Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Mam pytanie. Jaka jest szerokość (roztaw) gąsek w Pz.Kpfw.III w skali 1/72?? Może dziwne pytanie, ale chcę spróbować zrobienie do niego podstawki, tyle że ten model jeszcze do mnei nie doszedł, a mi te dane są potrzebne. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam takie problem, a mianowicie chce (w końcu) zakupić jakiś kompresor, niestety mój budżet na ten cel jest "trochę" mniejszy niż zakładałem wcześniej więc proszę was o pomoc, który kompresor wybrać. Ten :

 

Mini Kompresor 4 bar

 

czy ten :

 

Atalntis PT 350

 

Z góry dzięki!!!

Osobiście wolałbym ten pierwszy ze względu na reduktor którym można regulować ciśnienie, ale nie przemawia za mną krótki czas pracy - 20 min. ( To oznacza, że mogę malować przez 20 min a później muszę zrobić sobie przerwę by dalej malować ?? )

 

 

 

T-34/86 Dragon

85

Oj!! mała wpadka.. no ale co ciemno już było w pokoju i nie wcelowałem w piątkę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rujewit

Ten pierwszy kompresor jest bliźniaczo podobny do MA 2000. Zarówno pod względem wyglądu, ceny jak i danych technicznych.

Mam MA 2000 i jak na razie nie narzekam.

20 min. pracy moim zdaniem na potrzeby modelarskie w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

prosił bym o pomoc w znalezieniu materiału na pałąki pod plandekę w modelu ciężarówki 1:76

Myślę, że były takie same jak w 1/72, wsuwane w mocowania od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Poszukuję informacji o wymiarach szesciokatów w zestawach fototrawionych srub i nakretek w zestawach Partu, Abera , Eduarda (1/35).Próbuję dobrać elementy do wykonywanej konstrukcji .Niestety na stronach producentów i tam gdzie dotarłem w necie nie ma tych informacji. Jeżeli ktoś ma link do ew. danych lub posiada w/w zestawy i znajdzie czas na wyjęcie z szafki suwmiarki i napisanie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie uchwyty chcesz odwzorować i przede wszystkim w jakiej skali. Ja najczęściej używam drucików 0,3 i 0,5mm. W skali 1/35 odpowiada to mniej więcej prętom 10,5mm i 17,5mm. Dla większości zastosowań mi to wystarcza. No i mam też wiertełka 0,3 i 0,5mm więc idealnie mi się to dopasowuje po nawierceniu miejsc pod uchwyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jakiego drutu używacie do robienia uchwytów - czy może być coś takiego drut 0,8 Chodzi mi o plastykę modelowanie drutu do żądanego kształtu.

 

 

Witam

Kup sobie taki zestaw drucików i masz cała gamę potrzebnych średnic.

http://www.allegro.pl/item524530585_zestaw_drucikow_o_malej_srednicy.html

Srebrzanka to posrebrzone druty miedziane.

Mają tą przewagę nad nie srebrzonymi, że są ciut twardsze i nie odkształcają sie tak łatwo - szególnie to przydatne przy mniejszych średnicach, a zarazem układają się tak samo dobrze jak goła miedź - nie sprężynują.

 

Stanowczo polecam zakup - są też na innej aukcji druty grubszej średnicy - właśnie czekam na przesyłkę.

 

MarCiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak już jesteśmy przy drutach...

z mojego doświadczenia jako muzyka-amatora i przemyśleń modelarskich wynika, że struny do gitary mogą się ładnie nadać np. na antenki (nieowijane), (kable, liny - owijane) są elastyczne, nie odkształcają się zbyt łatwo i do tego są na prawdę cienkie. Na uchwyty i małe skomplikowane elementy mogą być za twarde. Ok. półtora metra za parę zł w sklepie muzycznym

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplety zaczynają się od ok. 15-18zł np. firma Presto, nie da sie na tym grać za bardzo ale do modeli jak znalazł : ) pojedyncze struny to tej samej firmy wydatek około 2 -5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Maluje pedzlem, bede robil pierwszego washa. Potem chce pomalowac lakierem matowym, bezbarnym. Bede musial to zrobić ręcznie, a wolałbym tego uniknąć.

Są jakieś lakiery w sprayu? Warto w to wchodzić? Polecacie taką metodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A więc zaczne od początku chodzi o mój pierwszy czołg (niech bedzie ze niszczyciel, ale ma gaski i lufe to dla mnie czolg :P)w historii mojego modelarstwa, jest to jagdpanther, jak teraz na niego patrze, doszedlem do wniosku że go przerobie - narazie nie mam nic do roboty to z nudów może bym go poprawil

 

A wiec mam pytanie....

co mozna mu dorobić żeby wygladał lepiej, lub przerobic... i może pomalować go ladniej... ale prościej, no i do tego wiadomo wash bloto itp

ale chodzi mi najpierw jak moge go "przerobic"

 

był to moj pierwszy model, więc piękny nie jest, ale chce to poprawić bo skill modelarski urósł wiec może cos sie uda

 

 

1003410jx9.th.jpg 1d14993301eed013m.jpg 9ac96fdc7030bfa5m.jpg dbd08c8b4e4f8fb5m.jpg 1003417av3.th.jpg

 

 

Pozdrawiam

I czekam na propozycje...

 

 

p.s

zapomnialem dodac ze chodzi o przerubki wlasnej roboty, nie chce nic dokupywac bo narazie zbieram na inny model w wiekszej skali :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajcu Z kąd tys to wogóle wytrzasną ??? to ma jakies gąski nie z panthery .

 

Jeśli chcesz swoje skille poprawić to kup sobie dobry model ,jesli juz wybrałeś sklae 72 to na przykład coś z revella w skali 72 .

Bo odnawiając stary model napracujesz się a i tak może ci nie wyjśc lepiej zrobić nowy od początku do końca.

 

A i ku sobie aerograf im wcześniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.