Skocz do zawartości

[SF] 7TP wersja plot - 2x20mm+wnętrze


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już miałbym montować radiostację, to umieściłbym ją za plecami kierowcy, na prawej ścianie, aby w wolnych chwilach pogałkował sobie. Nie zapomnij o mocowaniu anteny! Zdjęcia radiostacji niestety brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli już miałbym montować radiostację, to umieściłbym ją za plecami kierowcy, na prawej ścianie, aby w wolnych chwilach pogałkował sobie. Nie zapomnij o mocowaniu anteny! Zdjęcia radiostacji niestety brak

Prawa strona zajęta, nie ma miejsca. Wiem, że nie ma zdjęcia N2C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zdjęcie N2C istnieje na pewno gdzieś )) Znam ten "rynek" i wiem, że albo w CAWie jeszcze go nie znaleźli (bardzo prawdopodobne) albo ktoś ma w archiwach rodzinnych i kiedyś wyjdzie albo po prostu ktoś ma w kolekcji i nie chce puścić. Nie ma takiej rzeczy z II RP na która nie byłoby zdjęć, których jeszcze nie ujawniono )))

 

Jarekk, ja w 7TP użyłem po prostu radiostacji niemieckiej z zestawu Dragona, bo co było robić. Nieco ją przerobiłem i stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widdziu tak to możemy mówić, że prawdziwe zdjęcie latającego spodka też gdzieś istnieje, tylko ktoś je ma i kisi ad perpetuam. Prędzej uwierzę w niezbadane przez śmierdzących leniem szwejów zakamarki CAW albo znalezisko ze stryszku. W końcu cała dokumentacja PZInż podobno mitycznie zaginęła ?

 

Nie ma takiej rzeczy z II RP na która nie byłoby zdjęć, których jeszcze nie ujawniono ))

Mówisz jak byś sam miał w domu album zdjęć z podpisami Habicha i Gundlacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że praca nad wnętrzem idzie do przodu i to coraz ładniej wygląda. Czekam na dalsze etapy pracy.

Tak masz rację, od ponad tygodnia nic nie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass, wiemy obaj bardzo dobrze, że kto jak kto, ale ruskie archiwa na 100% mają takie zdjęcia, które nam się nie śnią. Wystarczy wspomnieć, że w 1945 roku do Moskwy pojechała duża cześć dokumentacji II Oddziału

 

Za mało znasz kolekcjonerów zdjęć z II RP. Widziałem 3 kolekcje łącznie i naprawdę... nic mnie nie zdziwi, bo zdjęcia jakie widziałem to mi gały wychodziły - pełne zdjęcia wnętrz szpitali polowych, wyposażenia, różne naprawy silników lotniczych w polu... Ale kiszenie zdjęć stało się w tej dziedzinie dosłownie sportem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupio zabrzmi ale czasem, żałuje że nie mam jakiegoś wujka albo chociaż dalekiego krewniaka w Rosji w FSB. Tyle ciekawych rzeczy leży tam po archiwach i co najważniejsze, pewnie plesnieje. Rodzimy zbieracze to wielki przekrój ludzi, sam miałem styczność z kilkoma i póki co pomagają mi choć nie zawsze udzielają odpowiedzi na zadawane im pytania. Szkoda tylko, że nasze państwo tak mało się tym wszystkim interesuje, a politycy nic, tylko grają sobie wzajemnie na nosach. Jacy politycy, taka pamieć historyczna.

A u kogo widziałeś te fotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1 nie masz się o co martwić, wszystkie "zbiory" związane z wojskowością należące obecnie do FSB są bardzo dobrze zabezpieczone (ciekawe czy u nas się tak dba o takie "dobra"). Jedyny problem to przemieszanie części dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy sprzedawałem i kupowałem zdjęcia i miałem okazję zobaczyć parę albumów

 

A jak takie zdjęcia widze, to mi się nóż w kieszeni otwiera...

stalingrad_.jpg

 

Stalingrad, 1947 rok teren zakładów STZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy sprzedawałem i kupowałem zdjęcia i miałem okazję zobaczyć parę albumów

 

A jak takie zdjęcia widze, to mi się nóż w kieszeni otwiera...

rok teren zakładów STZ.

