Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

A to takie grube !! drukarka mi się nie zniszczy??

http://www.modelarnia-online.pl/artykuly/4-artykuly/9-domowe-kalkomanie.html

 

Tutaj piszą o zmiękczaczu ale nie wiem czy do drukarki zy jak piszesz do naklejania ich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pisze o ich naklejaniu Koleś napisał, że kalki drukuje, czeka do wyschnięcia, a potem zabezpiecza je bezbarwnym, aby tusz się nie rozmazał. Tak więc śmiało zrób to posługując się tą instrukcją, bo jak dla mnie jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić jakiś szary podkład "samochodowy" w sprayu? Wiem że jest podkład tamiya - ale ma dość sporą cenę, dlatego szukam tańszego i dobrego odpowiednika.

Będę wdzięczny za dokładną nazwę a najlepiej link.

Na ten podkład mam zamiar pryskać sprayem akrylowym MOTIPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz malować Motip'em to kup sobie podkład też tej firmy, przynajmniej będziesz miał pewność, że farba nie zetnie się z innym podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Więc tak zrobię.

Tylko że w ofercie Motipa znalazłem dwa rodzaje podkładów. Jeden jest dedykowany konkretnie do plastiku, jedak jest on bezbarwny - wiec nie wiem czy może taki być. Używałeś go może?

 

Drugi podkład to ten

http://www.tradetec.pl/product_info.php?products_id=116&osCsid=442433e5cb3a57857c1f9553039194e2

Jeśli ten drugi się również nadaje na plastik to właśnie taki kupie. Z góry dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezbarwny podkład LOL coś czytałem o nim, ale podobno nie nadaje się do szlifowania czy coś takiego :P Lepiej nie eksperymentować i kupić uniwersalny podkład w sprayu akrylowy, np. śnieżka albo deco color .

Jednak i tak najlepiej zamiast marnować pieniądze na te spreje zainwstować w aero kupić surfacera i efekt jest milion milionow razy lepszy, bo z puszki nie zawsze leci jak chcemy, bo ciśnienie się zmienia

 

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej to zwykły CA zwykły S.O.S a co do żyłek to ja tak różnie. Elektryczna będzie mniejsza niż pneumatyczna. Ale dokładnie ci nie powiem bo żyłki są jeszcze PRL-owskie i naklejek już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko jakich grubości żyłki lub druciki używacie przy instalacjach hamulcowych i elektrycznych, jaki klej użyc

pozdrawiam

W obecnych czasach stosuje się przewody z PCV przeważnie o srednicach 6, 10 i 12 mm. Podziel to przez skalę modelu a otrzymasz potrzebną grubośc żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie cięzarówek italieri. Słyszałem że tylko w wybranych modelach można skleić kabinę przed włożeniem środka. Wiem że w Volvo spraycan power tak można, ale w jakich modelu jeszcze tak mozna?? Myślę o czymś europejskim, np. mercedes, volvo, scania. Czekam na odp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko jakich grubości żyłki lub druciki używacie przy instalacjach hamulcowych i elektrycznych, jaki klej użyc

pozdrawiam

W obecnych czasach stosuje się przewody z PCV przeważnie o srednicach 6, 10 i 12 mm. Podziel to przez skalę modelu a otrzymasz potrzebną grubośc żyłki.

 

A można gdzieś kupić takie przewody na instalacje -- takie jak nieraz dodają do modelu ? Jest jakiś sklep z tym produktem ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich cywilnych

mam model subaru od fujimi i chce mu pomalowac kaste na czarno , mam lakier motipa czarny i pytania są takie : 1. czy bede topił karoserie ? , czy dawac jakis podkład , a jeśli tak to jaki ? , oraz co zrobic aby miał połysk jak po polerowaniu ?

z góry dziękuje za pomoc takiemu lajkowi jak ja :P ?

 

odpowiedz do postu na dole:

OK. dzięki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy bede topił karoserie ?

nie będzie ale bez podkładu moze robić wżery w plastiku

 

czy dawac jakis podkład , a jeśli tak to jaki ?

koniecznie, w przeciwnym wypadku Motip będzie odpryskiwał od kasty. Najlepiej używać podkłady tej samej firmy co lakier, np Motip.

 

oraz co zrobic aby miał połysk jak po polerowaniu ?

wypolerować i nawoskować.

Nawiasem mówiąc tyle o tym napisano na forum, że tylko siąść i czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było niespodzianek najlepiej bezbarwnym samochodowym i jeszcze lepiej tej samej firmy Chociaż jeśli to na bazie akrylu było to Clear Gunze albo Tamiyi powinien podejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.