Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Użyłem czerwonego klaru od revella emaila. Do zmycia jak zobaczyłem jak to wygląda najpierw użyłem po prostu wacika. Potem jak chciałem domyć delikatnie nasączyłem go rozcieńczalnikiem do tej farby. No i niestety mam 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda zbyt dobrze. Gdybym miał taką sytuację próbowałbym jednej z metod:
a) Jakoś papierem w środku zmatowić i psiknąć bezbarwnym
b) Wypełnić wnętrze chromem Molotow, a na zewnątrz czerwonym clearem Tamiyi

c) Psiknąć wszystko grubo czerwonym clearem Tamiyi.

d) (najgorszy) chromem i czerwonym clearem na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, toled napisał:

Nie wygląda zbyt dobrze. Gdybym miał taką sytuację próbowałbym jednej z metod:
a) Jakoś papierem w środku zmatowić i psiknąć bezbarwnym
b) Wypełnić wnętrze chromem Molotow, a na zewnątrz czerwonym clearem Tamiyi

c) Psiknąć wszystko grubo czerwonym clearem Tamiyi.

d) (najgorszy) chromem i czerwonym clearem na 

Papier raczej zbędny bo klosz już jest matowy a papier ścierny załatwi tzw.fakturę klosza.

Oczyść pod wodą klosz z farfocli po waciku, clearem z pędzla pomaluj klosz od wewnątrz a od zewnątrz tak jak napisał kolega Toled psiknij czerwonym clearem . Jak nie będzie dobrze to wtedy chrom albo Silver od wewnątrz .

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cayman napisał:

To o których myślisz ?

Aoshimę odrzuciłem. Mają dużo modeli o mocno obniżonym zawieszeniu, co mi się mega nie podoba. Wstępnie wytypowałem:

 

1. Nissan Skyline 2000GT-R
2. Mercedes Benz SLR McLaren (ale pewnie jest za trudny)
3. Subaru BRZ
4. Mazda MX-5 
5. Toyota 86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Skyline'a, nie jest skomplikowany, ma proste krawędzie, więc nakładanie lakieru i jego polerka jest łatwiejsza:) 

 

SLR to już dość stary wypust. Trzeba mu poświęcić trochę czasu, nie jest aż tak trudny, nawet możesz kupić zestaw waloryzacji za krocie od Abera:)  

 

Toyota 86 i Subaru BRZ to prawie to samo:) typowa Tamiya, MX-5 ( strzelam że nowa) to fajny model, w porządnym kolorze wygląda świetnie.

 

Osobiście jeżeli lubisz samochody wyścigowe, to polecam Ci Mercedesa AMG GT3 z Tamiyi. Troszkę szpachlowania jest, ale wygląda fenomenalnie i skleja się niemalże sam:) Przy okazji trening ze szpachlowania, malowania i nakładania kalkomanii:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyline ma otwartą maskę i widoczny silnik, więc można pobawić się w waloryzację. Mazda nie ma widocznego silnika, ma za to figurkę kierowcy i jest wersją cabrio - co oznacza, że trzeba się postarać z malowaniem figurki i wnętrza 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, toled napisał:

Skyline ma otwartą maskę i widoczny silnik, więc można pobawić się w waloryzację. Mazda nie ma widocznego silnika, ma za to figurkę kierowcy i jest wersją cabrio - co oznacza, że trzeba się postarać z malowaniem figurki i wnętrza 😉

 

Jest już wersja "nie cabrio"  :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci zaproponował ten model bo to też świeża produkcja Tamki.

https://www.mojehobby.pl/products/Honda-NSX-2016.html

 

Co do SLR-a Tamki to starsza produkcja ale mi składał się dobrze i nie było żadnych większych problemów z tym modelem. Jeden z moich ulubionych.

Model, tak jak napisał kolega Toled bardzo dobry do waloryzacji i ja go robiłem z zestawem Top Studio albo Abera.

 

dpp0001hi.jpg

 

Tak przy okazji jak złapię wieczorem chwilę to wrzucę fotki do galerii.

Edytowane przez cayman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bartas89 napisał:

Jednak stawiam na Toyota 86. Jakie warto do niej dodatki wziąć?

 

Do 86-ki możesz dorzucić pakiet kalkomanii karbonowej (moim zdaniem wieśniacki:D ) albo blachy Abera lub Hobby Design - podobna cena, HD bardziej rozbudowane, ale może się okazać, że nie wszystko będzie do wykorzystania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.