Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Preferowałbym ten: http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=110705&kateg=100079

 

Czy każdy model ma skręcane koła, otwierane drzwi i podnoszoną kabinę?

 

Jaka do tego byłaby naczepa, bo chciałbym ją zrobic ręcznie( mam jako takie doświadczenie w robieniu różnych rzeczy z plexi) tylko bym jakichś planów potrzebował.

 

Praetorian sprawdż PW

 

EDIT:

 

Taką przyczepę bym chciał:

7311461d07176ebemed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, modele Dafów są dobre dla początkujących bo nie mają skrętnych kół i podnoszonej kabiny, ale przez to model wcale nie jest gorszy od innych, sam mam jednego Dafa.

Taką naczepkę jak pokazałeś możesz zrobić z dowolnej naczepy, wystarczy że zrobisz ścian bocznych i dachu. Proponowałbym ci naczepę "Flora" (ta z kwiatkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od Italeri 3834 DAF XF Super Space Cab. Mimo że model nie ma skrętnych kół i podnoszonej kabiny to jest warty uwagi, po za tym jego dużym plusem jest to że wnętrze wchodzi do sklejonej już kabiny. Na początek jak znalazł. Do zrobienia tej naczepy którą pokazałeś może być każda która jest dostępna na rynku, Ty w zasadzie potrzebujesz ramy i podłogi, a więc którą byś nie wziął będzie good.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chciałbym zrobić taką ramę od podstaw to da radę?

Jeżeli nie, to czy któryś kolega posiada takową ramę to mógłby odstąpić/sprzedać? Bo całej EDIT naczepy to nie chcę psuć

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczepa – pojazd kołowy bez własnego napędu, spoczywający częściowo na innym pojeździe

 

Przyczepa – pojazd kołowy, albo gąsienicowy bez własnego silnika, ciągnięty przez inny pojazd, przeważnie samochód, ciągnik drogowy, ciągnik rolniczy

 

Tak na przyszłość żeby nie mylić przyczepa a naczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEJNE POSTY Z TYMI SAMYMI PYTANIAMI ZADANYMI PO RAZ SETNY W TYM TEMACIE, A PO RAZ TYSIĘCZNY NA TYM FORUM ZOSTAŁY USUNIĘTE. BARDZO PROSZĘ ŚWIEŻYCH UŻYTKOWNIKÓW O ZAPOZNANIE SIĘ DOKŁADNE Z:

 

1.REGULAMINEM FORUM

2.DZIAŁEM "Tu się witamy..."

3.DZIAŁEM "JAK TO ZROBIĆ I POKAZAĆ" !!!!!!!!!

 

KAŻDE KOLEJNE POSTY Z ZAPYTANIEM NA TEMAT KLEJU, ROZRÓŻNIENIA CZYM MOŻNA MALOWAĆ, A CZYM NIE, WYBORU PIERWSZEGO MODELU BĘDĄ BEZ OSTRZEŻENIA KASOWANE, A W SZCZEGÓLNYCH WYPADKACH NAGRADZANE KRÓTKIM URLOPEM

 

Pozdrawiam i jeszcze raz bardzo proszę o używanie opcji SZUKAJ na forum oraz czytanie działu "Jak to zrobić i pokazać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam proźbę jak jak ma się sprawa z firmą kuchmodel?? Chciałbym aby firma ta zrobiła mi kalkomanie i jak to wygląda mam im wysłać mój project??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam proźbę jak jak ma się sprawa z firmą kuchmodel?? Chciałbym aby firma ta zrobiła mi kalkomanie i jak to wygląda mam im wysłać mój project??

Firma zawiesiła działalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Chcialbym porobic czesci karbonowe np dokladki pod zderzakiem albo maske itd. Jakiego karbonu najlepiej urzyc i gdzie taki dostane?? Byl bym wdzieczny za pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie to samego włókna węglowego nie dostaniesz chyba w takiej formie do wycinania, a jeśli już, to nie będziesz w stanie go odpowiednio uformować, bo jest trudny w obróbce.

 

Najlepiej więc nakleić kalkomanię imitującą karbon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy! mam do was znowu pytanie. Wiem, że z nimi przesadzam ale wole się pytać. Chciałbym się dowiedzieć gdzie sprzedają czyste kalkomanie w formacie A4 do samodzielnego drukowania?? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie duża szansa ,że farba Ci się rozleje , może zalać linię drzwi itp

duża ilość warstw więcej zaszkodzi niż pomoże.Ja tak samo pomalowałem szarym podkładem potem biały i jeszcze i jeszcze w sumie 3 -warstwy i do płynu i od nowa cała zabawa . Polecam szczyścić . Pamiętaj im mniej warstw lakieru tym lepiej i bardziej realnie model się prezentuje

Taka jest moja rada

 

Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary podkład jest pomocny w ocenie czy wszystko jest ok. Jeśli jest ok - można go lekko oszlifować i pokryć model białym podkładem, na który "pójdzie" biała perła - jeśli nie jest ok - poprawić co trzeba i "fuknąć" poprawiane miejsca szarym w celu dokonania oceny.

Biały podkład radzę "kłaść" cienką warstwą - najlepiej dwoma - aby nie "zalać" modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy dzisiaj zakupiłem czyste kalkomanie do drukowania. I tu nasuwa sie moje pytanie jest podobno specjalny płyn ,żeby zmiękczyć kalke aby ją można było przez drukarkę przepuścić. Jk ten płyn sie nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.