Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, bulik58 napisał:

Adam ale te obcążki to masz chyba gładkie od środka ?  Bo są 2 rodzaje : gładkie i z ząbkami , te drugie to raczej sie nie nadają do gięcia blaszek bo mogą je uszkodzić , porysować, Dlatego lepiej mieć gładkie , takie jest moje zdanie.

 

 

Pewnie że tak. Mam  3 sztuki małe, średnie i duże takie jak na zdjęciu, koszt kompletu coś ze 20-30zł w maksie ? I tak jak napisałem można nimi wygiąć wszystko do ok. 10cm długości ale do pojazdów to wystarcza całkowicie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bulik58 napisał:

Mam też podobne , używam ich na zmianę ze zginarką, zaginarką itp. 

No ja też myślę sobie zanabyć zaginarkę taką łamaną jak produkuje nasz forumowy Kolega ale na razie jest tyle modeli do kupienia:mrgreen:.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adams M1A1 napisał:

 

Przeszedłem na zakup części i narzędzi ,łatwiej wnieść je do domu, stosik nie rośnie i bagażnik w aucie pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adams M1A1 napisał:

Pewnie że tak. Mam  3 sztuki małe, średnie i duże takie jak na zdjęciu, koszt kompletu coś ze 20-30zł w maksie ? I tak jak napisałem można nimi wygiąć wszystko do ok. 10cm długości ale do pojazdów to wystarcza całkowicie.

Takie powinny być ok nie?

https://allegro.pl/oferta/piececool-narzedzie-do-modeli-male-szczypce-13015887909

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bulik58 napisał:

Przeszedłem na zakup części i narzędzi ,łatwiej wnieść je do domu, stosik nie rośnie i bagażnik w aucie pusty.

Wiesz Janusz ja mam z moją Kobietą układ:mrgreen:, że ona absolutnie nie zagląda do mojej jaskini,  a jak trzeba to jakiegoś cucha kupię ( dam pieniądze) albo mandat za prędkość zapłacę i mam spokój:D.

5 godzin temu, LuckyStrike napisał:

Są OK. :super: Nie wiem skąd jesteś Przyjacielu, a nie lepiej by Ci było do Ciastoramy pojechać, ja moje kupiłem właśnie w Casto na dziale elektrycznym. Pozdr. A.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Wiesz Janusz ja mam z moją Kobietą układ:mrgreen:, że ona absolutnie nie zagląda do mojej jaskini,  a jak trzeba to jakiegoś cucha kupię ( dam pieniądze) albo mandat za prędkość zapłacę i mam spokój:D.

Są OK. :super: Nie wiem skąd jesteś Przyjacielu, a nie lepiej by Ci było do Ciastoramy pojechać, ja moje kupiłem właśnie w Casto na dziale elektrycznym. Pozdr. A.

Ooo, dobrze wiedzieć castorame mam blisko😃 Ze Śląska jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zyziek napisał:

Poszukuję toreb, chlebaków  US army z IIwś w skali 1/35 

Mam ten zestaw ale jest poniżej oczekiwań

academy-1382-ger-tank-acces-13260.jpg.74f9fa5e7a589a5297f93f30e846b46f.jpg

Myślę Przyjacielu że Twoje oczekiwania spełni ten oto wypaśny zestaw Tamiya 35229 starczający na więcej niż jeden pojazd o taki:

Allied Vehicles Accessory Set 1/35

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie który gazik 469 będzie lepszy trumpeter czy zvezda? Kiedyś kleiłem trumpetera i całkiem ok, była blaszka. Zvezda ma nowe formy co kusi ale blachy brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SnajperTBG napisał:

Jak myślicie który gazik 469 będzie lepszy trumpeter czy zvezda? Kiedyś kleiłem trumpetera i całkiem ok, była blaszka. Zvezda ma nowe formy co kusi ale blachy brak...

Jakby Ci się udało to polecam UAZ-a od Das Werka , za stosunkowo nieduże pieniądze masz w pakiecie blaszki Voyagera,  kółka żywiczne od DEF-a i kalki na  DDR-owski Grenzshutz:D :

https://www.plastmodel.pl/37302-das-werk-dw3502-soviet-uaz-69-135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, SnajperTBG napisał:

Koła i kalki mam. Pytanie o produkt defacto zvezdy czy ktoś ma porównanie z trumpeterem.

Gwiazdor i Trumpek to podobno dwie różne wersje, starsza i nowsza wersja, 

 

Edytowane przez bulik58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie pojazdy z UN były białe? Bo widziałem Fennek LGS w kolorze piaskowym ze znakiem UN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sjmport napisał:

Czy wszystkie pojazdy z UN były białe? Bo widziałem Fennek LGS w kolorze piaskowym ze znakiem UN.

Podobno powinne być  pomalowane białą farbą lub oklejone białą folią ( RAL 9016) i oznaczone pogrubionym znakiem ,,UN,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sjmport napisał:

Czy wszystkie pojazdy z UN były białe? Bo widziałem Fennek LGS w kolorze piaskowym ze znakiem UN.

Pytasz o konkretną misję? Z tego co kojarzę to w Mali nie wszystkie pojazdy były białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, blackriver napisał:

Ktoś ma jakiś pomysł jakiej średnicy mogły być śruby w TKS'ach mocujące płyty pancerne do stelaża?

 

0001.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice do M8 Howitzer były z jakiego materiału? Instrukcja podaje co by je malować na kolor Rubber Black... prawidłowe to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Sjmport napisał:

Gąsienice do M8 Howitzer były z jakiego materiału? Instrukcja podaje co by je malować na kolor Rubber Black... prawidłowe to?

Stalowe, lepszy będzie track primer

ammo-of-mig-podklad-akrylowy-do-gasiennic-tracks-primer-60ml.jpg

M8 Howitzer Motor Carriage | The display reads: M8 Howitzer … | Flickr

M8GMC-Saumur.0004z89h67.jpg

File:M8-HOWITZER-SAUMUR.JPG

M8_HMC_pilot_at_Aberdeen_Proving_Ground.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2024 o 23:29, Kolekcjoner WP napisał:

Czy ktoś się może orientuje na jaki kolor były malowane wnętrza naszych FT-17?

W zachowanym egzemplarzu widać, że  jasno kremowy. 

mev-12278942.jpg

renault-ft-17-01.jpg

renault-ft17-saumur-0004gw9y-110338.jpg

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie farb. Mam do pomalowania ruska kv-2 oraz brytola universal carrier mk 2. Mam je ogarnięte mr surfacer 1200. Na to chciałbym użyć akryli tamiya odpowiednio dark green i olive green i rozjaśniać żółtym. Czy te farby można rozcieńczać czystym izopropanolem i czy wymagają retardera? (jakiego najlepiej). Kolejna kwestia to clear. Tu chciałbym zastosować x-35 semi gloss, czy on też może być rozcieńczany IPA? Jakich kolorów użyć na gąsienice? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.