Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Z góry przepraszam za być może banalne pytanko,ale chce uzyskać pewność co do użycia produktów firmy AK,a mianowicie chciałbym troszkę zwaloryzować model,dokładniej zrobić zacieki brudu na pancerzu i nie wiem czy kłaść ten specyfik prosto na kolor czy też na powierzchnię już zabezpieczoną np. lakierem bezbarwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chicken ,

zabezpiecz lakierem (gloss), a następnie nakładaj wszelkie "brudzące" specyfiki.

 

Następne pytania umieszczaj w temacie (jest powyżej):

Przyklejony: Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...

Pozdrowienia, Paweł.chicken

 

 

Edit:13/03 19:21

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat pod ręką Core la i jakoś się do niego przyzwyczaiłem le InkScape faktycznie jest darmowy, a do tej czynności naprawdę każdy program do grafiki wektorowej się nada . Zrób sobie okręgi wielkości takiej jaką mają mieć po wydrukowaniu, zoom na nie żebyś coś widział i już możesz się bawić środkami. Pamiętaj tylko że czeka Cie sporo zabawy z grubościami linii bo coś co przy 400% na zoomie będzie fajnie wyglądać przy 100% już będzie niewidoczne. Pobaw się którymś z tych programików a zobaczysz, że to się całkiem przyjemnie robi. Jeśli chodzi o drukarkę to ja drukuje na zwykłym domowym laserze i raczej problemu niema. Tylko już Ci mówię, że na tym największym ten potrójny okrąg i tak wyjdzie w tych rozmiarach jako jeden. Musisz się pobawić i poprostu uzyskać najlepszy efekt

 

Pozdrawiam i powodzenia

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za porady. Popróbuje i zobaczymy co wyjdzie.

 

Edit: 01:10 Sprawdziłem i co do atramentówki to jest ważne co by miała funkcję drukowania zdjęć, czyli w moim przypadku nawet ładnie wychodzi. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko, zna ktoś może jakieś fajne (znaczy łopatologiczne) opracowanie w języku Polskim na temat filtrów:

-w jaki sposób je przygotowywac

-jak nakładac

na co uważac

itd.

Może ktoś by się pokusił o mały tutorial

Z góry dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam brać modelarską. Panowie potrzebuję pomocy. Może ma ktoś na zbyciu koła zębate do T-55. Kończę właśnie model tego wozu i w zestawie brakuje mi jednego koła. A bez tego...lipa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala 1:35, model Trumpetera. Jeżeli ktoś posiada model T-62 m.1972 Trumpetera, to w nim są dwa komplety kół zębatych. I jak komuś z Was są zbędne, to ja chętnie je przygarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jako ze ostatnio rozpocząłem "przesiadkę" z farb Pactry na Humbrole mam pytanie odnośnie matowego lakieru bezbarwnego. Do tej pory używałem Pactry A48 i byłem z niej zadowolony. Teraz chcę wypróbować humbrola ale spotkałem jego dwie wersje;

- Humbrol 049

oraz specyfik oznaczony

-Matt Cote

Czym się one różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko, zna ktoś może jakieś fajne (znaczy łopatologiczne) opracowanie w języku Polskim na temat filtrów:

-w jaki sposób je przygotowywac

-jak nakładac

na co uważac

itd.

Może ktoś by się pokusił o mały tutorial

Z góry dzieki ;)

 

widziałeś to?

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=42172&sid=c0fd4e46256c927622e98ea1961ad3df

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam trochę pytań w związku z próbą podjęcia Shermana M4A3 z Iwo Jimy, i tam gdzie mógłbym dostać ( o ile gdzieś mógłbym ) gąsienice obojętnie czy plastiki czy guma T-80 do Shermana w 1:48 ^^

I czy ten (link) zestaw blach przeznaczony do Shermana w wersji M4A1 pasowałby choć w połowie do tego (link) Shermana w wersji M4A3 ???

Proszę o odpowiedz !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciał bym pomalować panterę. Na jaki kolor podstawowy pomalować ?

http://panzerwaffe.pl/krzemek/malowanie/7028.gif - Dunkelgelb RAL 7028 - kolor oryginalny

którą farbę wybrać?

http://mojehobby.pl/pactra-104-a104-panzer-dunkelgelb-1943-p-6-115774.html -A104

lub http://mojehobby.pl/humbrol-83-matt-ochre-p-6-115599.html -Humbrola 83

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam M-923 A1 Big Foot z Italeri. Przeliczył by mi ktoś kolor z 1571Model Master na Pactrę. I jakiego koloru powinny być felgi takie jak karoserii? czy czarne jak na opakowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.