Skocz do zawartości

Zapowiedz i nowości - Dragon


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

Już się zaczęło:

http://www.spiegel.de/international/business/0,1518,605513,00.html

 

 

Major Toy Company Facing Foreclosure

One of the world's leading manufacturers of RC model cars, Japanese Tamiya, Inc., is facing possible foreclosure. Sliding sales figures, coupled with increasing production costs due to higher oil prices, has lead to a huge deficit.

 

One of Wall Steet's leading experts on toy manufacturers, Ricardo Neubaum, said: "A lot of toy manufacturers are facing similar problems these days. The increasing energy prices and the global recession is really starting to take its toll."

 

Tamiya's future in still uncertain, as unconfirmed rumors of a purchase offer from rival company Dragon Models Ltd. have emerged.

 

It has not been possible to get any comments from Tamiya or Dragon Models today.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy panowie co się pojawi. Zobaczycie takie jest to nasze hobby, że ceny będą rosnąć a my i tak kupować Czekam na dowiezienie mi tego Jagdpanthera więc zobaczymy co to jest, a dziś jeszcze oglądałem w modelarskim tego nowego Bizona z DML-a - no muszę powiedzieć że naprawdę fajny, no i cena jeszcze w miarę przyzwoita, circa 140zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model jak inne smarty Dragona.

Oglądałem dziś w Martolii, Model średni, ładne gąsienice, brak metalowej lufy i fototrawione tylko siatki na wentylatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiele to się nie spodziewaj, model jak inne smarty Dragona.
Oglądałem dziś w Martolii, Model średni, ładne gąsienice, brak metalowej lufy i fototrawione tylko siatki na wentylatory

Metalową lufę kupiłem już swego czasu, gąski DML-a wepchnę do jakiegoś modelu na sprzedaż, zaś tu dam Friule. Blaszki Aber powinny nieco zdetalizować bryłę, więc pora ich poszukać w mojehobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy panowie co się pojawi. Zobaczycie takie jest to nasze hobby, że ceny będą rosnąć a my i tak kupować Czekam na dowiezienie mi tego Jagdpanthera więc zobaczymy co to jest, a dziś jeszcze oglądałem w modelarskim tego nowego Bizona z DML-a - no muszę powiedzieć że naprawdę fajny, no i cena jeszcze w miarę przyzwoita, circa 140zł.

 

No właśnie wzrost cen ze 105-115 do 140-150 jeszcze jest do przełknięcia w polskich warunkach. Rozumiem kryzys, kursy, wzrost cen energii itd, ale 200 stówy za Smart kita bez metalu i blach to już za dużo.

Swoją drogą to te Smart kity Dragona ja osobiście przyjąłem z pewną ulgą po Pz IV C/D gdzie ilość elementów i stopień skomplikowania montażu doprowadzono już do absurdu.

A tak to są to poprostu jak najbardziej relaksacyjne modele z dobrze zbilansowaną ilością szczegółów (zwłaszcza z użyciem Slide mould) i ilością części.

Ktoś chce ekstra blachy i metal, kupuje ekstra, tak zawsze było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że następna dostawa będzie niosła za sobą znowu wyższe ceny. Rozmawiałem z kilkom włascicielami sklepów modelarskich i sami przyznali że jeżeli ceny takie będa to raczej będa zwijać interes bo już przy dostawie gdzie modele były za 140 zł dużo osób narzekało. Wszyscy liczą jednak że cena jakimś cudem spadnie i ja również. Napewno duża liczba osób z modelarstwem sie pożegna z jasnej przyczyny koszty. A jednocześnie nowych osób będzie bardzo mało przybywać. Jestem ciekawe czy w Polsce będą dostępne tzw. zestawy kryzysowe ( tak to sobie pozwoliłm nazwać) czyli orange box ( zestaw składa się z pojazdu w skali 1:35 plus zestaw figurek w tej samej skali. Może ktoś coś wie na ten temat ? Generalnie dobra idea tylko ciekawe na jakim poziomie będzie cena takiego zestawu. Na stronach dragona można przeczytać że zestaw ma być tańszy o 20 procent od takiego samego zestawu kupionego osobno. Wydaje mi sie że jeżeli z dostawy na dostawe stare dragony też drożeją to ten zestaw wcale w takej rewelacyjnej cenie też nie będzie. Inna sprawa że wydaje mi się że te zestawy w Polsce nawet nie będą dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam mówie,że i tak będziecie kupować tego dragona, takie już to hobby jest. Ja mówie po sobie narazie nie kupie ale jak by się trafila ekstra kasa to bym napewno zaryzykował. Chyba rzuce palenie, jak bym miesiąc nie palił to bym już mial dwa nowe dragony ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - bez histerii wreszcie zrobicie to co macie w magazynie

Wzrost cen wpłynie pozytywnie na kończenie projektów które lezą od podłogi po sufit w większości modelarskich domów.

Ja nie cierpię na syndrom zbieractwa tak że na zapasie mam nie więcej niż dwa modele. Większość kasy zainwestowałem w chemię modelarską tak że jak raz na kwartał wydam dwie paczki to nie zbankrutuje.

