Tam na pewno musisz usunąć wentylator z dachu wieży.

Ale cały model, w tym gąsienice są bardzo ok. Płyta nad silnikiem  chyba też jest zbliżona do naszych teciaków.

Może łatwiej będzie przerabiać.

Do tego blaszka Parta do T-55 i "będziesz Pan zadowolony ".

Przemek

Edytowane przez PrzemekW
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2023 o 12:22, LuckyStrike napisał:

Challenger 1 od Tamiya 35154 jest przyzwoitej jakości?

Chyba jedyny jaki jest  dostępny w wersji I . Na pewno nie będzie problemów ze sklejaniem, na półce będzie cieszył oko  na konkursy itp. to już niestety nie. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2023 o 12:22, LuckyStrike napisał:

Challenger 1 od Tamiya 35154 jest przyzwoitej jakości?

Napiszę tak jak Rambo pojazd jest przyzwoitej jakości, sklejalność jak to u Tamki bez zastrzeżeń i bez szpachli😉,a  na konkursach będzie cieszył oko ale  trzeba by w niego trochę zainwestować konkretnie w blaszki Eduarda o takie:

https://www.eduard.com/Armoured-fighting-vehicles/1-35/Challenger-I-Mk-3-1-35.html

lufa pasuje też od Chieftaina bo to samo działo:

https://plastmodel.pl/69288-panzer-art-gb35-104-l11a5-gun-barrel-for-british-mbt-chieftain-135

No i ja nie jestem zwolennikiem gąsek gumowych ładowanych przez Tamiyę z uporem maniaka do pojazdów także to też trzeba wymienić na jakieś inne Friule. Pozdr. A.

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam chciałbym sie zapytać po ile gąsienic dać ogniwkowych w tym modelu Platz/Dragon Kettenkrad bo jak zawsze Dragon nie pisze po ile dawać sztuk jedno ogniwkowych. Pozdrawiam

RJjp5GJ.jpg

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DamianosPL napisał:

Witam chciałbym sie zapytać po ile gąsienic dać ogniwkowych w tym modelu Platz/Dragon Kettenkrad bo jak zawsze Dragon nie pisze po ile dawać sztuk jedno ogniwkowych. Pozdrawiam

RJjp5GJ.jpg

Jak to po ile gąsienic:roll:? No dwie na lewą stronę i prawą tego pojazdu :haha:. A co do ilości ogniw to robisz tak aby był pełny obwód dookoła ,  To nie model redukcyjny, więc myślę że ty dwóm japońskim suczkom to i tak nic nie będzie przeszkadzać :mrgreen:. Pozdr. A.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DamianosPL napisał:

Witam chciałbym sie zapytać po ile gąsienic dać ogniwkowych w tym modelu Platz/Dragon Kettenkrad bo jak zawsze Dragon nie pisze po ile dawać sztuk jedno ogniwkowych. Pozdrawiam

RJjp5GJ.jpg

Już sie dowiedziałem z filmiku na yt ze 43 ogniwa na jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DamianosPL napisał:

Już sie dowiedziałem z filmiku na yt ze 43 ogniwa na jedną stronę.

Ja bym taki ufny w tym co zobaczyłeś na YT nie był:szczerbol:, bo z Dragonem różnie bywa, aktualnie buduję T34-85 i są dwa rodzaje ogniw z zębem i bez ,klei się to naprzemiennie skleiłem i się okazało że nie pasują i musiałem się sporo natrudzić aby to wyglądało.  Podali że 43 ogniwa na stronę ,a co zrobisz bidaku jak Ci wyjdzie np. 41 albo 40 co wtedy? Dlatego tak jak napisałem sklej pełny obwód i zawiń na koła.

Edytowane przez Adams M1A1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.