Skocz do zawartości

BMD-2 - Zvezda - 1:35


Żapcia

Rekomendowane odpowiedzi

Droga Żapciu.

Model prezentuje się ciekawie. Ale mam takie małe ALE : jak pisali koledzy kolor gąsek jest jakiś taki ciemny, dziwny no i jeszcze jedno - mam nadzieję, że jak już będzie koniec to model nie będzie się tak mocno już błyszczał co ? Zawerniksujesz go jakimś półmacikiem ?

A tak na koniec to jestem Twoim kibicem. Jak na początek przygody z modelami to należą ci się duże brawa. A to, że jesteś miłą, sympatyczną, zmysłową, ponętna i interesującą kobietą nie jest wcale taryfą ulgową. Gdyby model był kiszka to byś zebrała cięgi, a że jest ładny to dostajesz pochwały .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Jak uzyskać odwzorowanie zaschniętego spływającego kurzu?

Pewnie chodzi o taki efekt jak na tym Abramsie?

018a.jpg

Sposobów jest parę, możesz użyć rozrzedzonej farby akrylowej o odpowiednim kolorze nakładaną szerokim pędzlem z góry na dół, do momentu wyschnięcia cały czas "maltretowaną" pędzlem też z góry na dół. Powinno dać podobny efekt. Przy tym sposobie możesz też pokombinować mocząc na koniec pędzel w wodzie i jeżdżąc nim po farbie - Vallejo fajnie się wtedy zachowuje.

 

Możesz kupić sobie parę suchych pasteli np. Kooh-i-Noor, zetrzeć je na pył na papierze ściernym albo drobnym sitku i nacierać nimi model. Potem szeroki pędzel w łapkę, moczymy w White Spirit'cie albo innym łagodnym rozcieńczalniku i jezdzimy z góry na dół.

 

Ostatnie, najlepsze rozwiązanie to kupno pigmentów np. MIG'a o odpowiednich pustynnych kolorach i zabawa z nimi. Właściwie analogicznie do suchych pasteli. Możne ja nanosić też metodą "strzepywana popiołu z papierosa". Nabierasz trochę pigmentów na pędzel i z pewnej wysokości strzepujesz na model (prostopadle do powierzchni). Potem bierzesz pędzel umoczony w White Spiritcie i jedziesz z góry na dół.

 

Nie zapomnij też o przykurzeniu górnych powierzchni.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wiem, że prace nad beemdziakiem chwilowo (to chwila z kategorii tych dłuższych chwil) stanęły w miejscu, ale kto miał „szczęście” zdawać sesję, ten zna wytłumaczenie. Jednak, gdy wszystkie przeszkody minęły, ochoczo można było kontynuować relację. Zatem pierwszą czynnością, nie licząc starcia warstwy kurzu z modelu, była wariacja na temat farb olejnych. Stawiałam pędzelkiem kropki koloru bądź białego, bądź żółtego, bądź umbry ziemnej, bądź ochry bądź nawet sienny palonej po to tylko, by ze ścierania w dół i mazania został kolor niewiadomego pochodzenia. Po tej pracy postanowiłam zrobić odpryski. Ażeby mieć jakieś wyobrażenie o ich umiejscowieniu, poszukałam ładnie skancerowanego przykładu (w sumie podobnego bardziej już do rzeczy ze złomowiska niż do współczesnego czołgu). Mimo dobrego naocznego przykładu rdzy i zadrapań, długo zajęło mi jakiekolwiek pojęcie, gdzie to można nałożyć na beemdziaka… Niektóre miejsca bez wątpienia wyglądają sztucznie, ale mam nadzieję jeszcze to zniwelować, bo czeka jeszcze drugi odcień zadrapań, jaśniejszy niż bazowy piaskowy. Muszę jeszcze pomalować trzonek łopaty i lekko "zmetalizować" gąsienice. Potem tylko pigmenty i gotowe

 

bemdziak00.jpg

bemdziak01.jpg

bemdziak02.jpg

bemdziak03.jpg

bemdziak04.jpg

bemdziak05.jpg

bemdziak06.jpg

bemdziak07.jpg

bemdziak08.jpg

bemdziak09.jpg

bemdziak10.jpg

bemdziak11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie modele Chyba jeden z lepszych jakie widziałem Podobny do mojego przed kurzeniem

Proszę nie przesadź z brudzingiem.

 

Jezu jak to dobrze ze kupiłem sobie aerograf

Oj teraz to ja na pewno sobie kupię aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REWELACJA !!! jeśli to jest Twój pierwszy model to wale pokłony do samej ziemi. Całość wygląda super. Ja też jestem początkujący ale jak ktoś taki (Jezu dziewczyna!!!) wyskakuje z takim warsztatem na starcie to zastanawiam się czy na zbieranie puszek po piwie się nie przestawić.

Chciałbym by moje modele tak wyglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Na początku weekendu udało mi się wygospodarować trochę czasu, żeby popracować nad obiciami. Dodałam trochę białego koloru do bazowego piaskowego i zabrałam się za finiszowanie tej żmudnej roboty... Chyba wkrótce koniec ;)

 

bmdziak18.jpg

bmdziak19.jpg

bmdziak20.jpg

bmdziak21.jpg

bmdziak22.jpg

bmdziak23.jpg

bmdziak24.jpg

bmdziak25.jpg

bmdziak26.jpg

bmdziak27.jpg

bmdziak28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, widzę że chyba poczytałaś troszkę wątków Piotrka (Reggiego), bo stylem malowania i wykańczania eksploatacyjnego, doszukuję się dużo podobieństw i analogii. Niemniej powtarzam, ładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem od jakiegoś czasu ale nie wiedziałem czy to jest tajemnica czy coś w tym stylu Ale jeśli to miał być sekret to słabo się maskowaliście

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem co mi sie nie podoba. Wash na kolach jest zbyt mocny w porownaniu z kadlubem (chodzi o wneki od gasek). I te obicia, hmmm sa technicznie eleganckie, ale jest ich zbyt duzo, szczegolnie na krawedziach a za malo na powierzchniach plaskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.