Wiesz, zdobycz wojenna to zdobycz wojenna. Należy się cieszyć, że przetrwał wojnę i to w oryginalnym malowaniu. Na odkrywcy i tak poddano w wątpliwość czy to aby na pewno 7TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://odkrywca.pl/slajd.php?gn=553&f=11listopada2008024.jpg

to chyba nie jest dół do 7TP, zobaczcie jaka jest różnica w obudowie koła napędowego. Z przodu powinno być widać taki "doczepiony" okrąg z blachy, a go w ogóle nie ma, za to koło wisi, więc ? !

 

A tu dowód 100%

http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/oglny.jpg

Ta osłona w kształcie koła to część całej przedniej płyty więc to nie może być 7TP, chyba że nie ma całego boku, ale wtedy jak wisiało by koło?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg na zdjęciu to najprawdopodobniej fiński Vickers z wieżą produkcji Boforsa. One były bardzo podobne do "naszych" wież na 7 TP ale jak się przyjrzeć to brakuje na niej paru "wystających" elementów które nasze czołgi miały a których tu nie widać. Pozatym brak tu hamulca wylotowego na lufie. Oczywiście można też przyjąć że został zdemontowany ,jednakże fińskie czołgi tego niemiały. I jak zauważył Jarekk to koło nie jest "Polskie". Więc raczej nie należy teżdo czołgów rodziny T-26. I jeszcze taka moja być może nieco głupia dygresja... Czy nie wydaje się wam że ten czołg po prostu stoi tyłem z wieżą odwróconą o 180 stopni ? Wtedy to koło by się zgadzało bo takie "szprychowe" było z tyłu i w 7TP i T-26 i oryginalnych Vickersach W takim przypadku to by się zgadzało że jest to fiński Vickers bo one nie miały takiej charakterystycznej nadbudówki nad silnikiem tylko miał taki "niski" troche podobny do T-26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie widziałem, aby kamo na Vickersach (wieża) było malowane w ten sposób, na dodatek ta wieża jest dwubroniowa, proponuje również zwrócić uwagę na jarzmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury Panowie gadacie.

1/ Czołg stoi tyłem!!!!

2/ Wymontowano mu cały silnik ze szkieletem!

3/ Wieża jest polska. Fiński czołg nie miał pancerza wokół lufy boforsa

4/ Na wieży jest celownik PZO

5/ Na dole jest belka z hakiem. Żaden czołg jej nie miał prócz 7TP

6/ Pod wieżą jest ściana przedziału silnika. Jendrass, dwa otwory górne, dwa dolne!

7/ Nikt tak nie malował czołgów

 

da2.jpg

 

dwa.jpg

 

 

 

 

AHA, JAREKK, OBOK STOI KADŁUB CZOŁGU BT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Jarku sceptyczny stosunek do znawców z dws ? ;)

Mnie Paweł połajał już za popłynięcie nurtem "to nie 7TP" ale już się nawróciłem jak jak Thomas de Torquemada będę bronił jedynie słusznej tezy. Wnioski Pawła są jak najbardziej słuszne i są jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski są jak najbardziej słuszne, jednak można je było przeczytać na dws.org.pl trzy dni temu. Mimo bystrego oka do fotografii nie widzę 4 luków w tylnej ścianie a kolega widzi! Zdjęcie z lukami też jest z tej strony.

 

PS. Sceptycznego stosunku nie mam. Fajny gość jak Akagi też w ferworze dyskusji zagalopował się, jednak nikt mu nie zarzucił gadania głupstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekk, ja z "bzdurami" pieszczotliwie do Was

 

 

No coż, wróciłem do domu dzisiaj Na dws się nie udzielam. Widziałem przed wyjazdem motyw o belce i haku. Szkoda, że przepadł ten nasz 7TP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowny pojedynek z Tomkiem "szlachcik1" zadziałał na mnie motywująco. Fajkę pokoju już wypaliliśmy więc pora brać się do pracy, skromnie bo skromnie ale działamy.

Uchwyty do anteny (wyciąg z ramki wsadzony poglądowo):

IMG_5073.jpg

Embrion czegoś, coś co będzie pełniło rolę radiostacji-centrali intercom

IMG_5075.jpg

Chłopaki nadal mam problem z wnętrzem wieży, póki co są tam dwa stelażę na amo, skrzynka ogólnego przeznaczenia i ta właśnie nibyradiostacja. Co jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.