Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie cięzarówek italieri. Słyszałem że tylko w wybranych modelach można skleić kabinę przed włożeniem środka. Wiem że w Volvo spraycan power tak można, ale w jakich modelu jeszcze tak mozna?? Myślę o czymś europejskim, np. mercedes, volvo, scania. Czekam na odp!

 

Czy się da włożyć? To jest ciekawe pytanie bo to zależy jaki model robisz i jakie wnętrze? W scani 143 musisz uważać by nie złamać stopni przy wkłądaniu bo trzeba je odgiąć, może wtedy też odpryskiwać lakier, z manem jest problem z wklejeniem szyby jeśli będziesz osobno wkładał środek do złożonej kabiny. Magnum jest dość łatwy lecz też trzeba się nagimnastykować, trzeba dół kabiny rozszerzyć. Nie pamiętam jak było ze scanią ale jak dobrze pamiętam to samo co przy magnumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Czy jest coś mocniejszego niż DOT-4 do usuwania lakieru? Stary ruski lakier ma w nosie DOT'a i ma się całkiem dobrze, a leży już w nim 2 dni... Ostatecznością jest opalarka, bo to elementy metalowe, ale może dałoby się w jakiś inny sposób usunąć stary lakier?

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Czy jest coś mocniejszego niż DOT-4 do usuwania lakieru? Stary ruski lakier ma w nosie DOT'a i ma się całkiem dobrze, a leży już w nim 2 dni... Ostatecznością jest opalarka, bo to elementy metalowe, ale może dałoby się w jakiś inny sposób usunąć stary lakier?

Pozdrowienia.

 

Spróbuj zmywaczem do farb akrylowych Wamodu. Może tym sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zabieram się właśnie do sklejenia Toyoty Corolli WRC, a w związku z moim małym doświadczeniem mam do Was pytanie: Z czego mógłbym zrobić czerwone chlapacze widoczne na zdjęciu poniżej? Do głowy przychodzi mi póki co kilka sklejonych warstw plastikowej butelki.

 

Aha, i jeszcze jedno. Będę nadwozie malował białym sprayem. Czy wymaga ono później jakiegoś polerowania tego lakieru? Jeśli tak to czym mogę to zrobić?

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

0815e405.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mam pewien pomysł na chlapacze - w sklepach papierniczych dostępne są takie teczki (coś w rodzaju okładki, jedna strona przezroczysta, a druga właśnie z takiego kolorowego tworzywa, np. czerwone, zielone, niebieskie itp.). Z tego można wyciąć chlapacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mam pewien pomysł na chlapacze - w sklepach papierniczych dostępne są takie teczki (coś w rodzaju okładki, jedna strona przezroczysta, a druga właśnie z takiego kolorowego tworzywa, np. czerwone, zielone, niebieskie itp.). Z tego można wyciąć chlapacze

 

cześć! Dzięki za doskonały pomysł. Mam chyba nawet coś takiego, postaram się pokombinować. Mimo wszystko inne porady także mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pasy też będziesz w niej robił , jeśli chcesz to mogę Ci odstąpić oryginalną taśmę na nie . Kiedyś Tamiya dodawała do Toyoty Repsol chlapaki i tę taśmę na pasy.

 

 

Witaj! No bardzo chętnie. Ale czy mam przez to rozumieć, że wraz z elementami modelu w pudełku nie otrzymam pasów bezpieczeństwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pasy też będziesz w niej robił , jeśli chcesz to mogę Ci odstąpić oryginalną taśmę na nie . Kiedyś Tamiya dodawała do Toyoty Repsol chlapaki i tę taśmę na pasy.

 

 

Witaj! No bardzo chętnie. Ale czy mam przez to rozumieć, że wraz z elementami modelu w pudełku nie otrzymam pasów bezpieczeństwa??

 

A tego nie wiem , jeśli to Tamiya to powinny być i te taśmy i arkusiki na chlapaki . Mniemam że modelu jeszcze nie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chlapaków - czy nie prościej jest wziąć cienki polisterynowy arkusz? Np. 0,25mm ?? A nie kombinować z teczkami czy butelkami. Co do lakieru - Po nałożeniu białego musisz dać warstwę lakieru bezbarwnego błyszczącego, na to położyć kalki i następnie kilka warstw ponownie bezbarwnego. A na koniec polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jeszcze do mnie nie dotarł. Ale nie jest to wersja z chlapaczami, więc pewnie materiału na nie nie będzie. Dlatego pytam jak zrobić je samemu. A co do formy to jest to TAMIYA.

