Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Ebay itp. 

Teoretycznie mają w automakett.hu, ale to tylko teoretycznie. Dwa razy takie "teoretycznie dostępne modele" zamawiałem i dwa zwrot kasy poszedł. Możesz spróbować jak się bardzo napaliłeś. 

Możesz sprawdzić scalemates oraz jakieś facebookowe grupy handlarskie. Albo uzbroić się w cierpliwość i polować na allegro. Ja 2 lata polowałem na moto guzzi od tamki i dorwałem na allegro za 80 pln z 2 miesiące temu.

Edytowane przez oliardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartas89 napisał:

Dostanę gdzieś motocykle motokrosowe  od Tamki? Czy ich już nie produkują?

 

Tamka kiedyś wypuściła dwa modele motocrosowe w skali 1/6 ,mam obydwa a w skali 1/12 chyba nie robiła.Teraz można kupić Hondę CRF 1000L w skali 1/6.

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartas89 napisał:

Tak, chodziło mi o  te w skali1:12. Ale  ich już nigdzie nie  ma  w sklepach. Jedynie gdzieś na aukcjach może można dorwać.

 

Bywają w sklepach, ale nie w Polsce i są dość drogie. Taka np. Honda CR450R jest do kupienia choćby dziś za 115 euro + 30 za transport. Pozostałe, wymienione przez DarkWinga chodzą w podobnych cenach. Stare zabawki mają niestety swoją cenę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mam pytanie odnośnie  dioram. Czy elementy dioramy w skali1:24 będę pasowały do motocykli w skali 1:12? Czy będzie  to raczej dziwnie wyglądało? Ciężko dostać np wyposażenie garażu w skali 1:12, większość jest  w  skali  1:24,  czyli  pod auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bartas89 napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Mam pytanie odnośnie  dioram. Czy elementy dioramy w skali1:24 będę pasowały do motocykli w skali 1:12? Czy będzie  to raczej dziwnie wyglądało? Ciężko dostać np wyposażenie garażu w skali 1:12, większość jest  w  skali  1:24,  czyli  pod auta.

Będzie wyglądać co najmniej dziwnie. Pozostaje Ci robić samemu, lub przerzucić się na motorki 1:24 - ale tu wybór kiepski.  Ja, do modeli 1:24, też dużo robię samemu, bo nie pasuje wydawać 100 zł za kilka dupereli. Często korzystam ze stron dla kartonowców i ściągam ich opracowania.  Przykładowo, ostatnio  skorzystałem z opracowania wiader, gaśnic i łopat w 1:33. Przeskalowałem je do 1:24 i przeniosłem na cienki polistyren.  Western_20-11-08_01.thumb.jpg.e26d68e5689f8b2959f6f61fa8836676.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Można też poszukać różnych detali na serwisie Shapeways (wydruki 3D)

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dorotka napisał:

 

Masz jakiś problem ze zrozumieniem pojęcia "skali"?

 

:diabel:

Sorry, myślałem, że może któryś element z tego zestawu nie rzucał by się w oczy będąc tłem dla motocykla.

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dorotka napisał:

 

Masz jakiś problem ze zrozumieniem pojęcia "skali"?

 

:diabel:

Przypomniało mi się, jak musiałem chodzić na Dzień Dziadka do przedszkola.

przedszkole.thumb.jpg.6b0eb7d5aaabee30d3f6e070170cbb99.jpg

100-kilogramowe dupska na małych dziecinnych krzesełkach pozwalają zrozumieć pojęcie skali.

 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas89 napisał:

Sorry, myślałem, że może któryś element z tego zestawu nie rzucał by się w oczy będąc tłem dla motocykla.

No i każdy się nada z tego zestawu, o ile wyrzucisz go do śmietnika, wtedy nie będzie rzucał się w oczy 😉 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartas89 napisał:

Sorry, myślałem, że może któryś element z tego zestawu nie rzucał by się w oczy będąc tłem dla motocykla.

 

Jak zrobisz motocykl tip-top to nie będzie potrzebował on żadnego tła. Weź się w końcu na coś zdecyduj. W ciągu dwóch tygodni oświadczyłeś, że motocykle to chyba nie teraz, później zrobiłeś niemal konkurs na to jaki samochód masz sklejać i po wybraniu go zakończyłeś budowę nieco ponad tydzień później, bo nie sprawiała Ci przyjemności. Teraz szukasz tła dla motocykla, którego budowy nawet nie rozpocząłeś. Naprawdę oczekujesz, że można to traktować poważnie?   :diabel:

Edytowane przez Dorotka
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dorotka napisał:

 

Teraz szukasz tła dla motocykla, którego budowy nawet nie rozpocząłeś. Naprawdę oczekujesz, że można to traktować poważnie?   :diabel:

Robię tło, ogólnie dla motocykli, a nie dla motocykla który teraz zacząłem xD Nie dopowiadaj sobie proszę, rzeczy których nie napisałem i nie wymyślaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, Bartas89 napisał:

Robię tło, ogólnie dla motocykli, a nie dla motocykla który teraz zacząłem xD Nie dopowiadaj sobie proszę, rzeczy których nie napisałem i nie wymyślaj. 

 

Nie mam takiego zwyczaju. Odniosłem się do tego, co napisałeś. Przypomnę Ci, bo chyba nie pamiętasz:

 

7 godzin temu, Bartas89 napisał:

Sorry, myślałem, że może któryś element z tego zestawu nie rzucał by się w oczy będąc tłem dla motocykla.

 

Faktycznie z powyższego wpisu łatwo wywnioskować, że  robisz "tło, ogólnie dla motocykli, a nie dla motocykla" :diabel: 

 

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może druknij sobie takie tło na kartce A-4. Teraz drukarki kolorowe naprawdę dużo potrafią :)....

Tylko żeby takie wydrukowane tło nie przyćmiło Ci modelu motocykla... :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WojtosDK napisał:

Ale się go czepiacie ... Mógł napisać motocykla bo będzie je raczej fotografował pojedynczo, a nie grupami 😅

 

Wracaj do motorów, a nie jakiś statek grzebiesz, który już dawno się utopił  :piwo:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorosły facet z nadmiarem wolnego czasu wywołuje (albo chce) przepychanki na forum... Naprawdę Dorotka śmieszne to jest 🤣 a może nawet tragiczne.... PS statek sobie stoi na półce już dawno, ale nie ma co pokazywać, bo po co😅  

Edytowane przez WojtosDK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, WojtosDK napisał:

Dorosły facet z nadmiarem wolnego czasu wywołuje (albo chce) przepychanki na forum... Naprawdę Dorotka śmieszne to jest 🤣 a może nawet tragiczne.... 

 

Ale o jakich Ty "przepychankach" piszesz? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.