Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, jakub476 napisał:

Tylko lakiery poleruje się gąbkami a nie filcem, filce to są do metalu.

 

http://kosmetykisamochodowe.sklep.pl/pady-i-gabki-polerskie/844-nat-zestaw-gabek-polerskich-nano-polisher-25mm
 

Super, dzięki za radę :)  Cały czas się czegoś uczę przy cywilniakach. Czy te gąbki są na rzep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jakub476 napisał:

Tylko lakiery poleruje się gąbkami a nie filcem, filce to są do metalu.

 

http://kosmetykisamochodowe.sklep.pl/pady-i-gabki-polerskie/844-nat-zestaw-gabek-polerskich-nano-polisher-25mm
 

Dokładnie ,potwierdzam !!! powinny być na rzep.

 

Panowie tak sobie myślę ,że należą się PODZIĘKOWANIA  koledze Bartasowi bo żeby nie Jego wątki to by w dziale cywili ,,śmierdziało nudą" a tak to przynajmniej cuś sie dzieje sie.:szerm:

Kolego Bartas ode mnie :super: , wal śmiało i nie peniaj.

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas89 napisał:

Nie wiem dlaczego Ty mnie cały czas atakujesz? Jak mam się czegoś nauczyć nie robiąc tego? Myślisz, że jak przeczytam Twoje posty to od razu wszystko się umie? Ty od razu wszystko umiałeś?
Na jaką inną technikę przechodzę? Że chcę użyć narzędzi do tego przeznaczonych? Po to mam Proxxona, żeby za mnie takie rzeczy robił.

 

Hahaha! Proxxon nic za Ciebie nie zrobi, tak jak aero i lakier za Ciebie nie pomalują. Przeczytanie moich postów nic nie da, to pewne, szczególnie jeżeli nie spróbuje się zrobić tego, co w nich jest opisane.  Co do mnie, to nie umiałem wszystkiego od razu, ale  słuchałem tego co do mnie mówiono, Ty nie słuchasz, robisz po swojemu, a wiedzę masz umówmy się bardzo małą. Ten sam problem miałeś zresztą w dziale pancernym (gdzie mnie nie było). Tyle mojego :diabel:

 

Godzinę temu, cayman napisał:

...

 

Amen  😍

Edytowane przez Dorotka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Dorotka napisał:

Ten sam problem miałeś zresztą w dziale pancernym (gdzie mnie nie było)

Aż wskoczyłem na pancerkę zobaczyć co się działo :D Fajny cyrk :D Może pancerniacy przyjmą z powrotem swoją zgubę nie rozjeżdżając nas czołgami?:D

 

2 godziny temu, Bartas89 napisał:

Po to mam Proxxona, żeby za mnie takie rzeczy robił.

Wiadomo, urządzenie czasem pomaga. Tylko zadaj sobie pytanie - czy jesteś na nie gotowy? Boisz się ręcznie poprawiać polerkę, bo przetrzesz, a nie boisz się używać urządzenia, które wykonuje 50 do 200 razy szybciej ten ruch? Efekt użycia bez treningu będzie taki, że w najlepszym wypadku przetrzesz wszystko, w najgorszym - stopisz plastik 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, toled napisał:

Aż wskoczyłem na pancerkę zobaczyć co się działo :D Fajny cyrk :D Może pancerniacy przyjmą z powrotem swoją zgubę nie rozjeżdżając nas czołgami?:D

 

Wiadomo, urządzenie czasem pomaga. Tylko zadaj sobie pytanie - czy jesteś na nie gotowy? Boisz się ręcznie poprawiać polerkę, bo przetrzesz, a nie boisz się używać urządzenia, które wykonuje 50 do 200 razy szybciej ten ruch? Efekt użycia bez treningu będzie taki, że w najlepszym wypadku przetrzesz wszystko, w najgorszym - stopisz plastik 😉

Będę robił testy na złomie. Widzę, że leci niezła szydera ze mnie. Przykro 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartas89 napisał:

