Skocz do zawartości

[SF] 7TP wersja plot - 2x20mm+wnętrze


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

PZInż 222 zakończony, pora teraz możliwie szybko skończyć tą wersję siódemki. Z nowości to usunąłem (wyrwałem) chłodnice (te z C7P) mając nadal w głowie głos niektórych z Was, że generalnie to nie pasją i już. Zrobię nowe od podstaw, potem szybko rurki, ten debilny stelaż i zamykam bryłę podwozia !

Potem już tylko wieża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piekne, nie sa te gasenice odwrotne, nie maja byc z przodku zebem vw gore?

929d81669c927547m.jpg

 

Milan masz rację, gąsienice na poprzednich zdjęciach założone są odwrotnie. Na razie nic nie to nie szkodzi, gąsienice i tak są zdjęte i swobodnie można je zamieniać.

 

Produkt na dziś - chłodnice (nowe):

Zrobiłem wersję 1.0, czyste, bieluchny polistyren, nieupaprany klejem istne cudo i ... okazały się za szerokie, mój błąd w pomiarach. No to rach ciach, tnij Jendrassie te piękne chłodnice, zwężaj o dwa milimetry ...

Zwężone wsadzam do wozu i jest ok ale ... skos pod boczną płytę wydaje się jakiś dziwny, czuję w kościach, że nie przypasuje więc zapobiegawczo znowu tnę już gotowy produkt...

Trzecie podejście okazało się trafne

IMG_6151.jpg

IMG_6152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkice mówią, że były spore, te od C7P w Bielsku, nominalnie mniejsze od czołgowych i tak są ponadprzeciętnych gabarytów. Moje mają 4 mm szerokości (z kołnierzem 6mm) oraz 21 mm wysokości. W przedziale pasują w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, widzę, że wzorowałeś się na moim rozwiązaniu W Model 7TP za cholerę nie da się wcisnąć chłodnic bez skośnej krawędzi Gratuluję, że weszły

 

To teraz popsuję zabawę - kiedy robisz te ścianki kierujące strumień powietrza do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widd jak zwykle skromny Robiłem chłodnice na podstawie schematy chłodzenia silnika, ale nie ukrywam że Twoje chłodnice są jak najbardziej trafione. A te blaszki to kierowania powietrza, to masz jakieś fotki Twojej wersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kobiety biorą się za robienie modeli (Aishu93) i robią je jeden za drugim, maszynowo, to już najwyższa pora żeby zakasać rękawy i brać się za robotę. Wstyd i purpura pokrywa mą twarz ;)

Z racji tego że jutro mam zaliczenie dziś jest rewelacyjna pora do dłuższego pogrzebania przy modelach tak w ramach odpoczynku od nauki, bo samo patrzenie na książki męczy mnie już okrutnie...

 

Kolejny Etap prac, ważny bo zamknięta została bryła wozu:

Przed zamknięciem lekko ubrudziłem wnętrze

IMG_6158.jpg

Już z płytą górną - tutaj trzeba pamiętać że płyta górna była klejona do tylnej części (tam gdzie klapy) obudowy przedziału silnika. Zostały rozcięte żeby łatwiej było manewrować z rurkami instalacji chłodzenia i wydechu.

IMG_6177.jpg

IMG_6179.jpg

IMG_6178.jpg

Z wieżą na dachu

IMG_6182.jpg

IMG_6183.jpg

I tu kolejny chochlik, którego nie zauważyłem wcześniej. Tylne-boczne płyty mają charakterystyczny kształt. Wszystko pasuje w seryjnym 7TP ale w moim, ze względu na większą wieżę trzeba było ten "wyrostek" lekko zmniejszyć.

IMG_6180.jpg

 

Wiadomość dla Widda - mi też silnik wyszedł krzywo oba nasze modele mają takie same defekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywo, jak krzywo Tak to jest, jak się po raz pierwszy wnętrze od podstaw robi, w modelu, który ma wystarczająco defektów na zewnątrz, co i wewnątrz

 

Już nie mogę się doczekać swojej przesyłki Niech no tylko dostanę poniedziałek/wtorek W sądzie nie mam uzasadnień na ten tydzień, więc wystartuje z projektem wrzesień )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz - żadnych walk, płonących pojazdów, biegnących żolnierzy ale klimat 1939 roku oddam w 100%... ))) Czekam tylko, aż Jadar się sprawi, abym mógł planować dioramę pod model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zamknięta bryła wozu, dziś po mozolnym piłowaniu, szlifowaniu i przymiarkach dodałem klapy - silnika, przedziału silnikowego, włazu kierowcy, przednie, boczny-tylny wziernik. Chwilę wcześniej wkleiłem blaszki "siatki" abera nad wentylatorami.

IMG_6192.jpg

IMG_6186.jpg

 

Przód wozu, z nieco zmodyfikowanym włazem kierowcy. Powodem tej przeróbki jest fakt, lokalizacji zawiasów w wersji standardowej wozu na płycie podwieżowej. Gdyby miały tam zostać, przy większej wieży plot kierowca nie mógłby otworzyć włazu. Dlatego też nieco utrudniłem mu życie odrobinę zmniejszając właz i geometrię klap.

IMG_6190.jpg

IMG_6188.jpg

IMG_6189.jpg

 

Teraz trzeba to wszystko trochę oczyścić i doszpachlować bo na fotkach wyszły babolaki. Czym najlepiej oczyścić model z ew drobinek kleju i tłustych paluchów ? beznzyną ekstrakcyjną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałeś o wlewie paliwa na przedniej płycie?

 

Nie wiem czy dobrze zrobiłeś doklejając płyty i włazy przed opracowaniem i pomalowaniem kadłuba. Teraz będzie o wiele trudniej to opracować i pomalować.

Prawy tylny wziernik chyba nie widział pilnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_6199.jpg

IMG_6203.jpg

IMG_6204.jpg

Minimalne przesunięcie tylnego koła napinającego spowodowało nadspodziewane obwieszenie się gąsienic. Trzeba będzie wyjąc z 2-3 ogniwa, bo na razie wyglądają jak po starszym bracie.

IMG_6209.jpg

Założyłem wieżę i w tym kamo czołg wygląda bojowo, serio. Nie wiem jak zrobić fotkę żeby zrobić "groźne" zdjęcie ale jest bestia z tego wozu.

Obiecuję poprawę zdjęć, majstruję ze światłem.

IMG_6214.jpg

IMG_6214.jpg

 

Nie zapomniałeś o wlewie paliwa na przedniej płycie?

Już jest.

Nie wiem czy dobrze zrobiłeś doklejając płyty i włazy przed opracowaniem i pomalowaniem kadłuba. Teraz będzie o wiele trudniej to opracować i pomalować.

.

Dałem radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz lakier, wash, brudzenie i jesteśmy w domu )) Super. Gratuluje kolejnego etapu

 

Dzięki Lakier ? emmmm no ja nie mam pojęcia jak to obsłużyć.

Jest super. Jakich kolorków użyłeś?

 

Dzięki !

Mojej diabolnicznej mieszaniny

Krew nietoperza+cień wysielca+kły smoka+włos z grzywy jednorożca+wywar z larw ...

A tak na serio to mieszanka określonych farb Pactry, pisałem o tym w dziale "Polska Broń Pancerna 18-39"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.