Skocz do zawartości

KrAZ 255B LWP/WP (1:72)


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

albo z wygiętych małych (tych waskich) zszywek biurowych.
No ze zszywkami będzie ten sam problem co z blaszkami - mają małą powierzchnie do przyklejenia, więc mogą się źle trzymać (chyba że jest jakiś klej który by temu zaradził).

 

kraz 255b Mail poszedł dziś rano. Sprawdż!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba udało się z haczykami do plandeki, oto jak mi to wyszło, bo pomysł zupełnie inny od dotychczas rozważanych:

Wziąłem kilka ramek z modeli (znaczy znów musiałem odwiedzić tak przydatne złomowisko)

DSC03355.jpg

następnie, sposobem znanym wielu z Was porozciągałem je na cienkie "żyłeczki" (opis na rysunku dla tych, którzy sposobu nie znają)

DSC03356.jpg

następnie pociąłem otrzymane zyłki na krótkie odcinki i odpowiednio je pozaginałem:

DSC03359.jpg

Pozostało już je tylko przymocować do skrzyni (na fotce na razie na próbę 2 sztuki, ale już wiem, że sposób jest ok):

DSC03361.jpg

Zapytacie czemu w ten sposób? Otóż:

1. Plastik po rozciągnięciu jest na tyle elastyczny, że można go dowolnie zginać i nie łamie się.

2. Z drugiej jednak strony jest na tyle sztywny, że nie prostuje się pozostając jako haczyk.

3. Mocowanie plastikowych haczyków jest w oczywisty sposób trwalsze niż haczyków metalowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Plastik po rozciągnięciu jest na tyle elastyczny, że można go dowolnie zginać i nie łamie się.

Nie zawsze. Zalezy od grubości po rozciągnięciu. Cieńkie dają się formowac, ale grubsze nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie a plandekę z czego zrobisz?

Pozdro

Na razie mam plan związany z husteczką higieniczną. Plandeka ma być starego typu, czyli taka:

Kraz255_12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Haczyki proponuję pokryć małą ilością b. rozrzedzonego kleju typu np. lemon wamodu albo tamya z zieloną zakrętką. Zmiękczy to plastik co rozładuje naprężenia. Na "miękko" będziesz mógł je dogiąc jak trzeba a po wyschnięciu haki będą sztywne jak trzeba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pałąki plandeki deczko nie za grube?
Odpowiem krótko i sczerze - nie wiem Grubość oceniałem niestety tylko na podstawie zdjęć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy niższy, inna podłoga....nie to nie to.
Nie wiem z którego zdjęcia wynika że pierwszy jest niższy, ale będę musiał jakoś żyć z tą opinią (na modelu i tak wszystko jest jak należy)
Trafiłem przez przypadek na tą relacje i... kurde jesteś boski, super pomysł z tymi haczykami, tez potrzebuje w naczepie mocowania na plandekę
Miło mi truckman ale z tą boskością to się wstrzymaj. Jak mawia poeta "nie chwal dnia przed zachodem słońca, a kobiety..." Haczyki trzymaja się świetnie. Obhaczykowałrem całą skrzynię i już je obrobiłem. Wkrótce fotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pokażę jak mi te haczyki powychodziły. Dałem wstępny podkładzik na skrzynię żeby było lepiej widać. Prrrroszę:

DSC03399.jpg

DSC03397.jpg

DSC03398.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz Grzesiu po budowie Kraza, zorganizuje wycieczkę nim dla najbardziej zagożałych kibiców relacji
To oczywiste! Miejsca starczy

A tymczasem w budowie zaczyna się pod górkę... plandeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dawno temu na studiach zbliżała sę sesja, czepiałem się różnych zajęć byle tylko uciec od nauki (nawet uciekałem się do sprzątania stancji!!!) Czemu o tym piszę? Bo zaczynam robić wszystko, byle odwlec czas wzięcia się za plandekę

Zrobiłem więc próbne brudzenie z zaciekiem na zbiorniku...

DSC03417.jpg

Otwory w zderzaku (na halogeny chyba) i pierwsze oznaczenia...

DSC03426.jpg

DSC03429.jpg

No i skończyłem wreszcie wciągarkę...

DSC03432.jpg

Niestety, czas zajęcia się plandeką (tak jak sesja) nadchodzi wielkimi krokami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj Grzesiu tą plandekę, wszyscy ciekawi jesteśmy efektu poza tym mam pytanko - czym tak fajnie imitowałeś lekka rdzę na ramie pojazdu, i w jaki sposób uzyskałeś taka fakturę? (np. na wciągarce)

dla mnie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.