Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o numery to Vallejo ma kolor Russian Green 70894. Ale moi przedmówcy mają rację, wystarczy zblizony odcieniem zielony. W końcu ruscy malowali, czym akurat mieli, a farby zmieniały odcień podczas frontowej eksploatacji. Możesz porozgladać się też za jakimś brązowym, czasem występowało kamo dwubarwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukałem, szukałem, szukałem i nie znalazłem. A czego ? Ano szukałem w polskich sklepach modelarskich wyrobów firmy BLAST MODELS. Produkują żywiczne zestawy. A konkretnie szukam zestawu BL 35002K żywiczne koła do VAB 4x4 i BL35140 żywiczna wieżyczka też do VAB 4x4. Czy ktoś z kolegów kupował już gdzieś produkty tej firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Złosliwiec ma całkowitą rację, u nas tego nie dostaniesz, zresztą nie tylko tego, wiele ciekawych modeli i konwersji jest nie do kupienia u nas -ja np. nie mogę przeboleć tego, że u nas jest niedostępny żywiczny Centauro z Model Victoria :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Mam zamiar zakupić "Strykera z lufą" AFV. Poradźcie jakiej firmy blaszki w niego włożyć - Voyager, czy Edek ? Zastanawiam się też jakie blaszki ? "Slat Armor" na pewno, a jakie jeszcze, może poczekać na indywidualne blaszki do "MGS-a" ? Dziękuję Wam z góry za poradę !

 

Pozdrawiam.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyager, czy Edek

 

Mam blaszki Voyagera do Strykera, i mogę z całą odpowiedzialnością je polecić

 

 

Zastanawiam się też jakie blaszki ? "Slat Armor"

 

Slat Armour do zwykłego Strykera różni się od tego w wersji MGS, więc poczekaj aż jakaś firma wypuści Slat Armour dedykowany właśnie do Strykera MGS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyager, czy Edek

 

Mam blaszki Voyagera do Strykera, i mogę z całą odpowiedzialnością je polecić

 

 

Zastanawiam się też jakie blaszki ? "Slat Armor"

 

Slat Armour do zwykłego Strykera różni się od tego w wersji MGS, więc poczekaj aż jakaś firma wypuści Slat Armour dedykowany właśnie do Strykera MGS.

 

Dziekuję Ci bardzo, Barthass. No to kupiem model, a na blaszki poczekam, bo innych zestawów, tez pewnie nie wartro kupować, bo są do inych wersji pojazdu ? Chyba, że zestaw podstawowy do Strykera z Voyagera ? Co Voyager robi do Strykera, a ja mógłbym wkomponować w MGS-a ? Tam jest z pięc zestawów i ja "zgupłem". Doradź coś !

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MGS-a możesz dorzucić właśnie zestaw podstawowy z Voyagera - PE35162, oraz zestaw PEA095. który zawiera prawidłowe osłony zawieszenia.

Te zestawy będą na pewno pasować do MGS.

Ale oczywiście z wiadomych względów nie wszystkie części z zestawu podstawowego będą użyteczne w MGS-ie.

I może rzeczywiście poczekać na dedykowane blaszki, które będą zawierać np. części do wieży...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie 2 pytanka:

Czy gąki od FAMO mogę pomalować metalizerem Model Master o numerze 1405 i mieszanką farby rdzawej z farbą srebrną?? Farb podawanych przez producenta nie mam i po zdjęciach sam próbuje ustalać jak to ma wyglądać??

Jest może jakiś zestaw figurek do FAMO w skali 1/72??

 

Ps. Wczoraj pierwszy raz użyłem farby Revell-a i do chwili obecnej ona nie wyschła, tz. jakby się lepiła, ale nie zostawia to żadnych śkladów. Czy farby Revell-a zawsze tak długo schną, czy może to jest spowodowane, że przed malowaniem nie odtłuściłem plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Wczoraj pierwszy raz użyłem farby Revell-a i do chwili obecnej ona nie wyschła, tz. jakby się lepiła, ale nie zostawia to żadnych śkladów. Czy farby Revell-a zawsze tak długo schną, czy może to jest spowodowane, że przed malowaniem nie odtłuściłem plastiku?

 

A na pewno dobrze wymieszałeś farbę, może warstwa jest za gruba (albo zastosowałeś kolor błyszczący ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Wczoraj pierwszy raz użyłem farby Revell-a i do chwili obecnej ona nie wyschła, tz. jakby się lepiła, ale nie zostawia to żadnych śkladów. Czy farby Revell-a zawsze tak długo schną, czy może to jest spowodowane, że przed malowaniem nie odtłuściłem plastiku?

A jaki kolor konkretnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak wolno ale teraz dopiero co się zorientowałem o odpowiedzi.

 

A na pewno dobrze wymieszałeś farbę, może warstwa jest za gruba (albo zastosowałeś kolor błyszczący ) ?

 

A jaki kolor konkretnie??

Mieszałęm farbę 2 minutki, a kolor to matowa 78-ka. Warstwa cienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy. Czy ktoś wie gdzie w Warszawie można zakupić metalową lufę do ISU-122 w 1/35? Ewentualnie może ktoś ma takową niepotrzebną i zechciał by ją odsprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszałęm farbę 2 minutki, a kolor to matowa 78-ka. Warstwa cienka.

Ja tez maluje tymi farbami i czasami tak jest,że musi odstać troszkę dłuzej niż te przepisowe 8 - 12 godzin.Nie martw się napewno wyschnie. A rozcieńczałeś ją???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozcienczalnikime z Wamod-u.

Jak wspominałem ja nie mam problemu z tymi farbami powodem mogła być zbyt duża ilość rozcieńczalnika, co w efekcie daje dłuższe schnięcie? A poza tym ja używam white spiryt do tego celu i jest Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem szczęśliwym nabywcą modelu Cromwella Mk.IV z Revella (03123) jednak w kartoniku znalazłem tylko wypraski i kalkomanie, bez instrukcji. Czy może ktoś podeśle mi skan takowej na maila wasabee@wp.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.