Skocz do zawartości

KrAZ 255B LWP/WP (1:72)


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

dawaj Grzesiu tą plandekę, wszyscy ciekawi jesteśmy efektu poza tym mam pytanko - czym tak fajnie imitowałeś lekka rdzę na ramie pojazdu, i w jaki sposób uzyskałeś taka fakturę? (np. na wciągarce)

Plandeka wkrótce.

 

Miało być lekkie kurzenie, a wyszło trochę jak rdza ale to będe jeszcze poprawiał. Zrobione suchymi pastelami.

 

Jeśli chodzi o wciagarkę, po pomalowaniu ramy poprzecierałem ją srebrnym Revellem za pomocą wacika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsze podejście do plandeki potraktowałem jako próbę jak będzie się zachowywała na modelu i jak bardzo posłuszny będzie materiał.

Wyszło to tak:

DSC03409.jpg

DSC03414.jpg

KrAZ_warsztat_36.jpg

Ogólnie wychodzi nieźle, tylko trochę załamania miedzy pałąkami mi się nie podobają. Nad tym muszę pomyśleć...

a bardziej doświadczonych w tym temacie proszę o ewentualne podpowiedzi i rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ponieważ w temacie zainteresowanie niewielkie, zwolniłem nieco tempo prac i dociągnę go do końca dla własnej satysfakcji.

Znalazłem jeszcze jeden detal do poprawki, podniosłem tylną burtę, by pod nią umieścić zawiasy, spróbuję też tam umieścić strzałki informujące o szerokości pojazdu

DSC03519.jpg

DSC03521.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w temacie zainteresowanie niewielkie, zwolniłem nieco tempo prac i dociągnę go do końca dla własnej satysfakcji.

 

Zamiast wpisami bardziej sugerowałbym się licznikiem odwiedzin

Ja tam podgladam z zaciekawieniem

Działaj, działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wpisami bardziej sugerowałbym się licznikiem odwiedzin
Cholercia, o tym nie pomyślałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też systematycznie nabijam licznik... brak wpisów nie zawsze oznacza brak zainteresowania. ładnie to wszystko idzie, plandeka też jest ok, pamiętaj, że po zwilżeniu sidoluxem lub innym środkiem chusteczka staje się plastyczna... czasem aż za bardzo i łątwo ją uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę mnie uspokoiliście, bo jakos tak zacząłem mysleć, że jednak nie udało mi się wygrać z niemieckim złomem z II Wojny...

pamiętaj, że po zwilżeniu sidoluxem lub innym środkiem chusteczka staje się plastyczna...
Ja najpierw zwilżam ją lekko wodą i formuje, a następnie utrwalam rozcieńczonym wikolem i wprowadzam ostateczne poprawki kształtów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być strasznie i pod górę, a tu proszę... nie taka plandeka straszna jak się zacznie robić.

Jeden wieczór i proszę, wstępne formowanie zakończone:

KrAZ_warsztat_39.jpg

KrAZ_warsztat_40.jpg

KrAZ_warsztat_41.jpg

KrAZ_warsztat_42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie to formatowanie co prawda ja jednej ze stron widac jakby na pałąkach "przetarła sie" trochę Bardzo naturalne fałdowanie powierzchni

... a tak się martwiłes i uciekałes od plandeki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda ja jednej ze stron widac jakby na pałąkach "przetarła sie" trochę
To nie przetarcia, tylko zaznaczenie markerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wiszące strzępki to będą jeszcze usuwane, a poza tym malowanko (pędzelkiem będę robił) dodatkowo wygładzi krawędzie.

Co do faktury, zobaczymy... będzie mniej więcej jak na poniższych fotkach.

Tymczasem trochę zacząłem trenować malowanko i płowienie na pierwszym próbnym egzemplarzu

KrAZ_warsztat_43.jpg

KrAZ_warsztat_44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ prace nad dwiema z trzech części Kraza sa już mocno zaawansowane, powoli ruszam z częścią trzecią (ostatnią), czyli kabiną...

Zaczynam ją na końcu, bo najmniej przy niej roboty, a poza tym jeszcze załoga nie dotarła, która zasiądze wewnątrz

KrAZ_warsztat_45.jpg

KrAZ_warsztat_46.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z okazji plandeki . Co do malowania - zrób jak radził Andrzej - faktura nie będzie tak widoczna bo ona nie dokońca pasuje do skali. Z tym "płowieniem" to nie jest czasem odwrotnie? Tzn. jaśniej na pałąkach? Sprawdź na fotkach na wszelki wypadek...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "płowieniem" to nie jest czasem odwrotnie? Tzn. jaśniej na pałąkach? Sprawdź na fotkach na wszelki wypadek...

Z tego co przejrzałem fotki, rzeczywiste plandeki były bardzo jasne, więc samego efektu płowienia nie będzie za wiele widać, a na tej próbnej chciałem trochę popróbować jak się zachowuje farba i sucha pastela. Takie nowe doświadczenia przy okazji

Fotka poglądowa, prezentowana wcześniej:

Kraz255_12.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się też zastanowić nad osadem między pałąkami. Jutro zamieszczę foto Humvee to zobaczysz o czym mowa.

Jak rozumiem teraz jedziesz już z górki

Ooo, z góry dzięki!

Wydaje się, że z górki, ale kto wie co przyniosą dalsze prace, nadal nie wiem jak zrobić ławki, jakiej były długości itp.

Poza tym czekam jeszcze na figurki z Niemiec i koła z Ukrainy...

 

Już sie ucieszyłem, a zapomniałem o jeszcze jednym, plandekę muszę uzbroić w sznurek mocujący, a wcześniej zrobić w niej dziurki..

Ech nie wiem czy tak bardzo jest z górki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.