Jump to content

Willys w skali 1/76, czyli 1 model mojego brata Bartosza


Kacperek315
 Share

Recommended Posts

Witam.

Tym razem nie będę pokazywał mojego modelu, ale pierwszy model mojego prawie 8-letniego brata Bartosza. Są ferie więc pewnego wieczoru wpadłem na pomysł, żeby Bartosz skleił jakiś prosty model z małą moją pomocą. Wybraliśmy Jeep-a Willys-a z tego zestawu:

rev32191.jpg

Słówko z warsztau.

Model zrobiony przez Bartosza to jakieś 75-80 %, malowanie też mniej więcej tyle samo. Kolor modelu nie jest najlepszy, ale Bartoszowi taki się spodobał, to takim sobie go pomalował. Kalkomanią już tylko ja się zająłem, a i tak nie jest idealnie nałożona, bo nie mam jeszcze płynów SET i SOL. Pewnie zadajecie sobie pytanie dlaczego męczę 8-latka w sklejanie modeli, odpowiem od razu, chciałem wzbudzić w nim tą pasję i chyba mi się udało. Kolejny model Bartosza już w planach. No to koniec gadania i czas na fotki z tego co powstało:

SDC11455.jpg

SDC11456.jpg

SDC11460.jpg

Podstawka to jakaś nakrętka po orzeszkach i powstała dlatego, że Bartosz chciał podstawkę pod model, a i mi się to przydało, bo wreszcie mogłem sprawdzić posypkę od Feller-a, której jeszcze nigdy nie używałem. Bartosz czeka na wasze komentarze, a ja powtórzę, że mało mu pomogłem tylko ciągle patrzyłem i pilnowałem go w sklejaniu.

 

Pozdrawiamy obydwaj: Kacper i Bartosz

Link to comment
Share on other sites

bo wreszcie mogłem sprawdzić posypkę od Feller-a

Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tej posypce? Jak przykleiłeś, jak wygląda po przyklejeniu itp... Też mam taką i nie wiem jak się za nią zabrać Jakbyś był uprzejmy na priva skrobnąć trochę

A co do modelu to fajowy trzeba 'zarażać' młodych ^^

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie farby śmierdzą. Tylko jedne mniej a drugie więcej. Przestroga dla brata i ciebie na przyszłość to miejsce do malowania blisko okna i zakup maski. Przy malowaniu pędzlami jest to może mniej szkodliwie, ale jeśli kiedyś nabędziesz aerograf to kupno maski nieodzowne. Wierz mi ja już przechodziłem etap powiększonej wątroby i to wbrew pozorom nie od tego tylko właśnie od śmierdzących farb. A szczególnie zabójcze jak powiedział mi toksykolog są kleje i rozpuszczalniki stosowane do farb olejnych. Wniosek z tego że należy się przerzucić na farby akrylowe. Przekaż bratu, że model bardzo ładny i niech klei dalej tylko nie zapomina o zabezpieczeniu.

Link to comment
Share on other sites

Dobra to tak.

 

 

Urocza fotka (ta z bratem)

Taki dowód, że majstrował przy modelu.

 

imek46

Pokój podczas malowania jest zawsze wentylowany. Otwrte okno musi być. Jak będę miał aero to maskę na pewno jakąś kupię.

 

Tak z ciekawości, kto wycinał cześci z ramek?

Do tego się przyznam, że ja to robiłem. Wolałem nie dawać 8-latkowi nożyka w ręcę.

 

Kacper powiedz bratu, że mógłby spokojnie wystartować z tym modelem na jakimś konkursie w kategorii junior(oczywiście)

To dopiero 1 jego model, ale Bartosz już chcę następnego. Tylko jest jeden problem. Mój skromny magazyn modeli się powoli kurczy, teraz zakupy modeli trzeba robić na dwóch.

 

Oj Kacper rośnie Ci konkurencja

No niestety.

 

Ogólnie Bartosz teraz śpi, ale ja za niego dziękuję wam wszystkim za komentarze. Jutro jak wstanie już sobie sam przeczyta wasze posty.

 

Ps. zapomniałem w ogole napisać, że model jest bez brudzenia, wash-a i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Już to odpuściłem Bartoszowi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kup mu chociaż Pactry.

On maluje moimi. Sam nie mam na akryle, ale może kiedyś. Dobra wiadomość, Bartosz dostał dzisiaj już na 8 urodziny model Abramsa, niestety firmy Kittech czy jak to się nazywa. Wiem, że modele tej firmy są straszne, ale brat chce go kleić więc może niedługo kolejny model pokaże.

Link to comment
Share on other sites

No to będziecie mieli robotę z Kitechem

No niestety. Zastanawiam się, bo mam jeszcze jakieś przepaki Machtbox-a w pudełkach Revell-a. Też w skali 1/76 i może tego mu dam, ale pożyjemy zobaczymy. Ważne że Bartoszowi spodobało się sklejanie modeli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.