Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw który wybrałeś jest dostępny w Acu: https://acustion.net/shop/each-products/act-0188-1-12-yzf-r1m-no.2/ To jeden z wielu dodatków tej firmy do tego motoru. Niestety z Acu jest ten problem, że jak to w Japonii jest to mała firma i jej dystrybutorów w Europie praktycznie nie ma. Przesyłki są drogie i warto zamówić klika rzeczy. Raczej nie giną, idą do trzech tygodni z opcją śledzenia. Transakcje realizuj przez PayPal - nie dojdzie to zwrócą kasę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem trochę i w sumie doszedłem do podobnego wniosku ? Dlatego będę polował na te dodatki:

3zdY2IL.jpg

md1ddtu.jpg

Dlatego też zapytałem o sklepy w Anglii, bo mam znajomych którzy mogą wysłać mi to za free :D W Hiroboy znalazłem tylko jeden z nich.. Są jeszcze jakieś godne polecenia sklepy w UK? 

Edytowane przez Si3rP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie czym częściej tym lepiej, ograniczasz środowisko sprzyjające powstawaniu korozji. Ja spuszczam raz na dwa tygodnie, woda jest lekko brunatna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z moim kompresorem jest coś nie tak, skoro (chyba) nie mam w nim możliwości "pozostawienia" ciśnienia w zbiorniku? Tzn. za każdym razem, kiedy odkręcam wężyk to to ciśnienie jednak ucieka (a właściwie jego ostatki, ponieważ mam zwyczaj "wypsikiwania" aerografu do końca, ostatki powietrza przeznaczająć na czyszczenie cleanluxem).

Przyznam, że wilgoć w zbiorniczku też widzialem może z raz, na początku mojej modelarskiej kariery, teraz suchutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o blaszki. Przyszedł pierwszy zestaw dodatków i po zobaczeniu tych mikrusów nasunęło mi się pytanie, czym przyklejać te malutkie elementy, w sensie czym nakładać? Pinsetą? Drugie pytanie to zginanie, są to blaszki do modelu motocykla, obejdzie się bez specjalnej zaginarki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Si3rP napisał:

Mam pytanko o blaszki. Przyszedł pierwszy zestaw dodatków i po zobaczeniu tych mikrusów nasunęło mi się pytanie, czym przyklejać te malutkie elementy, w sensie czym nakładać? Pinsetą? Drugie pytanie to zginanie, są to blaszki do modelu motocykla, obejdzie się bez specjalnej zaginarki? 

Ja często posiłkuję się podobną kredką. Swoją kupiłem w sklepie modelarskim, ale teraz nie mogę znaleźć innej oferty

https://allegro.pl/oferta/kredka-woskowa-do-nakladania-ozdob-cyrkoni-cwiekow-5911255846

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Si3rP napisał:

A co z zaginaniem tycich elementów? ?

To zależy jaką masz blaszkę. Nie jestem specem od blaszek. W swojej "karierze" miałem ich ok. 8-10. Nie mam zaginarki i jakoś dawałem radę, ale czasem musiałem zrezygnować. Nie wykorzystałem np. blaszkowych wycieraczek do BMW, bo doszedłem do wniosku, że bez zaginarki nie wygnę ich na kształt litery U o boku ok. 0,5 mm na długości ok. 30 mm. Wkleiłem wycieraczki plastikowe. 

Edit. Jeśli to ta blaszka, którą pokazujesz na zdjęciu w poście z lipca, to tam chyba nie ma wcale (lub prawie wcale) żadnego zaginania.

Edytowane przez Marak
Uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Si3rP napisał:

Ponieważ bardziej doświadczeni koledzy nie zabierają głosu (sezon urlopowy), przedstawiam moja zaginarkę.zaginarka.thumb.jpg.c597dbbc01a0df66e22ded98a13ef5ac.jpg

Czyli zwykła aluminiowa linijka o ostrych krawędziach i dentystyczny nakładak. Razem ok. 15 zł.  Przy drobniejszych elementach nakładak zastępuję zegarmistrzowskim śrubokrętem.

Oczywiście wolałbym mieć zaginarkę, ale mój portfel optuje za tańszymi rozwiązaniami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.