Skocz do zawartości

[SF] 7TP wersja plot - 2x20mm+wnętrze


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Sesja za pasem, a tu model przybiera już takie kształty, że chce się robić non stop :(

Dziś ważny dzień, pierwsze zastosowanie duetu aerograf+kompresor. Po kilku krotnym zapchaniu tego pierwszego, dozowaniu zbyt dużych ilości farby do malowania itp wyszło tak:

A z pół tubki valejo poszło dziś w zmywak nauczka jest.

Przedział silnika z płytą (drzwiczki, siatka z drugiej strony zaczepy na graty i pudełko)

IMG_4589.jpg

Przód

IMG_4587a.jpg

Ogół

IMG_4590-1.jpg

Przepraszam za foty ale dzisiejszy dzień mnie lekko zmęczył, robiłem na szybciuchno,. Szczekam na wasze opinie Piszcie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jędras co ty wiesz o zapychającym się aero.... dziś malowałem przez 6h musiałem chyba z 10 razy rozbierać sprzęt i go czyścić bo vallejo lubi się w dyszy odkładać, szczególnie jak maluje się rozcieńczonym model colorami.

 

Dobrze jest mieć strzykawke żeby odessać farbę ze zbiorniczka w razie potrzeby.

 

A tak na serio to wyszło bajerancko, gorąco kibicuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co

Ale i tak najlepiej jak sam przetestujesz sobie ilość retardera do farby.Wszak wiadomo, że farba farbie nierówna (nawet ten sam odcień tego samego producenta)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1jestes mistrz,elegancka robota.

Retardera nie stosujecie czy co Question Exclamation

ja mam z talensa i gowno daje,tez maluje przewaznie kamo caly dzien:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1jestes mistrz,elegancka robota.
Retardera nie stosujecie czy co Question Exclamation

ja mam z talensa i gowno daje,tez maluje przewaznie kamo caly dzien:)

 

Najwidoczniej nie jest to winą retardera a źle rozcieńczonej farby.

reggy gdzieś pisał na forum w jakim stosunku rozcieńcza Vallejo MC względem farba-woda-retarder.

 

p.s i trochę niesmacznego słowa użyłeś na literę g...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektura artykułu o 10TP i 14TP zmotywowała mnie do pracy. Pora zamknąć sprawę przedziału silnika !

IMG_4593.jpg

IMG_4592.jpg

Dziś doszła skrzynka na ostrogi gąsienic (za lewą chłodnicą), stelaż na akumulatory (za prawą chłodnicą), stojaki pod wentylatory i wiatraki, silnik oraz kable i węże (część nie wklejona jeszcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7TP wygląda uroczo

 

Mnie natomiast bardzo zaciekawiło oświadczenie kolegi skala72 - pogrzebałem, policzyłem i ...

Nijak mi to nie pasuje.

Choć przyznaję - może istnieć zdjęcie przedstawiające TK-3(TKS) ze stojącym na nim granatnikiem i stojącymi obok ludźmi.

Takie zdjęcia na 90% pochodziły by z jakiegoś pokazu, czy prezentacji i raczej w rzeczywistości miejsca mieć by nie mogły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass, patrzę na twoje postępy z mieszanymi odczuciami. Bardzo mocna i merytorycznie zaangażowałeś się w to wnętrze, wygląda super ale.... co z tego będzie można później podziwiać/zobaczyć?

Chyba, że resztę wozów będziesz chciał ciągnąć w takim wykonaniu a teraz to trening. Ta plot-ka to jednak wizja techniczna-modelarska i wnętrz będzie na drugim planie. Z doświadczenia wiem, że drugiego a daj Boże trzeciego wnętrza nie będziesz już budował z takim zapałem.

Mam uwagę również do malowania wnętrza. Czy ma pozostać w takich kolorach? Jak się ma to do wielokrotnie cytowanej instrukcji? Całe wykończenie wnętrza ma być na piaskowo a nie goła minia i szary. Co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass, patrzę na twoje postępy z mieszanymi odczuciami. Bardzo mocna i merytorycznie zaangażowałeś się w to wnętrze, wygląda super ale.... co z tego będzie można później podziwiać/zobaczyć?

Chyba, że resztę wozów będziesz chciał ciągnąć w takim wykonaniu a teraz to trening. Ta plot-ka to jednak wizja techniczna-modelarska i wnętrz będzie na drugim planie. Z doświadczenia wiem, że drugiego a daj Boże trzeciego wnętrza nie będziesz już budował z takim zapałem.

Mam uwagę również do malowania wnętrza. Czy ma pozostać w takich kolorach? Jak się ma to do wielokrotnie cytowanej instrukcji? Całe wykończenie wnętrza ma być na piaskowo a nie goła minia i szary. Co Ty na to?

