Skocz do zawartości

[SF] 7TP wersja plot - 2x20mm+wnętrze


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Słowny pojedynek z Tomkiem "szlachcik1" zadziałał na mnie motywująco. Fajkę pokoju już wypaliliśmy więc pora brać się do pracy, skromnie bo skromnie ale działamy.

 

To chyba dobrze nie? Działaj, działaj na razie fajnie się prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury Panowie gadacie.

1/ Czołg stoi tyłem!!!!

2/ Wymontowano mu cały silnik ze szkieletem!

3/ Wieża jest polska. Fiński czołg nie miał pancerza wokół lufy boforsa

4/ Na wieży jest celownik PZO

5/ Na dole jest belka z hakiem. Żaden czołg jej nie miał prócz 7TP

6/ Pod wieżą jest ściana przedziału silnika. Jendrass, dwa otwory górne, dwa dolne!

7/ Nikt tak nie malował czołgów

 

da2.jpg

 

dwa.jpg

 

 

 

AHA, JAREKK, OBOK STOI KADŁUB CZOŁGU BT!

 

Czytałem sobie tak tą relację, i oglądałem zdjęcie oryginalne i też tak wpadłem na ten pomysł, że tank stoi tyłem ale czegoś mi tu brakuje i moge powiedzieć, że doszedłem do wniosku niemal jak teorię ewolucji Darwin i Wallec :P

Potem patrze i widzę, że też to poruszyłeś, heheh ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajdurzenia o wieży ciąg dalszy, monotonny.

Wstawiłem wczoraj do wieży jedną siedzącą figurę DML i ... powiem Wam, jest ciasno jak w ulu. Nie chciałbym być w tej załodze. Wszystcy, którzy mówili, że wieża za duża niech się biją w piersi, jest za mała

Nic to, na pewno dobierano by do obsługi samych małych Kaitenów.

Pomimo ciasnoty trzeba zapewnić załodze chociaż minimum "socjalu" dlatego dodałem zewnętrzny stelaż, gdzie mogli wpakować swoje graty - worki, skrzynki, plecaki. Docelowo przykryję do płachtą z chusteczki i sidoluxu.

IMG_5077.jpg

IMG_5078.jpg

W okręgu kosza widać też pasek, na którym opierać się będą dwie uchylne ćwiartkowe płyty. Jakiś pomysł z czego zrobić coś a'la blacha ryflowana ?

Jest też radiostacjo-intercom, malowanie, a dokładniej zdjęcie pokazało, że sporo kleju grasuje jeszcze na tym cudzie, więc wykąpiemy, oszlifujemy i pomalujemy jeszcze raz. Na wszelkie sugestie dot. wyglądu tego wynalazku jestem otwarty.

IMG_5081.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wieży....hmmmm...wiem że dyskusja nad tym była ale przeczytałem dopiero teraz,moim zdaniem zły układ załogantów przy nkm tzn. dwóch celowniczych i przynajmniej jeden ładowniczy - dlaczego? nie jest możliwe aby jeden człowiek prowadził cel w poziomie i pionie i do tego odkładał poprawki oczywiście przy celu poruszającym się 300-400km/h. Dlatego myślę iż było dwóch "naprowadzaczy" po bokach zestawu sprzęgniętych nkm, za nimi jeden ładowniczy od wymiany magazynków. Co do celownika myślę że był siatkowy podobny do tych w ckm, pamiętajcie że 40mm Boforsy dostawały dane do strzału z dalmierzy, nasłuchowników i innych urządzeń, działały bateriami, samobieżne plot raczej dane do strzału wypracowały same na podstawie odłożenia poprawki na kole celownika. Co do interkomu czy przypadkiem nie było takowych urządzeń w naszych samolotach???? skoro kaskofon czołgowy podobny do lotniczego może i pożyczono interkom, tylko po co???? z reguły zestaw strzelał z miejsca i wydawać się może że celem zaoszczędzenia masy i miejsca można było zrezygnować z tego luksusu na rzecz specjalistycznego wyposażenia. ...takie moje dyrdymały...

P.S. Kto oglądał film "Yamato" tam fajno widać jak w praktyce działa obsługa potrójnej japońskiej plot. 25mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarusgoral

 

1. Pułap operacyjny dla nkm wynosił 200-250m.

2. Niemiecki zestaw Flakvierling 4x20mm składa się z jednego strzelca i 2 ładowniczych po bokach, a to 2 lufy więcej. Jakoś sobie ten strzelec radził z naprowadzaniem i strzelaniem.

3. Działka Bofors 40mm wbrew temu co mówisz nie miały żadnych celowników siatkowych. Dodam, że ich optymalny pułap działania to 400m.

