Skocz do zawartości

KrAZ 255B LWP/WP (1:72)


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

No i chyba wstrzymam prace nad kołami, bo jak znalazłem w necie takie coś:

c9204fdcbea6c621med.jpg

To aż głupio wstawiać te koszmarki, które do tej pory miałem.

Mam nadzieję uda mi się zdobyć ten zestawik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie zmieniaj kół są dobre zfatygowane a te z ,,Armory" też ładne ale całkiem nowe jak z fabryki lub po wymianie . Teraz to zależy jaką opcję wybierzesz ( nowy czy używany) pozdrawiam OLO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj kół są dobre zfatygowane a te z ,,Armory" też ładne ale całkiem nowe jak z fabryki lub po wymianie . Teraz to zależy jaką opcję wybierzesz ( nowy czy używany) pozdrawiam OLO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zabiliście mi ćwieka... muszę kwestie przemysleć raz jeszcze...

Tymczasem wezme sie za kabinę i rame podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj: http://www.renova-model.com.pl/galeria.php. Wprawdzie to model kartonowy (trzeba przewinąć trochę na dół) ale wykonany na nieziemskim poziomie. Jakby Ci się udało zdobyć sam model to jeszcze lepiej - świetne referencje do budowy Kraza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym równiez je zostawił, choć moje sugestie tutaj są najmniej merytoryczne - ucze się sam , a zostawiłbym bo podobnie jak kolegom poprostu podobaja się kółeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ArmiA za link. Właśnie z tego co się zorientowałem, to chyba więcej modeli zrobonych można znaleźć z kartonu niz z zestawu, z którym właśnie walczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Gdy tylko zapomnicie o tym temacie, ja się znów z nim przypominam...

Powoli bo powoli, ale jednak postępy jakieś robię.

 

Spowalniaczem na tym etapie budowy okazały sie zbiorniki. Stwierdziłem bowiem, że zbiorniki wraz z ich mocowaniem wymagaja większej ingerencji, a skończyło się na tym, że całe mocowania i wlewy powstały od podstaw.

Tu zbiorniczek po zrobieniu:

8ac967c0a1f0cb8fmed.jpg

A tu już pomalowany:

80be2cabf8e84e9cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wnętrze kabiny KrAZa jest siermiężne i ubogie, ale producent modelu mimo wszystko przesadził z ubożyzną.

Zajrzałem więc do pudła z częściami zamiennymi, resztkami blaszek i... do dzieła!

000acbe96d47282fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma być "w akcji" więc najwyższa pora pomyśleć o figurkach. Może macie jakieś propozycje z jakiego zestawu skorzystać by wsadzić żołnierzy do kabiny i na skrzynię ładunkową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękując dla całej rzeszy forumowiczów za rady i odpowiedź na pytanie z postu powyżej choc właściwie

ide dalej...

Dzięki bardzo drogiemu urządzeniu renomowanej firmy...

15b45689088123a7med.jpg

Udało mi sie zrobić stelaż niemalże idealny

2d1fd1751fd9b4e9med.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zderzaczki-samoróbki założone. Czas na przymiarkę do wciągarki,której zestaw w ogóle nie przewidział do montażu... i znów przede mną rzeźbienie od podstaw

bb5ef93284e5e6c1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast po prostu robić model, przeszukuję moje składy części zamiennych (tudzież zwane złomowiskami):

1.jpg

oraz blaszek:

2.jpg

By dorobić to, o czym zapomniał producent modelu...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff... W ciągu ostatnich dni udało mi się zrobić ZALEDWIE linki i koła prowadzące do wyciągarki:

3.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety, wnetrze jest symboliczne, a i dojście do fotek oryginału jak dla mnie niedostępne...

Jeśli ktoś miałby jakieś fotki ze środka to barrrrrrdzo bym sie o nie uśmiechał

Jeśli szukasz zdjęć wnętrza zajrzyj na znany portal aukcyjny do działu motoryzacyjnego nie zawsze ale czasem można znaleźć fajne fotki.

przykład: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T1087011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.