Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Przy czym czarnych z białymi napisami na np. Humvee, Honkerach czy nowszych Starach już nie zobaczysz.

Do Humvee są kalki ToRo w trzech skalach, więc nie ma problemu. Do Stara wyjdą z Tololoko, więc znowu problemu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pewnie gdzieś na forum było juz podobne pytanie, ale nie mogłem go namierzyć. Do tej pory używałem farb Tamiya i zasadniczo nie mam z nimi problemu. Jednak do nowego projektu będe potrzebował kilka farb Vallejo. I tu mam kilka pytań.

 

1. Wiem że do rozcieńczania Vallejo uzywa się wody, ale czy coś takiego jest dobre, coś jak X-20 Tamiya?

 

http://www.modelhobbies.co.uk/shop/vallejo-model-thinners-200ml-p-23017.html

 

Jak używałem wody do lakieru błyszczącego Vallejo to powstawały jakieś koncentracje lakieru w postaci kropek, jak rosa. Wyglada to na efekt użycia wody jako zozcieńczalnika i jej cząsteczki powodowały ten nieporządany efekt. Wolałbym nie mieć tego samego z farbą. Czy on nadaje się do wszystkich rodzajów Vallejo (Air, Panzer, itp.)?

 

2. Czy ktoś używał czegoś takiego i co to jest?

 

http://www.modelhobbies.co.uk/shop/vallejo-200ml-acrylic-surface-primer-german-brown-ral8012-p-33757.html

 

Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vallejo maluję już jakiś czas i z tego co zaobserwowałem, to malując aero można je rozcieńczać zarówno wodą jak i rozcieńczalnikiem. Jedyna różnica to proporcje. Na co należy uważać to, żeby farba była naprawdę dobrze wymieszana i nie powinno być problemów. Trochę inaczej wyglądała u mnie sprawa z pędzlem. Tutaj zwyczajnie woda się nie sprawdzała.

Co do lakieru to z rozcieńczaniem go także nie miałem problemów, ale za to kiedyś jak dodałem do niego brązowej Vallejo Model Color to cały lakier mi się zważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Bo jak Vallejo lakier mieszałem z rozpuszczalnikiem Tamiya X-20 to zrobiło się z niego coś a'la silikon i zapchałem aero. Pół dnia go czyściłem. Dlatego teraz mieszałem go z wodą i było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz opis:

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=Reviews&file=index&req=showcontent&id=6159

 

Używać nie używałem, ale z chęcią bym się z tym zapoznał, tyle, że u nas w sklepach jeszcze tego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam planów lub chociaż rzutów technicznych do Boforsa 40 mm Mark II (spawana rama, a nie nitowana, toczone-rurowe łapy boczne a nie o przekroju prostokątnym, inny rozstaw osi przedniej i tylniej itp...). To nie jest wersja z Polski z 39' !!!

Szukam także kół brytyjskich balonowych z Afryki w 1/72 albo chociaż pomysłu skąd je mógłbym ukraść.

Za pomoc z góry dziękuję

 

Prop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, jak sie nazywa klej do zimmeritu z eduarda, pamietam ktos robil przeciwlotke na podwoziu IV i podawal nazwe takiego kleju ktory pozwalal na spokojne korekty, tamten watek byl juz pare miesiecy temu i jakos nie moge go poszukac :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.