4. Dane podawano z dalmierzy ale ... ustnie, a nie elektrycznie czy za pomocą przeliczników.

5. Gwoli ścisłości w wieży jest 2 ładowniczych i jeden strzelec celowniczy. W wieży jest za ciasno, żeby jeden ładowniczy ładował dwa nkm, to znacznie zmniejszałoby efektywność strzelania.

6. Intercom jak najbardziej potrzeby z prostej przyczyny - kontakt z kierowcą, który werbalnie jest odcięty od reszty załogi, weź pod uwagę że nawet kiedy działka nie strzelają, pracuje silnik, głośno. Komendy kierowcy musi wydawać dowódca.

7. Film "Yamato" oglądałem, system donoszenia amunicji przez załogę do działek w drewnianych skrzynkach jest dla mnie absurdalny. Nie bez powodu uważa się, że obrona plot japońskich okrętów była totalnie niezorganizowana. Zwróciłeś uwagę, że tam każde działko strzela na własny rachunek ?

8. Poza tym jest jeszcze kryterium wagi wieży - dla tego typu podwozia i napędu bardzo ważne. Przeczytaj proszę cały wątek.

 

Tu tak żeby nie być gołosłownym

http://panzerkeil.dre.hu/harcjarm/flakpz/flakpz4/wirbelwind5.jpg

Jednak działał ten patent, Ostwindów i Wirbelwindów łącznie wyprodukowano ponad 150 sztuk, więc działały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1

 

Mam prośbę, czy możesz pokazać jakąś fotke (najlepiej pojedynczą) gdzie masz zamieszczone wszystkie dotychczas wypłodzone w pocie czoła części?

 

Jestem ciekawy co i ile już zrobione jest przy tym cudnym wechikule bo narazie wiele zdjęć jest makro i widać szczeguły, ale nie widać ogułu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1

 

Mam prośbę, czy możesz pokazać jakąś fotke (najlepiej pojedynczą) gdzie masz zamieszczone wszystkie dotychczas wypłodzone w pocie czoła części?

 

Jestem ciekawy co i ile już zrobione jest przy tym cudnym wechikule bo narazie wiele zdjęć jest makro i widać szczeguły, ale nie widać ogułu...

IMG_4624.jpg

radiostacja.jpg

IMG_4636.jpg

IMG_5078.jpg

IMG_4616.jpg

Dzikichomik, wszystko jest na tym forum. Wrzucam Ci zdjęcia takie jakie mam na photobuckecie bo większość modelu została w PL. Na czerwono zaznaczone jest miejsce gdzie będzie radiostacja (już gotowa, zdjęcie dziś dodałem), reszta jak widać.

Mam nadzieje, że jakoś sobie zbierzesz to do kupy 2-3 zdjęcia pokazują całość, 4 zmiany w wieży względem 2-3. Pierwsze zdjęcie to wnętrze - zakończone, do brudzenia. 5 zdjęcie to przedział silnika, tych rurek pomarańczowych już nie ma. Muszę dorobić nowe połączenie chłodnic z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Jarkku z tym "głosem rozsądku" masz chyba rację

Jędrass z tym 200 - 250 m chyba przesadziłeś, jak mówią fachowcy "środki napadu powietrznego" nie latały tak nisko!!!

A co do gratów w wierzy: pomyślałbym nad czymś do łapania łusek, pojemniki na magazynki symetrycznie w okolicach obydwu ładowniczych, stelaże na skrzynki w kadłubie na amunicję nie naładowaną do magazynków, zrolowana plandeka, skrzynki na wyposażenie, części nkm i przyrządy obsługowe nkm, rygiel wieży ( solidny bo wieża duża i ciężka). Nie wiem jak było z lufa zapasowa do nkm FK, zazwyczaj wszystkie pelotki miały w komplecie lufy zapasowe i przewożone były z armata (działkiem) ale to chyba bardziej na błotniki można byłoby wrzucić. A co do załogantów, szczególnie ładowniczych można pomyśleć nad jakimiś uchwytami, muszą czegoś się trzymać podczas jazdy siedząc na krzesełkach podczas terenowej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Jarkku z tym "głosem rozsądku" masz chyba rację

Jędrass z tym 200 - 250 m chyba przesadziłeś, jak mówią fachowcy "środki napadu powietrznego" nie latały tak nisko!!!

