Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

1., 2. Ja zarówno przewody instalacji elektycznej, pneumatycznej itp. wykonuję z różnej maści drucików wyjętych ze starych urządzeń elektrycznych oraz z żyłki wędkarskiej (ja mam średnicę 0,7 chyba ).

 

3. Klej typu contacta jest zbyt słaby, aby to wszystko poprzyłapywać, bo on skleja na zasadzie stopienia obydwu elementów klejonych - dlatego klei się nim tylko plastik, bo jest na niego podatny. Radziłbym Ci to kleić Super Glue lub Kropelką.

 

4. CA - Cyjanoakryl, to nic innego jak kleje typu Supre Glue, czy Kropelka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, do instalacji pneumatycznej zazwyczaj stosuje się żyłki wędkarskie o różnych grubościach, przyklejane właśnie na CA (np. kropelka). Do instalacji elektrycznej - jak słusznie zauważyłeś nadają się kabelki wszelkiego rodzaju

 

EDIT: Bilonzo byłeś szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za podpowiedź, czeka mnie więc wizyta w sklepie wędkarskim.

A wracając do SuperGluta - moja niechęć do cyjanopanów wynika z pozostawianych przez nich białych chamskich śladów oraz przez brak jakiejkolwiek elastyczności takiego połączenia. Czy kombinowaliście z jakąś inną metodą przytwierdzenia tych przewodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, nie kombinowałem co jeszcze mogło by się nadać do przyklejenia okablowania . Mi te ślady nie przeszkadzają, ponieważ najpierw kładę okablowanie, a potem maluję .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pardon, ale będę upierdliwy i namolny ;)

 

No dobra, białe ślady znikną przy lakierowaniu, zgadzam się. A powiedz co ze sztywnością tego połączenia? Chodzi mi głównie o hamulce na osiach skrętnych - czy przy skręcenia kół, połączenie przewodów i hampli nie będzie puszczało? Wiem że model nie służy do jeżdżenia czy bawienia się, no ale bez skręcanych kół to by nie było to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1, 2. Wszelkie instalacje pneumatyczne i elektryczne wykonuję z różnej średnicy drucików wydobywanych z wszelkiej maści urządzeń. Posiadam zarówno przewody w izolacji (np. z kabla sieciowego, albo starej myszki na złącze PS2) jak i "gołe" miedziane druciki w średnicach od 0,2mm do 1,2mm Żyłka wędkarska też jest fajna, bo są w rożnych średnicach. Problem z żyłkami (albo i nie - zależy od zastosowania) to to, że nie da się ich wygiąć trwale na małym promieniu, bo są elastyczne.

 

3, 4. Niezależnie od zastosowanego materiału klei się to potem klejem CA czyli cyjanoakrylowy, cyjanopan itd - mówiąc w skrócie Super Glue i inne Kropelki.

 

Kropelki się nie bój... trzeba się nauczyć z nią obchodzić Jak oswoisz zwierza, to potem jest całkiem przyjemny w użyciu i znacznie skraca czas potrzebny na wykonanie modelu

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów w nowym roku! Potrzebne mnie będą jak najbardziej szczegółowe zdjęcia Scanii Legend s (Jura Ristimaa).

 

Z góry dziękuje!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich modelarzy Jestem nowy tu nowy i mam zamiar skleić Scanie 164 (dostałem w prezencie) Czytając wcześniej forum to wiem, że jak na początkującego to nie odpowiedni model ale jestem dobrej nadziej Wiem że na model trzeba położyć podkład i doczytałem się że dobre podkłady są produkowane przez Motipa. I tu jest moje pytanie: czy ktoś może podać mi nr katalogowy tego podkładu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich modelarzy Jestem nowy tu nowy i mam zamiar skleić Scanie 164 (dostałem w prezencie) Czytając wcześniej forum to wiem, że jak na początkującego to nie odpowiedni model ale jestem dobrej nadziej Wiem że na model trzeba położyć podkład i doczytałem się że dobre podkłady są produkowane przez Motipa. I tu jest moje pytanie: czy ktoś może podać mi nr katalogowy tego podkładu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Ja używam białego podkładu Motipa - nr 04056

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich modelarzy Jestem nowy tu nowy i mam zamiar skleić Scanie 164 (dostałem w prezencie) Czytając wcześniej forum to wiem, że jak na początkującego to nie odpowiedni model ale jestem dobrej nadziej Wiem że na model trzeba położyć podkład i doczytałem się że dobre podkłady są produkowane przez Motipa. I tu jest moje pytanie: czy ktoś może podać mi nr katalogowy tego podkładu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

MOTiP PRIMER WHITE ART. 04056 500ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś polerował model pastą Automax? (Jest to odpowienik znanej pasty Tempo, tylko podobno zostawia mniejsze mikro rysy).

 

Zastanawiam się czy nie zastososować zestawu: Automax + którąś z past Tamiyi - Fine lub Finish. Dzięki temu wypoleruje model Automax a ew. mikro ryski (jeśli takie się pojawią) usunę pastą Tamiya.

 

Czy to będzie dobra technika? Wybrać pastę Fine czy Finish?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Jestem w trakcie budowy tego modelu (pierwszego):

1482_rn.jpg

 

i jako że już większość ciągnika mam już gotową, mam pytanie odnośnie montażu tych bocznych odblaskowych, pomarańczowych światełek, ponieważ jak osadzam na kleju to kolor delikatnie się zmywa... jak to zrobić żeby było ładnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaś jeszcze inna opcja??

Nie widzę specjalnego sensu czekać tydzień na przesyłkę z takim klejem, i płacić drugie tyle za paczkę, tylko po to by skleić 6 malutkich szybek. a klej kupie kiedyś tam przy jakimś innym modelu jeśli to jeszcze nastąpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.