Skocz do zawartości

Zapowiedz i nowości - Dragon


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

Baldigozz a gdzie ja napisałem, że potępiam działania biznesowe Dragona.

Wierz mi, nie jestem dzieciakiem przed kompem, a też pracuje i zarabiam.

 

Działania biznesowe i do tego bezpieczne są zrozumiałe. Krytykuje jednak asortyment Dragona z punktu widzenia klienta. Jako klient TPSA nie szukam w sobie zrozumienia dla działań biznesowych TPSA, a rozpatruje to pod swoim kątem, a oni pod swoim. Dragon rozpatruje to pod kątem minimalizacji kosztów i zwiększenia zysków przy zachowanym bezpieczeństwie. Jako klient nie podoba mi się natomiast ograniczanie asortymentu w firmie szczycącej się bardzo dobrą jakością. Na marginesie nie uważam, że Dragon nie straciłby na produkcji modeli np. z I wojny. Puszczając 1-2 modele na cały świat na pewno nie byliby stratni...

 

Ja stawiam się jako klient, ty bronisz firmy, podając ich motywy, które większości ludzi nie interesują. W taki sposób myśląc to Dragon nie powinien puszczać niczego nowego i nigdy nie ryzykować, bo kto wie co się stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powiedzmy sobie szczerze, że wielu skleja Panzery nie z miłości wielkiej, ale dlatego, że są po prostu dobrze wykonane i dobrze dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info na pocztę od Martoli o nowościach. Sherman z Normandii i Jagdpantera w cenie 194 złotych. Chyba kogoś pop... z cenami. Wiem, że kryzys może być przyczyną ale to już jest przegięcie pały.

A taką miałem ochotę na tego Shermana. Chyba sobie odpuszczę i przeznaczę kasę na jakiegoś 7TP z blachami. I jeszcze mi zostanie na figurki i resztę modeli na dioramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na modele Pz.Kpfw. III i IV w 1/72. Ciekawe jak będą się prezentowały.

 

Też czekam niecierpliwie, a tu dziś:

http://www.martola.com.pl/pl630/produkty27665/pzkpfw_iv_ausf_f1

 

A tu co się składa na zestaw:

http://www.1999.co.jp/eng/10082573

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost ceny jest rewlucyjny poprostu szoku można doznać. Mam nadzieje że za ceną idzie jakość i otrzymamy idealne modele Generalnie jeżeli producenci podniosą ceny o prawie 100 % to ciekawe jak daleko na tym wózku zajadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ritter Tak marzenia są piękne jednak jak to z nimi bywa często się nie spełniają więc jak sądzę jakoś się nie zmieni nadal będą bambole które trzeba będzie uzupełnić blachami i żywicą . Ja na szczęście nie mam tego problemu bo dla mnie dmle nawet za 100 zł są drogie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli producenci podniosą ceny o prawie 100 % to ciekawe jak daleko na tym wózku zajadą.

ale to nie tylko producenci... a kwestia rozliczeń walutowych, trzeba być świadomym, że w lipcu zeszłego roku dolar kosztował 2-2,10, dziś 3,74 to jest prawie 100% więcej (podobnie jest z jenem i innymi walutami), w ten sposób dodając nawet jakąkolwiek minimalną podwyżkę cen przez producentów (5-10%) mamy ceny takie jak dziś

 

Jędrek

EDIT: ps. a drożeje w przeliczeniu nie tylko model kupowany w walucie ale także transport, który także rozliczany jest w walucie, wiedzą o tym Ci, którzy kupują za granicą i widzą jak w przeliczeniu na złotówki wzrosły koszty wysyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena uwzględnia już nowe kursy walut więc dopóki one będą na takim poziomie, to nic nie stanieje. Nowe Dragony kosztują prawie 50$ w stosunku do prawie 40$ sprzed roku. To pokazał wzrost cen w przedostatnich dostawach, gdzie kosztowały one pod 150 zł. Teraz zaś przyszły zamówienia rozliczane już na nowych kursach. Ja sobie zrobiłem zapasy, trzeba będzie przeczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszDudek To była z mojej strony raczej ironia niż nadzieja że dragon zacznie produkować idealne modele ( ideałów nie ma więc powiedzmy bardzo zbliżone do tego poziomu ).

 

Jak dla mnie cała to zamieszanie i realna sytuacja to idealna pożywka dla różnego rodzaju spekulantów. Dla mnie sytuacja sie raczej do przeczekania ale zapewne nie ma co już myśleć o niższych starych cenach takich zapewen już nie będzie. Pozostaje tylko kwestia tego żeby ta cena była jakaś ustabilizowana a nie rosła z dostawy na dostawe bo dla mnie taka sytuacja jest chora i nie widze tu popracia w kursach walut. Powiedzmy że narazie jakoś wzrost kursu walut wyhamował nie mówie tu o stabilizacji bo zapewne troszke to potrwa. Generalnie widze poprostu w tym interes róznych firm które chcą jak najwiecej uzyskać na tej całej sytuacji. Może wcześniej zbyt ogólnikowo napisałem że to producent tak ceny ustawia, bo prawda jest taka że to wina pośredników którzy czerpią z tego ogromne korzyści. Przeważnie każdy widzi wine w producencie ale oczywiście tak nie jest i trzeba mnieć to na uwadze. Z tego co czytałem na zagranicznym forum firma Tristar ogłosiła upadłość nie wiem czy to prawda czy nie bo niestety nie jestem w stanie uzyskać jednoznacznej odpowiedzi i zferyfikowania tej wiadomośći. Osobiście jeżeli tak fakt miał miejsce to dla mnie spora strata bo modele były przednie dużo lepsze od produktów dragona. Cena Tristara jak każdy widzie nadal jest przystepna i nie ulega zmianie.

 

Taki mały jeszcze smaczek na zakończenie z tego co mi wiadomo wkrótce farby vallejo a konkretnie jedna buteleczka ma kosztować ok. 10 zł . Nic tylko sklejać

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 195 zł za Jagdpanterę z najnowszej dostawy Dragona jest absolutnie nie do zaakceptowania w polskich warunkach i jeżeli zostanie rozciągnięta na inne modele Dragona de facto oznacza kres modelarstwa w Polsce dla osób które maniakalnie robią nowe Dragony. Oczywiście podobnie jest z innymi dziedzinami i modelami, ostatnio Jagdtiger z Tamiyi był po 300 zł.

Niestety ale może być jeszcze drożej bo np. w Niemczech cena tej Jagdpantery to 51 Eur czyli wg. dzisiejszego kursu to 242 zł, a pamiętajmy ze u nas Vat jest wyższy.

 

Przy takich cenach, niestety ale nie wróże już długiego życia naszym sklepom modelarskim, choć to nie one są winne to one poniosą konsekwencje jako pierwsze. Praktycznie wszystko w tych sklepach jest importowane i zabójczy kurs spowoduje drastyczny spadek zakupów klientów.

Ja im życzę jednak przetwania, bo polskie sklepy na tle innych krajów europejskich są naprawdę dobrze zaopatrzone.

 

Niestety ale ja po raz pierwszy nie kupię już nowych modeli z nowej dostawy po tych cenach, przykro mi poddaję się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.