Skocz do zawartości

[SF] 7TP wersja plot - 2x20mm+wnętrze


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mosid.jpg

Jarku, proszę...

Oto chłodnica od TK-3. Miedziane jest wnętrze (kratka) i wyraźnie widać, że ma kolor rudy. Natomiast obudowa (złota) jest mosiężna. Z tego co wiem była robiona dla ekipy PROJEKTU 7TP robiła ją na zamówienie. Wiedzą więc z czego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża, dziś wygładzanie i spawanie

To moje pierwsze spawanie i zaznaczam, że nie jest jeszcze skończone. Proszę o ew podpowiedzi.

IMG_4630.jpg

IMG_4631.jpg

IMG_4633.jpg

Przepraszam za jakość fot, ale żeby pstryknąć lepsze musiałbym rozkładać całe "studio"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawy wyglądają trochę za bardzo jak radzieckie-wojenne (za duże, solidne spawy są raczej na płytach pancernych 10 cm). Możesz szerokość spawu ograniczyć dwoma paskami taśmy papierowej. Efekt spawu fajnie wychodzi za pomocą igły do strzykawek (12), spiłowanej na pół-okrągłe dłutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uwagi

1/ Skrzynka medyczna - wiesz, że kiedyś się tym interesowałem, tzn. WP SANem. Na skrzynce masz czerwony krzyż. Nad nim lub pod nim powinny być literty "P.C.K." na czerwono (zwykle pod nim). Jeśli ich nie ma to apteczka na zielono z czerwonym krzyżem.

 

2/ Ładna skrzynka. Pamiętaj o czym Ci mówiłem. W moim trudno to pchnąć, ale ty, jesli zamieszczasz coś na ściane kadłuba, to po drugiej stronie musisz mieć mocowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum10/stflak3.jpg

http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum10/stflak1.jpg

 

Oto amerykański Stuart, który wymiarami prawie w 100% zgadza się z 7TP. Ma tylko większą masę ale ale też znacznie mocniejszy silnik (250 KM w Stuarcie, wobec 110 w 7TP i prawie 15 ton do 10 ton w 7TP).

 

Wracając jednak do wymiarów - widać, że na wozie można było zamontować zestaw Flak Vierling, który był dość duży. W moim przekonaniu daje to kolejny dowód na poparcie tezy, że na 7TP można było wrzucić zestaw 2x20mm w lekkiej wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo.

 

Tylko nie pasuje mi ta dziura pod siedziskiem celowniczego. Jakoż tak nie tego ona wygląda (ta dziura znaczy się). Jendrass1 może by tak wpakować w nią jakieś kątowniki wzmacniające konstrukcję czy coś inszego. Bo jak na razie to odnosi się wrażenie wiszenia celowniczego nad przepaścią, przez co nie wyobrażam sobie jak on tam zajmował miejsce.

 

Należą Ci się wielkie brawa i wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ujawniłeś tę supertajną broń IIRP, brawo !

Wygląda bardzo fajnie. Jednak nadal mam odczucie, że ma za dużo wspólnego z późną niemiecką plot-ką. Podpisuję się pod uwagą Złosliwca, "przepaść" pod siedzeniem celowniczego jest "dziwna". Nawet ładowniczy, sięgając po magazynki zapasowe może sobie powybijać zęby (może podnoszone siatko-podesty?)

Ze spawami daj sobie chwilowo spokój. Dla ciennikach blach (10 mm)byłby on bardzo delikatny, początkowo wychodzi on zawsze za solidny.

 

PZDR Jarekk

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego miałem pięknego posta napisanego i mi go wcięło !

 

1. Dziura pod celowniczym.

Środkowy załogant będzie miał pedały, na których oprze swoje nogi. Broń boże nie będzie nimi machał w powietrzu niczym dziecko na za dużej huśtawce. Planuję tylną część koła (pod siedzeniem celowniczego/strzelca) zasłonić dwoma ćwierć kolistymi, otwieranymi blachami. Zasłoni to jednak część wnętrza kosza, a tego chciałbym uniknąć. Zobaczymy, jestem otwarty na propozycje.

 

2. Niemieckie wzornictwo

Mobelwagen i Wirbel/Ostwind były wynikiem nadwyżki popytu nad podażą broni plot. Załóżmy, że nasi konstruktorzy wyprzedzili nieco epokę, co kilkakrotnie udowadniali.

 

3. Spawy

Grubość nie przekracza 1mm, większość z nich jest węższa. Z racji tego, że wóz ma występować jako prototypowy, przyjmijmy, że pracownicy PZInż uczą się dopiero spawać To co było do zespawania już w zasadzie jest zrobione. Postaram się zabrać ze sobą do Brukseli część sprzętu to może popieszczę wieżę ze spawami.

 

4. Plandeka

Olśniło mnie niedawno - przecież pada deszcz czasem, a tu cały wóz otwarty! Potrzebna jest plandeka ale nie bardzo jest gdzie - powinna być na wieży. Chyba najlepiej będzie, jeśli plandeka, w dwóch częściach zawiśnie na bocznych-dolnych płytach wieży lub po prostu wzdłuż błotnika.

 

5. WAŻNE

Ogłaszam przetarg na propozycje drobnego wyposażenia wieży, mamy już:

- gaśnicę

- stelaże z amunicją rzecz jasna

- skrzynkę narzędziową do działek

- "książkę" z sylwetkami samolotów wroga

co jeszcze ?

 

Za pochwały dziękuje staram się, ale w moim odczuciu do najwyżej połowa modelu. Wasze wsparcie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podłogę to zobacz ABER S17 NET lub ABER S01 NET (mój typ).

Skoro plandeka to i stelaże? C2P ze stelażami do plandeki wygląda apetyczniej ( w TKS-D też je mam w planach).

 

Jeśli spawy będą miały szerokości ok. 1 mm lub mniej, to wycofuję uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro plandeka to i stelaże? C2P ze stelażami do plandeki wygląda apetyczniej ( w TKS-D też je mam w planach).

W moim TKS-D mam stelaże, wyglądają bardzo stylowo. Polecam.

Jeśli spawy będą miały szerokości ok. 1 mm lub mniej, to wycofuję uwagę.

Już mają 1mm lub mniej ale jak powiedziałem, będę nad nimi pracował.

 

Widd - pułkownicy jako kierowcy nie służą faktycznie jest ciasno, ale kierowca może wejść też przez wieżę. Służba w czołgach ciężka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.