A co do gratów w wierzy: pomyślałbym nad czymś do łapania łusek, pojemniki na magazynki symetrycznie w okolicach obydwu ładowniczych, stelaże na skrzynki w kadłubie na amunicję nie naładowaną do magazynków, zrolowana plandeka, skrzynki na wyposażenie, części nkm i przyrządy obsługowe nkm, rygiel wieży ( solidny bo wieża duża i ciężka). Nie wiem jak było z lufa zapasowa do nkm FK, zazwyczaj wszystkie pelotki miały w komplecie lufy zapasowe i przewożone były z armata (działkiem) ale to chyba bardziej na błotniki można byłoby wrzucić. A co do załogantów, szczególnie ładowniczych można pomyśleć nad jakimiś uchwytami, muszą czegoś się trzymać podczas jazdy siedząc na krzesełkach podczas terenowej jazdy.

Przeczytaj cały wątek zanim napiszesz następnego posta bez sensu, proszę Cię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wstępną przymiarkę figurkową, pakując do wieży pamperków z zestawu DML, który ma docelowo iść do PZInż 222.

Wniosek jest jeden - ciasnota.

Ułożenie takie samo jak w Wirblu

wirbelwind5.jpg

Mam w domu ok 10 siedzących figurek więc coś dopasuje, ale z racji specyfiki dioramy w wieży będzie pewnie 1, max 2 żołnierzy. Tym nie mniej trzech chłopa i zestaw działek - jak w puszcze sardynek.

IMG_5158.jpg

Tak to wygląda u mnie, ładowniczowie będą mieli przeraźliwie mało miejsca, no ale cóż ... Służba w czołgach ciężka. Skoro Ci z Wirbla radzili sobie z ładowaniem czterech działek to Ci poradzą sobie z dwoma.

Jak doładuje baterie wrzucę zdjęcie ze stojącą figurką w wieży i obok niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Projekt nie umarł , nie, nie nie

 

Wiem co czuł Rafał kiedy robił gąski do swojej dwwieżowej wersji 7TP, mi klecenie gąsek zajęło całe wczoraj i dziś chwilkę. Wyobrażam sobie jak klął na wszystko co żywe Widd, majsterkując nad gąskami RPM.

Tu małe porównanie.

gaski.jpg

 

Jeśli chodzi o sam model to:

a) został już zespolony, czyli doszła będąca dotąd luzem lewa ściana

b) w związku z a) trzeba było dodać na lewej ścianie kilka kątowniczków z blaszki piwnej, żeby było symetrycznie.

c) układ przeniesienia napędu zamknięty, niestety z powodu wewnętrznego niedomiaru modelu firmy Mirage łączenie na linii skrzynia biegów-zwolnice jest krzywe (podobnie jak u Widda).

d) układ jezdny czyli wózki z żółwiami, koła napędowe i napinające z "mechanizmem" są już zamontowane

e) doszły gąski Friulimodels

f) następny na warsztat przedział silnika (rury i chłodnice)

g) wieża po uszkodzeniu w transporcie lotniczym jest reanimowana i szpachlowana, bo szczerze mówiąc nie wyglądała najlepiej.

IMG_5382.jpg

IMG_5383.jpg

IMG_5384.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myski79 odpuść sobie gąski RPM-u do 7TP- są nikczemnej (kocham to słowo ) jakości. Skleiłem je tydzień temu, wyglądają tak sobie, a oczyszczenie z nadlewek i złożenie ich do kupy zajęło mi calutki dzień. Do następnego 7TP na 100% kupuję friulki.

Wracając do tematu- model świetnie się prezentuje, a gąski Friulmodel dodają mu wiele uroku- wyglądają bardzo realistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myski79 odpuść sobie gąski RPM-u do 7TP- są nikczemnej (kocham to słowo Laughing Laughing ) jakości. Skleiłem je tydzień temu, wyglądają tak sobie, a oczyszczenie z nadlewek i złożenie ich do kupy zajęło mi calutki dzień. Do następnego 7TP na 100% kupuję friulki.

Wracając do tematu- model świetnie się prezentuje, a gąski Friulmodel dodają mu wiele uroku- wyglądają bardzo realistycznie.

Zatem postanowione rpm spalimy na stosie kupujemy firulki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża ver 2.0

 

Ciasno ?

IMG_5398.jpg

IMG_5399.jpg

IMG_5400.jpg

IMG_5405.jpg

IMG_5406.jpg

Z uzbrojeniem ...

IMG_5408.jpg

IMG_5409.jpg

IMG_5410.jpg

 

Mam dwie siedzące figurki, które pasują na miejsca ładowniczych (Tamyia). Nie jestem pewien jak duże wypadają figurki Tamki, ale raczej (chyba) są duże. W każdym razie służba w takim pojeździe, musiała być bardzo ciężka i dedykowana małym ludziom o wielkich sercach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.