Choć faktycznie 200 na smart kita to dosyć dużo - z drugiej strony nie wchodząć w poprawki merytoryczne to dołożenie fototrawionych uchwytów na narzędzia pozwala w miare skalowo doprowadzić te modele do fajnego stanu. Z tego powodu już dawno uwolniłem się z Tamiyi - która finezją i przemyśleniem tego co ma być bije Dragona o 15 głów. Ale tam bez friuli, z trzech zestawów blach to nie ma co startować.

Aw dragoniku nowe DS to co by nie gadać jest hit który stawiam na drugim miejscu po friulach. Nawet ich Magic tracki przy tym się chowają.

Wielu nie docenia to tworzywo a czemu to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy model. A mam pytanie co do niego (może głupie, ale na prawdę nie wiem), ta wersja powinna mieć Zimmerit? Ciekawe jak przedział silnika będzie wyglądał, bo można zauważyć, że będą dawali tam jakieś elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie koło stówki cena

Nie żebym miał coś przeciwko 72, ludzie cuda w takiej skali robią, ale dla mnie to wyzwanie ekstremalne ze względu na wymiary pojazdów.

Samoloty jeszcze ujdą. Ale kto wie, jak bieda przyciśnie i ceny będą z księżyca pozostanie 72 i, za przeproszeniem, Skif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohh ależ zaskoczenie, nie spodziewałem się, że będzie kolejny Tygrys . No to mogę się założyć, ze teraz będą tłuc tych Niemców w 72. Po kolei 10 wersji Tigera z Panterą na zmianę. Zawsze czaiłem się na jakiegoś Dragona, żeby sobie skleić, ale powiedziałem dość bo ta monotonia mnie zniechęciła. Na pewno są miłośnicy tych modeli co nawet za 200 zł kupią kolejną Panterę ale mi osobiści już ta firma zbrzydła. Już nawet nie chce mi się oglądać kolejnych zapowiedzi . Dlatego wolę kupić tańszego "gniota" dodać blachy i mieć przynajmniej coś innego niż 90% modelarzy na półce.

Nie chcę tu nikogo atakować ani jakoś się kłócić. Takie jest po prostu moje zdanie o tej firmie. Mnie po prostu odrzuca już nazwa Dragon jak innych Mirage czy RPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wersja powinna mieć Zimmerit?

nie

 

Swoją drogą się dragon postarał, w końcu dali normalne, a nie pełne koła z przodu

 

Ale kto wie, jak bieda przyciśnie i ceny będą z księżyca pozostanie 72 i, za przeproszeniem, Skif

 

heh ale i w 72 wystarczy dodać blachy i lufę i już z reguły wylatujesz ponad stówę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie co do niego (może głupie, ale na prawdę nie wiem), ta wersja powinna mieć Zimmerit?

Absolutnie NIE !!! To Tygrys początkowy (Initial) z walk pod Leningradem 1942, jeden z pierwszych egzemplarzy użytej podczas II wojny światowej - po prostu początek legendy czołgów. Mam ten model w 1/35, jest to jeden z lepszych modeli DML-a, już bardzo trudny w dostaniu. Domyślam się, że model tego Tigera będzie też świetnie wykonany, a cena szacuję w granicach max 60-70 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohh ależ zaskoczenie, nie spodziewałem się, że będzie kolejny Tygrys . No to mogę się założyć, ze teraz będą tłuc tych Niemców w 72. Po kolei 10 wersji Tigera z Panterą na zmianę. Zawsze czaiłem się na jakiegoś Dragona, żeby sobie skleić, ale powiedziałem dość bo ta monotonia mnie zniechęciła. Na pewno są miłośnicy tych modeli co nawet za 200 zł kupią kolejną Panterę ale mi osobiści już ta firma zbrzydła.

 

Oj nawet nie wiesz jak wielką masz rację... Monotonia bile po oczach, a mam jeszcze gorzej bo sklejam tylko w 1/72, a tam, albo n-ty tygrys albo odgrzewane "kotlety" z figurkami itp. skleiłem trzy ich modele, same hanomagi , czekałem na więcej, ale firma długo kręciła się w miejscu wydając 3 wersje w różnych konfiguracjach...

 

Ale kto wie, jak bieda przyciśnie i ceny będą z księżyca pozostanie 72

 

72 też zdrożała, pamiętam czasy (a nie jestem jakimś dinozaurem...) kiedy dragony w tej skali kosztowały 28 zł a teraz ? Nowy model za 66zł... Italerii to samo: kiedyś zestaw tej firmy w 1/72 kosztował 21zł a dziś ten sam 30zł i więcej...

 

A poza tym 1/72 to nie jakaś "wersja" dla biednych, to normalna skala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten co Ty masz i ten o którym ja marzę kosztuje 60-70 ale dolców

No może nie aż tyle, licząc obecny kurs.

Niemniej coraz bardziej mnie kusi poczekać, aż jeszcze wszystko zdrożeje i zacząć wyprzedaż magazynu stworzonego w czasie ostatnich dwóch lat, w których zakupiłem sporo modeli w 1/35, kilka już w ogóle nie do dostania i chcąc nie chcąc już widzę, że na nich zyskam i to nie mało

 

Jednak miało sens kupowanie czasem po kilka egzemplarzy jednego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.