Skocz do zawartości

KrAZ 255B LWP/WP (1:72)


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak, do tego jeszcze Urale z różnorakimi zabudowami i GAZ-66. A jak już nabiorą rozpędu to mogą trzasnąć Stara 660 i Pragę V3

Coś mi się zdaje że narazie możemy pomarzyć o takich cackach w 35. Pozostaje nam podziwianie takich pięknych Krazów jak ten w temacie w siedemdwójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I aż się prosi aby ciągnął jakąś lawetkę z BWP-1...
Krazik będzie wspinał się pod górę piaskową drogą (patrz fotki podstawki na, bodajże, drugiej stronie) więc wariant z lawetą odpada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Panowie, normalnie się wzruszyłem, że ktoś jeszcze pamięta o tym projekcie...

Zakładając warsztat bałem się trochę mojej niesystematyczności, która właśnie wylazła

 

Ale do rzeczy - projekt nadal aktualny i parę rzeczy zrobiłem, których nie ma w aktualizacji wątku.

Poprawię to jak najszybciej się da i obiecuję ruszyć z ciągiem dalszym warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, temat bardzo ciekawy - i 90% postów wypadło w czasie, kiedy jeszcze w ogóle mnie tu nie było... Także czekam co też z tego będzie. Powodzenia w pracy i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No to zgodnie z obietnicą - niemalże po rocznej przerwie - znów robię sobie KrAZa

(złożony na razie na sucho)

DSC06939.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, i co teraz będzie?

 

Powodzenia w dalszej budowie, mam nadzieję, że to już koniec przerwy. Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, i co teraz będzie?
Ciąg dalszy, czyli...

- Dokończenie kabiny - tu najwięcej roboty będzie (detale wewnętrzne, zewnętrzne i wsadzenie załogi);

- Olinowanie plandeki;

- Zlepienie wszystkiego w całość;

- Jakieś lekkie pobrudzenie;

- Dopasowanie do podstawki.

 

Powodzenia w dalszej budowie, mam nadzieję, że to już koniec przerwy
Dzięki, ja równiez mam taką nadzieję

 

Nie za mocny wash na masce? Jakoś się tak odcina od reszty.
Z przodu na masce to nie wash, tylko cień Jakoś tak dziwnie się zrobił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Dobra, trochę weny znalazłem i przywracam temat ze strony ósmej na pierwszą

Zmieniłem kalkomanie na ToroModels i uzupełniłem część oznaczeń z tyłu...

KrAZ_warsztat_65.jpg

...i na drzwiach kabiny

KrAZ_warsztat_66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że coś się ruszyło w temacie! Mam nadzieję, że teraz tak będzie częściej! Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za słowa otuchy, przydadzą sie na powrót.

Ładnie wyszło, praktycznie nie widać filmu.
To zasługa kalkomanii z Toro. Są rewelacyjne, te kładłem bez żadnych płynów na lakier półmatowy. Efekt jak widać...

 

Napisz proszę jak malowałeś plandekę. Fajny kolorek wyszedł.
Coś tam po drodze chyba pisałem o tym, ale opiszę w skrócie: chusteczkę nasączyłem rozrzedzonym w wodzie wikolem i ukształtowałem ją na stelażu. Jak wszystko wyschło, pomalowałem mocno rozcieńczonym Humbrolem (numeru nie pamietam) a na końcu przetarłem suchymi pastelami, by nadać efekt płowienia materiału.

 

Dobrze, że coś się ruszyło w temacie! Mam nadzieję, że teraz tak będzie częściej.

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Dzięki Pawle, też mam nadzieję, że pociągnę wreszcie temat, bo niedługo trzecia rocznica jego rozpoczęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poneważ oprócz bohatera wątku na warsztacie znalazły się u mnie jeszcze inne ciężarówki, wrzucam małą fotkę zbiorową jako ciekawostkę, bo każdy samochód będzie z innego okresu rejestracyjnego

KrAZ_warsztat_69.jpg

Jutro wracamy do Kraza, pokażę jak wyszły pierwsze próby sznurowania plandeki (trochę widać na powyższej fotce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.