 

Chętnie użyję polistyrenu, tylko gdzie i pod jaką postacią mogę go zakupić?

 

Co do polerki lakieru i kolejnych jego warstw to zastosuję się do Twoich wskazówek, tylko powiedz jeszcze proszę czym najlepiej taką polerkę wykonać. Wodny papier ścierny czy jakaś pasta polerska?

 

Z góry dzięki za pomoc. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jeszcze do mnie nie dotarł. Ale nie jest to wersja z chlapaczami, więc pewnie materiału na nie nie będzie. Dlatego pytam jak zrobić je samemu. A co do formy to jest to TAMIYA.

 

Chętnie użyję polistyrenu, tylko gdzie i pod jaką postacią mogę go zakupić?

 

Co do polerki lakieru i kolejnych jego warstw to zastosuję się do Twoich wskazówek, tylko powiedz jeszcze proszę czym najlepiej taką polerkę wykonać. Wodny papier ścierny czy jakaś pasta polerska?

 

Z góry dzięki za pomoc. :][/quote

 

Podaj mi na priva namiary , to wyślę Ci kawałek takiego cienkiego polistyrenu i tę taśmę na pasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jeszcze do mnie nie dotarł. Ale nie jest to wersja z chlapaczami, więc pewnie materiału na nie nie będzie. Dlatego pytam jak zrobić je samemu. A co do formy to jest to TAMIYA.

 

Chętnie użyję polistyrenu, tylko gdzie i pod jaką postacią mogę go zakupić?

 

Co do polerki lakieru i kolejnych jego warstw to zastosuję się do Twoich wskazówek, tylko powiedz jeszcze proszę czym najlepiej taką polerkę wykonać. Wodny papier ścierny czy jakaś pasta polerska?

 

Z góry dzięki za pomoc. :]

 

Znalazłem dwa [niebieski i czerwony] kawałki oryginalnej folii z modelu Tamiyii na chlapacze

 

Niebieski 4x4 cm

Czerwony 4x3,8 cm nie będą mi potrzebne

Spokojnie Ci wystarczy na kilka chlapaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Mam takie pytanie jestem początkującym modelarzem i nie wiem czy Scania r620 będzie dla mnie trudna czy łatwa wiecie coś na ten temat ??

Jeśli może ktoś miał do czynienia z ta scania to proszę o jakieś rady albo pomoce to moje gg 7115582.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jako pierwszy model wziąłem Scanie R i to był mój błąd ,bo ona jet dość trudna . Polecem jako2 lub 3 model a jak na początek to radziłbym Dafa 105,95 , Bądź Man-a jak go dostaniesz bo już go nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Kupiłem taką jako pierwszy model i fajnie się sklejało

Trzeba tylko dokładnie czytać i oglądać instrukcje .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

Mam nadzieję że nie dostanę zjebki za zamieszczanie po raz setny tego tematu, ale uwierzcie że przebrnąłem przez pierwszych 12 stron tego wątku i mam już zlasowaną czachę. Potrzebuję teraz dobrego odmóżdzacza.

 

Wracając do mojej prośby. Pracuję nad Iveco Turbo 190.38 i przymierzam się do wykonania instalacji elektrycznej i pneumatycznej.

Mam do Was parę pytań:

 

1. z czego wykonujecie przewody do instalacji pneumatycznej?

wczoraj w przebłysku "geniuszu" rozprułem stary kabel sieciowy od netu,

na pierwszy rzut oka zaizolowane "żyłki" zdają się mieć odpowiednią średnicę

 

2. z czego wykonujecie przewody do instalacji elektrycznej?

tutaj niestety żyłki kabla od netu wydają się być zbyt grube, rozważam obranie ich z izolacji i położenie samych miedzianych żyłek. Tyle że nie wiem czy to z kolei nie będzie za cienkie.

 

3. rzecz równie ważna co same przewody - czym to przykleić? Próbowałem wczoraj przykleić zaizolowane przewody ( izolacja wszak plastikowa jest) za pomocą zwykłej Contacty - efekt very słaby. Czym przykleić ewentualne miedziane kable instalacji elektr (ofkors gdybym użył tego rozwiązania).

 

4. niektórzy atakują model żyłkami wędkarskimi. Czy to się sprawdza? Jaki klej do nich użyć - tak, na stronie 32 czy 31 Truckerek93 pisze o "zwykłym CA zwykły S.O.S" - sorry ale nie wiem co to CA i nie wiem co to S.O.S. - chodziło Ci o cyjanopan? Klejów a'la superglue z zasady się wystrzegam..

 

będę mega dźwięczny za podpowiedzi..

pozdro

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.