Będę robił testy na złomie. Widzę, że leci niezła szydera ze mnie. Przykro 😞

Nie z Ciebie, nie z Twoich umiejętności, szydera tylko do Twojego zachowania 😉 Z tego co poczytałem na pancerce, to się dziwię, że z banem nie skończyłeś. Tak czy inaczej w Twoich warsztatach przekazaliśmy Ci z resztą ekipy tyle wiedzy i porad, że następny warsztat chętnie obejrzę nie komentując 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę jaki podkład pod ZP jeżeli skończył mi się już ich dedykowany?
Czy Surfacer będzie ok czy może lepiej dokupić ten podkład z Creative Colors?

Chyba, że ktoś z Was widział gdzieś u nas dostępny ZP 3001?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, WilloW napisał:

Podpowiedzcie proszę jaki podkład pod ZP jeżeli skończył mi się już ich dedykowany?
Czy Surfacer będzie ok czy może lepiej dokupić ten podkład z Creative Colors?

Chyba, że ktoś z Was widział gdzieś u nas dostępny ZP 3001?

 

Surfacer 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartas89 napisał:

Lakier ZP 3003 nie jest nigdzie osiągalny.

 

Gorzej jak masz, a nie możesz odkręcić.

Ma ktoś jakiś patent?

 :diabel: 

 

P.S. Poszło! Opukiwanie nakrętki pomogło....

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam arkusik papieru ściernego drobnoziarnistego i łapie nakrętkę - w 99% przypadków działa.

Pod ZP spokojnie Surfacer ogarnie robotę bez niespodzianek. A na ZP nie raz już kładłem LP-9 i też było okej, ZP-3003 jest tak słaby do dorwania w Polsce, że jak się gdzieś pojawi, to lepiej zrobić zapasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, oliardi napisał:

Nigdzie w Polsce, ale u bratanków jest. https://automakett.hu/termek/zero_paint_zp-3003_clearcoat_lacquer_pre-thinned_for_airbrushing_250ml.html Tylko przez covida wysyłka jest droga. 

Z tego co widzę, to oni nie wysyłają za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dorotka napisał:

 

A innych nie łaska poszukać? Na tacy trzeba podać?

Ci wysyłają: https://www.spotmodel.com/product_info.php?products_id=16935

 

Tych już dawno znalazłem. Chciałem wersję 250ml, bo 100ml wychodzi gorzej cenowo. 100ml jest w większej ilości sklepów dostępny. Także Dorotka zanim mnie znowu zjedziesz, to upewnij się, że są ku temu podstawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bartas89 napisał:

Tych już dawno znalazłem. Chciałem wersję 250ml, bo 100ml wychodzi gorzej cenowo. 100ml jest w większej ilości sklepów dostępny. Także Dorotka zanim mnie znowu zjedziesz, to upewnij się, że są ku temu podstawy :)

No strasznie gorzej cenowo , przeliczając 250ml w pojemnikach 100ml wychodzi 1 euro drożej. 1 EURO!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, toled napisał:

No strasznie gorzej cenowo , przeliczając 250ml w pojemnikach 100ml wychodzi 1 euro drożej. 1 EURO!

 

Pitoli chłop jak zwykle i tyle  :diabel:

Wyjdzie mu drożej 0,05 ojro na model. Chyba tego nie udźwignie 😜

Edytowane przez Dorotka
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas89 napisał:

Z tego co widzę, to oni nie wysyłają za granicę.

Wysyłają. Są nawet dwie metody wysyłki. 

1:Międzynarodowa poczta priorytetowa za 3200

2: Mpl Europe standard za  8500 Ft.

Pocztą przed covidem szło 4-5 dni roboczych

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, oliardi napisał:

Wysyłają. Są nawet dwie metody wysyłki. 

1:Międzynarodowa poczta priorytetowa za 3200

2: Mpl Europe standard za  8500 Ft.

Pocztą przed covidem szło 4-5 dni roboczych

Dzięki. Nie rejestrowałem się tam, a bez rejestracji nie widziałem takiej informacji.

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.