Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś bawił się w budowę Jaguara e-type? na forum znalazłem dwa tematy, ale może ktoś coś podpowie, gdzieś skieruje? Szukam zdjęć tego co pod maską i podwozia. Może też ciekawych kolekcjonerskich wnętrz... 

 

z tego co widzialem, to jest staruszek Airfixa w 1/32 z połowy lat 60-tych i różne wersje Hellera w 1/24 z matryc powstałych w 78 czy 79 roku . No i deAgostini w skali 1/8, który mnie zupełnie nie interesuje.

 

To ma być odpoczynek od japończyków w /148

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bartas89 napisał:

A lepsze są tzw "pady" czy gąbka ścierna od Tamki? Cena jednego i drugiego jest dość wysoka.

Pisałem już wcześniej, gąbki 3M są dobre.Ja ich używam od lat. Do kupienia w mieszalni lakierów albo w Necie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bartas89 napisał:

A lepsze są tzw "pady" czy gąbka ścierna od Tamki? Cena jednego i drugiego jest dość wysoka.

 

Padów nie używam, gąbki mi w zupełności wystarczają... Zresztą pady są do polerowania powierzchni lakierowanej, a gąbki do obrobienia plastiku, ewentualnie podkładu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, oliardi napisał:

Pojawił się ostatnio revellowski 1:24, w miarę dobrze  odwzorowany, ale nie jest idealnie. 

już wiem więcej, również na jego temat. Revellowska nowość interesuje mnie od kwietnia 2021 – ponoć wtedy mają wypuścić wersję bez dachu - a taka mnie najbardziej interesuje. Zresztą, wg informacji z britmodellera, obecne problemy z kształtem budy są spowodowane obniżeniem przedniej szyby w modelu właśnie pod wersję roadsterową 😉

 

postanowiłem zrobić wszystkie trzy modele modele bez dachu, czyli Airfix (już znaleziony na aledrogo za grosze jedzie do mnie), szukam zielonego Hellera bez farb i pędzelka na kolejną podstawkę, a w połowie roku powstanie ten najnowszy. 

 

a tutaj znalazłem całkiem ładny wzornik różnych jego podzespołów. Rocznik 1965 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, czy Revell nie pójdzie na łatwiznę i nie wskrzesi Jaguara E-type  bez dachu z 1988, który potem był jako odświeżony w 2011roku. Bo ten z 2011 ( czarny na pudełku) jest tragiczny, nawet modele Hellera przy tym się lepiej składają :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.  Zawartość to złom, który może dałoby się jeszcze uratować, ale nie za takie pieniądze, nie w takim pudełku i nie przy takim podejściu sprzedającego do wysyłki.  Aż się mi smutno zrobiło jak znalazłem to ogłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WilloW napisał:

Mam do Was pytanie,

muszę pomalować szkła reflektorów na żółto, maluje je od wewnątrz czy na zewnątrz?

Dodatkowo czy X-24 rozcieńczam tak jak inne tamki czy muszę dodać więcej LT?

Od wewnątrz, X24 jest gęsta i trzeba ją rozcieńczyć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
32 minuty temu, danula55 napisał:

własnego danula55 jestem wiekowa kobieta i nie mogę tego znaleźć

Prawy, górny róg "danula55", a potem prawy górny róg "moja aktywność".

 

Albo tutaj masz link do swojego zlecenia 😉

 

 

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale. H.i.r.o.b.o.y już nie wysyła paczek do UE. Totalna porażka, bo wybór motocykli i dodatków do nich w polskich sklepach jest po prostu żałosny.

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.