Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanko dotyczące tych iglaków

Mam takie i są niezłe tylko ze się zapychają plastikiem i kupiłem je za jakieś 12 zł w Liroy Merlin. Jak masz możliwość zakupów w tym sklepie to zaoszczędzisz nieco na samym produkcie i na przesyłce.A jeżeli chodzi o ilość jak ktoś potrafi liczyć to jest ich 10 a nie jak w ogłoszeniu 12 chyba, że dają jakiś gratis??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albert091283 nie wiem jakie są te iglaki, ale mogę powiedzieć, że nie zawiodłem się odpukać na firmie Topex

Chyba mała pomyłka.

Mam takie i są niezłe tylko ze się zapychają plastikiem i kupiłem je za jakieś 12 zł w Liroy Merlin. Jak masz możliwość zakupów w tym sklepie to zaoszczędzisz nieco na samym produkcie i na przesyłce.A jeżeli chodzi o ilość jak ktoś potrafi liczyć to jest ich 10 a nie jak w ogłoszeniu 12 chyba, że dają jakiś gratis??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle plamy, co grudki ze środka matującego i zapychają aero, jeżeli nie są odpowiednio rozcieńczone i wymieszane. To samo tyczy się pędzla połyskujące smugi powstają, gdy malujesz niewymieszaną farbą i to nie tylko humbrolem. Ja osobiście maluje tylko humbrolami i Ravelami i proponuje do aerografu, jeżeli znajdziesz zamiennik koloru to maluj revellem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maluję pędzlem, bo aerografu nie posiadam i nie narzekam na farby Humbrol. Od razu po zakupie wg mnie nie trzeba ich rozcieńczać, ale dobrze wymieszać, tylko z biegiem czasu dodaję przed malowaniem troche rozcieńczalnika z WAMOD-u i maluję się nimi doskonale. Nie umiem jeszcze za dobrze malować i często gdy używam farb Model Master zostają zacieki, a przy Humbrol-ach są tak mało widoczne, że trzeba ich szukać z szkłem powiększającym. Też polecam farby Revell-a. Chciałbym jeszcze się zapytać. Czym najlepiej rozcieńczać emalie Model Master-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Bartku... nie jestem tu modem, ale wg. mnie trochę to zaśmiecanie forum jest. Rozumiem, że chcesz się wiele dowiedzieć i bardzo dobrze, ale zakładanie nowego tematu za każdą sprawą jest trochę bezsensowne, poszukaj, tu na stronce jest na pewno to o co chcesz zapytać, ludzie pomogą. Nie chce Cię zjeżdżać czy zniechęcać, bo po co? Kto pyta, nie błądzi, ale rozumiesz.

 

To jest tylko moje zdanie.

 

Przesyłam Ci na priv stronkę z poradnikiem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odmiana powinna brzmieć "pokost, a nie "pokosot".

Wpisujesz w google i masz.Tak na szybko z Wikipedii:

Pokost jest rodzajem lakieru bezbarwnego stosowanego głównie do impregnacji drewna. W tych farbach służy jako baza, do której dodaje się pigmenty i powstaje farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono

Mam do Was ogromną prośbę.A mianowicie czy ktoś mógłby mi napisać numery farb Vallejo Model Color dobrane do kolorów Rosyjskiego sprzętu 2WŚ.Chodzi mi tu o czołgi typu KW(KV),T-34/76,T-34/85,wszelkiego rodzaju Gaz-y,Zis-y itp.Chcę stworzyć sobie taką listę kolorów jakie będą mi potrzebne.I teraz tu pytanie:

-czy farby kupować pojedynczo

-kupić jakiś zestaw np.Panzer Aces o numerze 70127 dostępny tutaj: http://www.jadarhobby.pl/vallejo-panzer-aces-70127-farba-akryl-17ml-p-15574.html

(jest tam kilka kolorów Russian...)

Proszę o pomoc bo będę robił niedługo zakupy i chce zamówić wszystkie farby na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że są to kolory Tank Crew! I do tego przeznaczona jest seria Aces. W przypadku natomiast malowania pojazdów, to daj sobie spokój z klasyfikacją. 2-3 odcienie zielonego i malujesz Sowietów. Jak twierdzi wiele osób gereneralnie malowali oni czym popadnie, tzn. takim zielonym jaki się trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.