 

Wóz będzie otwierany od góry, cała płyta górna będzie zdejmowana. Wszystko będzie otwarte. Nie zakleję wozu tak jak tu... a pieczołowitość wykonania tej IV jest wręcz boska.

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=35352&postdays=0&postorder=asc&start=165

Wnętrze wozu było szare/szaro-piaskowe wg instrukcji. Kolor, który jest w tej chwili, zbliżony jest do tego z TK-3 w B-B. Tu mogę jeszcze na szczęście przemalować, chociaż skłaniam się do takiego koloru jak w tym C7P z Model Hobby.

Oczywiście elementy wyposażenia itp będą mieć inne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dla Ciebie kolor szary i szaropiaskowy to ten sam kolor?

Może do czasów wprowadzenie cytowanej instrukcji wnętrza były i szare, ale po jej wprowadzeniu zdecydowanie piaskowe - w przypadku czołgów. Instrukcja nakazuje malowanie na szary sanitarek i samochodów o nadwoziu zamkniętym.

 

PS. Malowanie TK-3 z B-B o niczym nie świadczy, jeśli nie znamy intencji budowniczych (podkład, wczesna wersja produkcyjna, istniejąca warstwa farby (przez kogo nałożona)).

A w Moskwie nasza tankietka we wnętrzu ma kolor zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dla Ciebie kolor szary i szaropiaskowy to ten sam kolor?

Nie Napisałem, że skłaniam się do tego z C7P.

Może do czasów wprowadzenie cytowanej instrukcji wnętrza były i szare, ale po jej wprowadzeniu zdecydowanie piaskowe - w przypadku czołgów. Instrukcja nakazuje malowanie na szary sanitarek i samochodów o nadwoziu zamkniętym.

Przekonałeś mnie.

PS. Malowanie TK-3 z B-B o niczym nie świadczy, jeśli nie znamy intencji budowniczych (podkład, wczesna wersja produkcyjna, istniejąca warstwa farby (przez kogo nałożona)).

Pytałem, dzwoniłem, TK-3 idzie do przemalowania.

A w Moskwie nasza tankietka we wnętrzu ma kolor zielony

Byłeś i widziałeś ? czy z nasz z opowiadań ? Byłem w Moskwie i tylko otarłem się o Kubinkę, nie dostałem na czas pozwolenia z Ministerstwa Obrony FR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie patrzę Jarku i widzę, że w Pojazdach Wojska Polskiego, cytowana jest ta instrukcja, która mówi o malowaniu wnętrza sanitarek na ciemno lub jasno szary kolor. Poza tym na forum Odkrywcy, doszli nawet, że na jednym ze zdjęć sam. panc. jest wewnątrz dwubarwny.

 

Mówisz, że "przed obowiązywaniem instrukcji może były szare", a jednocześnie pamiętajmy, że we wrześniu 1939 mamy także zdjęcia tankietek w malowaniu japońskim. Wiem, że na rysunku wnętrza 10TP wcale nie jest kolor szaropiaskowy, a zwyczajnie piaskowy (czyli bardziej żólty). W starym wydaniu monografii 7TP stało, że kolor jasno szary. W nowym wydaniu już usunięto wogóle kwestię malowania wnętrza. Nie sposób dojść na 100% jakiego koloru było wnętrze, bo po prostu nie ma dowodów...

 

A to, że TKS na Kubince zielony wewnątrz? Dla mnie to móglby być i różowy - nie wiemy co Ruscy z nim wyrabiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trzymamy się przepisów, to należy pamiętać że w zdecydowanej większości dotyczyły one sprzętu nowego, schodzącego z produkcji.

Kolejna okazja do przemalowania wnętrza to remont kapitalny, tylko czy takowe były?

Spora cześć sprzętu była jako zapasy wojenne na magazynach w batalionach pancernych, skoro stały zakonserwowany to komu przyszło do głowy przemalowywanie wnętrza?. Co innego kamo. Jeśli batalion miał zapasy farb to wytyczne realizował, a jak nie, to stały nadal wozy w garażach w „japońskich kamo". Gdy ogłoszono mobilizację (sierpniową) to nie było już czasu na przemalowywanie tankietek.

Według mnie z tych oto powodów spotykamy znane odstępstwa. Są to jednak odstępstwa, które jeśli są udokumentowane, to watro je wykorzystywać (sam mam model drezyny dla TKS-a i zastanawiałem się czy nie zrobić go właśnie w „japońskim kamo", dla różnorodności kolekcji

 

PS. Co do kolorowych plansz lepiej się nie wypowiadać ostatecznie, bo w zdecydowanej większości to "wizje" kolorów artysty plastyka a nie historyka. Podobają mi się tablice barwne Pana Wróbla, nie twierdzę jednak że tylko Jego są prawidłowe.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój następny model będzie w kamo japońskie

 

Co do koloru wnętrza, to w moim 7TP jest już jasnoszare. Dlatego też przy nim zostanę, bo wieży już nie przemalije :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.