Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 3 pytanka:

1.Czy tym klejem można wklejać szyby do modeli

2.Czy ten klej puszcza po "krecie" lub jego zamienniku

3.Jak malujecie kabiny w ciężarówkach: bez wklejonych szyb czy z wklejonymi i zamaskowanymi szybami

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi .

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Trucknology . Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie, a mianowicie jak ładnie zrobić podłużnice ramy z polisterynu oraz gdzie kupic polisteryn

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu szyb, zamiast clearfixa możesz spróbować lakieru bezbarwnego - też nie zostawia śladów. Jedyne na co musisz uważać w przypadku lakieru, to czas jego "wiązania" - zdecydowanie dłużej niż zwykłym klejem..

 

co do polistyrenu, jeśli potrzebujesz profile polistyrenowe:

 

http://www.modelarzsklep.pl/index.php?cPath=66_67

 

natomiast zwykłe arkusze poli, niezawodne w 99 procentach allegro:

 

http://allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=polistyren

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko apropos kalek na opony z tego co wyczytałem to należy zwilżyć oponę wodą a potem docisnąć kalkę mokrym palcem i gotowe... Czy dobrze rozumuje? Biorę się za to pierwszy raz i nie chce spierniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, ponieważ zabieram się za swój pierwszy model, i będę go malował sprayem, co jest do takiej operacji potrzebne? Chodzi mi o te wszystkie podkłady, polerki, itp oraz w jakiej kolejności należy je nakładać, po ile warstw, w jakich odstępach czasowych, itp ;) Podziękował z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś łatwy, skuteczny sposób na pozbycie się nadlewek z opon (tych na środku bieżnika)? Wyrwać tego nie da rady, obciąć też nie, a i słyszałem o jakimś sposobie ze ścieraniem tego papierem ściernym, ale to jakiś kosmiczny sposób i raczej nie realny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś łatwy, skuteczny sposób na pozbycie się nadlewek z opon (tych na środku bieżnika)? Wyrwać tego nie da rady, obciąć też nie, a i słyszałem o jakimś sposobie ze ścieraniem tego papierem ściernym, ale to jakiś kosmiczny sposób i raczej nie realny

Włóż opony do zamrażalnika, guma stwardnieje i łatwiej będzie się ją obrabiać.

 

Meksyk89

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co może być przyczyna pękania lakieru? Najczęściej przy drugiej lub trzeciej warstwie pęka lakier i dany element trzeba moczyć w docie i malować od nowa. Czy może to być wina sprejów ,którymi maluje, bo podkład mam z firmy Troton, a bazę(lakier) z Deco Color.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem.Rozpocząłem właśnie budowę PETERBITA 378 i zastanawiam się jak puścić kable w ramie. Czy sklejić ramę i potem pod czy nad poprzeczkami? czy też najpierw przewiercić je i potem sklejić całą ramę?.Jeżeli ktoś z was robił ten model i robił okablowanie to niech podpowie jak to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo ważne pytanie :

- jak zabezpieczyć na szybach naniesione kawałki "błota", czy szyby też ciągnie się lakierem bezbarwnym na nakończenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.