Skocz do zawartości

KrAZ 255B LWP/WP (1:72)


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszystko wyschło, pomalowałem mocno rozcieńczonym Humbrolem (numeru nie pamietam)

Tak naprawdę to tylko o kolorek mi chodziło, mocno nieprecyzyjnie sformułowałem swe pytanie, przepraszam

 

A gdzie warsztaty z modelowania pozostałych cieżarówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak naprawdę to tylko o kolorek mi chodziło, mocno nieprecyzyjnie sformułowałem swe pytanie, przepraszam
Nie rób scen, nic się przecież nie stało .

To była mieszanka białego matowego + odrobina jakiejś zieleni (do smaku), mogła to być H150. Całość na koniec mocno przetarta suchą białą pastelą.

 

A gdzie warsztaty z modelowania pozostałych cieżarówek?
Pozostałe warsztaty tylko w domu. Jak widać po tym warsztacie nie jestem zbyt systematyczny i nie chcę zaśmiecać forum kolejnym warsztatem, który nie wiem kiedy mógłbym skończyć.

Dlatego jeśli już, to zaprezentuję skończone modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło - wrzucam fotki z pierwszego podejścia do sznurowania.

Na razie założone na sucho, by sprawdzić czy się da i czy linki (nitki) dobrze dobrałem.

KrAZ_warsztat_67.jpg

 

KrAZ_warsztat_68.jpg

Jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze. Ja bym tylko zasugerował, żeby skombinować trochę wosku (np. z jakiejś ekologicznej świecy) i przeciągnąć tę nitkę najpierw po tym wosku a potem pomiędzy palcami - w ten sposób schowają się te "kłaki" które wychodzą z nitki i wygląd się jeszcze poprawi. Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze. Ja bym tylko zasugerował, żeby skombinować trochę wosku (np. z jakiejś ekologicznej świecy) i przeciągnąć tę nitkę najpierw po tym wosku a potem pomiędzy palcami - w ten sposób schowają się te "kłaki" które wychodzą z nitki
To oczywiście będzie zrobione, na razie jak pisałem zrobiłem sznurowanie próbne
Czy te srebrne pierścienie przy otworach to malowane, albo coś dorabiałeś?
Jeśli chodzi o otwory, robiłem je tak - wierciłem w plandece otworki (jest dość sztywna po nasączeniu wikolem i pomalowaniu więc idealna do wiercenia) następnie na otoczkę nanosiłem za pomocą wykałaczki gęstą farbę Revell 90 tak, by utworzył się wokół jakby metalowy pierścień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalicie, chwalicie, ale że zapomniałem zrobić charakterystyczne dla KrAZa okienka w plandece to nikt nie podpowie

Na szczęście zorientowałem się przed przymocowaniem plandeki i zacząłem walke z okienkami...

Kraz_70.jpg

 

Kraz_71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalicie, chwalicie, ale że zapomniałem zrobić charakterystyczne dla KrAZa okienka w plandece to nikt nie podpowie

Bo ja to się na KrAZach nie znam

Na szczęście ty się znasz i potrafisz wykorzystać to do zrobienia pięknego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja to się na KrAZach nie znam

Na szczęście ty się znasz

Chciałbym, ale niestety aż tak dużej wiedzy nie mam. Wszystko poznaję na bieżąco, głównie na podstawie fotek.

 

Tymczasem zwalczyłem temat oszklenia plandeki. Pomogła mi w tym folia z gładziudkiej jak puppa archanioła koszulki na dokumenty:

Kraz_72.jpg

 

Kraz_73.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji jakiś polski sklep sprzedaje jakieś krazy w 1/72?
Ciekawostka jest taka, że KrAZa-255 w ogóle mało gdzie można dostać, a już na pewno nie w Polsce.

Jeszcze niedawno niektóre sklepy miały w ofercie lotniskową cysternę KrAZ-255L firmy Omega-K (poprawna nazwa to KrAZ 258 TZ-22), ale dziś już go nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci to Grzesiu idzie Szczególnie jestem pod wrażeniem jeśli chodzi o plandekę . Ciekaw jestem jak to wyjdzie w moim jeździdełku .

 

Co do dostepności KraZa - Piotr w kraju nie kupisz bankowo, ba za granicą wątpię abyś dorwał. Przeszukałem internet i Rok temu znalazłem jednego jedynego i kupiłem w sklepie mfpilot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zestawowe elementy już w całości wykorzystałem, a do końca prac jeszcze trochę zostało, moja praca nad modelem przybiera formę "co by tu jeszcze..."

Przeglądam więc dostępną mi dokumentację i dorabiam to i owo, a że do tego modelu ani specjalnych kalkomanii, ani zestawów waloryzacyjnych nie uświadczysz, wszystko opiera się na inwencji własnej.

Blaszki z magazynu wreszcie znalazły zastosownie. Tu - blachy ryflowane na stopnie i wewnętrzne strony drzwi

Kraz_73-1.jpg

W kalkomaniach pomaga zestaw ToRo, ale i tam nie wszystko jest

Kraz_72-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko odblaski, priorytet drogowy i zakładamy plandekę

Szkła jak prawdziwe. Jak udało ci się uzyskać taki efekt?
Wypróbowana metoda czyli - podkład dowolny srebrny, na to transparentne emalie Humbrola - czerwona (H 1321) i pomarańczowa (H 1322), na wierzch kładziemy "szkiełko" z przeźroczystego Distalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.