Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie to zależy jak pojazd jest ustawiony raz będziesz je widział jako złocone od wnętrza raz tak jak pokazany ten kolorek valejo, raz jako srebrne czasami jako czarne . Jednym słowem różnie to bywa.Nie ma reguły . Generalnie skłaniałbym się do tego valejo, albo srebrnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pod różnymi kątami będzie inny kolor. Czyli brać tą ostatnią Vallejo ? ? ?

Kurde tylko będzie problem ze zrobieniem zdjęć, bo jeśli one są pod każdym kątem innego koloru to będę musiał robić tylko pod jednym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StugIV Sdkfz163 1:35 stara Tamiya 35087 ,raczej jednobarwne malowanie pędzlem słabo mi wychodzi kamo. Dzięki za zainteresowanie Is-7 ale nie mam aparatu a komórkowym nic nie zdziałam. Zacząłem na forum kleić Flak36/37 ale się wstrzymałem po prostu muszę kupić cyfrówkę. Jeśli można podeślijcie jeszcze parę fotek lub odnośniki na pw będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

miro2s1 nie zdziw się co teraz powiem. Ja wszystkie zdjęcia moich czołgów robię telefonem, bo moja cyfrówka jest stara i zasłużyła na emeryturę. Też poluję na jakiś nowy aparat, ale na razie zdjęcia z telefony wychodzą całkiem dobrze.

Tamiya powiadasz, jak z jakością ? ? ? Też miałem ochotę na Stug-a ale pojawiło się większe pragnienie zbudowania KIng Tiger-a. Myślałem czy by po kingu nie skleić jakiego stuga, ale pojawiło się to http://www.exito.sklep.pl/TRUMPETER_01596_135_German_Jagdpanzer_E_100-9531.html i na 80 % będzie to następny model.

Życzę powodzenia w budowie.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie podwozia, Jakość jak to Tamiya zobaczę jak skleję. Jak na razie zauważyłem tylko milimetrowe dosłowmnie minimalne przemieszczenie zębów na kołach napędowych. Jedna z drógą stroną nie do końca się pokrywają, ale zrobiłem przymiarki na gąskach i wszystko gra otwory w ogniwkach mają sporą tolerancję. Podoba mi się Twój wybór jakoś tak samo wyszło że niemieckie pojazdy wpadły mi w oko , chcę żeby mój następny był panzerIV tamiya ma fajną wersję D z 3/4 figurkami nie wiem czy uda mi się ją dorwać ale ogólnie poluję na panzerIV. Co do komórki to próbowałem i efekt mnie nie zadowala a może po prostu marny ze mnie fotograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Mam pytanie do modelarzy, którzy ,,zjedli zęby" na friulkach. Czy je czernicie ? ? ? Ja zrobiłem test z kretem z aktywatorem aluminiowym i sodą kaustyczną. Na razie nić z tego nie wyszło, a ogniwka ledwie poblakły.

Doświadczenie przeprowadzałem na czterech ogniwkach. Dwa do kreta i dwa do sody kaustycznej, z tego dwa były zanurzane w roztworze 2 łyżek na szklankę wody, a dwa 4 łyżek na szklankę wody ( osobno kreta i osobno sody kaustycznej ). Odmierzałem łyżką stołową ok. 40g, a szklanka miała pojemność ok. 240ml. Czy nie jest to aby za małe stężenie ? ? ?

 

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam do was pytanie odnośnie trochę pancerki trochę kolejnictwa

 

1 to czy kriegslokomotive br52 ciągnęła Działo Leopold ?? czy w ogóle była by wstanie ?

 

2 czy jak już ciągnęła to czy tylko samo działo czy np mogły byc podczepione jeszcze jakieś wagony ?? np transportowe dla czołgów i inne ...

 

3 czy było by wielkim przekłamaniem jeśli wszystkie punkty powyżej były by na tak (tzn ze wszytko mogło by byc podczepione) to czy działo wtedy mogło być używane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tyle "Leopold", bo to nazwa własna jednej z armat, ale 28 cm K5(E).

Tak. BR-52 mogła spokojnie ciągnąć tą armatę, bo to tylko niecałe 250 ton. Tymczasem skład kolejowy z 30 wagonami mógł mieć masę ~ 1500 ton i nie był dla niej problemem.

 

Armata 28 cm K5(E) podróżowała raczej jednak nie z czołgami, ale całym składem w którym znajdowały się wagony mieszkalne dla obsługi, amunicja, części zamienne, środki łączności, samochody przeznaczone do transportu amunicji, itp, itd. Dotyczy to jednak tylko dalekich podróży, bo tak jak napisał MichałW w takiej konfiguracji (z BR-52) armata ta nie mogła być używana, ot chociażby dlatego, że dym z komina mógł zdradzić jej stanowisko.

Dlatego też etatowo bateria 2 armat 28 cm K5(E) miała na stanie 3 lokomotywy dieslowskie 360 PS (robi je Trumpeter).

 

Pozdrawiam

 

Merten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie troche banalne ale nie znam sie na amerykancach to sie pytam, jaki kolor im dac na mundury (tamiya albo valejjo), chodzi o piechote morska czyli dzialania na pacyfiku i czy w tamtym rejonie oliv drab bylo takie same jak w europie czy tez inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zapomniałem o narzędziach. Gąsienice to kwestia gustu. W Revellu trzeba uważać, żeby nie pogubić ogniwek, za to u Dragona gąsienice (w wersjach bez zimmeritu, nie pamiętam jak jest w wersjach z zimmeritem) są o 4 ogniwa za długie (Dragon używa tych samych gąsienic do Tygyrsów i Jagdtigerów, które mają dłuższą wannę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.