Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz ma kolejny problem. Mianowicie chodzi o duże kalki. Nie zawsze trafie na miejsce kalką i trzeba ją troche poprzemieszczać. Czesto dzieje mi się tak, że kalka się zwija w ruloniki i praktycznie jest do wyrzucenia. Dodam, że kalki prosto z papiero przy pomocy palca ścigam odrazu na element.A jakie wy macie patenty na przemieszczanie i zdejmowanie kalek? Lepiej palcem czy czyś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidna kropla płynu do kalek na model - na tą kroplę sprowadzasz kalkę, zgrubnie pozycjonujesz i zaczynasz dociskać wacikiem wyciskając stopniowo płyn. Pod koniec płynu zostaje mało - ale póki jest cienki "film płynowy" można przemieszczać - jak już jesteś pewny dociskasz mocniej i wyduszasz ostatnie krople płynu do kalek. Kalka już przez płyny trochę zmięknie, można podociskać, dać jeszcze trochę płynu, podociskać... Aż będzie okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak kładę kalke to najpierw kalka do wody(zimnej) potem nawilżam miejsce położenia, wykałaczką nabieram delikatnie i kłade. Prostuje nawilżonym wacikiem higienicznym i gotowe oto mój sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie bo jestem nowy w modelarstwie cywilnym. I właśnie zabierając się za sklejanie Scani przez przypadek się ułamała w pół przezroczysta część ;( Więc mam takie pytanie czy można to jeszcze jakoś uratować żeby nie było widać. Nie wiem może humbrolem clearfix podobno robi powłokę przezroczystą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż mam mały problem chcę zrobić otwierane drzwi a za zawiasy posłuży zamknięcie tic-taców.Pytanie jest takie czym to najlepiej sklejić ?

Myślałem o kropelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż mam mały problem chcę zrobić otwierane drzwi a za zawiasy posłuży zamknięcie tic-taców.Pytanie jest takie czym to najlepiej sklejić ?

Myślałem o kropelce.

 

Pierw pomysl o tym czy Ci drzwi nie beda obcierac o karoserie przy takim rodzaju zawiasu. Ja bym lepil na normalny klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakupic sobie model ciezarowki, chcialbym by byla to Scania lub Mercedes/ Volvo. Co byscie mi doradzili? Chcialbym by ciagnik mial 3osie ale nie koniecznie. Nie jestem poczatkujacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie początkujący to jak bardzo zaawansowany. Nie można nie początkującemu doradzić modelu, bo nie wiadomo ile on już umie. Ale i tak z tego co wymieniłeś to wziął bym Volvo mało skomplikowane. Nie wiem jak z Mercedesami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Volvo są mało skomplikowane. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że za mało skomplikowane Skoro nie jesteś początkującym, to może coś z podnoszona kabiną/maską i silnikiem. Może jednak Volvo, ale z podnoszoną maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub jak masz starą płytkę cd.trochę siły żeby ją pęknąć.albo skalpelem zadrapać.chodzi o to żeby oderwać folię od plastiku i to nalepiasz na lusterko.chyba się wyraziłem jasno ,mam nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.