Skocz do zawartości

Sherman Firefly Vc, tasca 1:35, nareszcie.... :D


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 167
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie rozpuszczajcie mnie tymi pochwałami to dopiero chyba trzeci model na którym stosuje te techniki, do biegłości mi jeszcze trochę brakuje, ale idzie do przodu

 

Jeszcze zapigmentowłem gąsienice i skleiłem końce ze sobą, poniżej fotka prezentująca wstępne efekty:

 

ShermanFirefly054.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziś zakupiłem listki z których będę próbował zrobić gałęzie do maskowania Shermana (kilka gałęzi tak dla ozdoby ), na razie zaczynam poszukiwania idealnych pni i łodyg do moich gałązek, na razie znalazłem dwa ciekawe obiekty:

 

ShermanFirefly056.jpg

 

z lewej jest uschnięty bukszpan a z prawej jakiś korzeń, na razie lepiej wygląda korzeń ale będę jeszcze szukał dalej...

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak "pogromca tygrysów"

no wez nie bluznij czlowieku.

 

a efek faktycznie niezly i coraz lepsze foty,pozdro

zakupiłem listki

a gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jadarze

 

Dokładnie, po 14zł pudełko... mają tam tego cały karton, różne gatunki, jesienne, zielone

 

przeprowadziłem próbę na korzeniu, nie wiem na ile to przypomina dąb ale wygląda świetnie:

 

ShermanFirefly059.jpg

 

oczywiście będzie malowane, wieczorem może przymierzę do Shermana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak bardzo rażą mnie te niemieckie gąsienice

Jednak jest to udokumentowane fotograficzne, alianci wszystko kładli na swoje czołgi, a poza tym nie mam nic alianckiego...

 

Tylko nie przesadź, dojdą jeszcze kartony więc zostaw miejsce na nie Smile

Czołg duży, na wszystko będzie miejsce, planuje jeszcze jakąś skrzynię i może kółka z poprzednich wersji i plandeki, koce - cały bazar

 

Jeszcze dziś zrobiłem kolejną gałąź, tym razem klonu, na zdjęciu przymiarka maskowania:

 

ShermanFirefly063.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, te gałązki zupełnie nie komponują się z czołgiem.

eee, dlaczego mi się bardzo podoba, pomaluje sie te gałązki i będzie git, a na czołgu nawet jeszcze nie zacząłem brudzenia...

 

 

Można prosić jakoś fotkę w temacie tych niemieckich gąsek dla mającego wątpliwości.

Nie można :p, wiem jestem beznadziejnym, niewiarygodnym modelarzem, który wszystkich oszukuje ,

a tak na prawdę to widziałem taką fotkę chyba w "militariach XX wieku" gdzieś z pół roku temu, tam M-10 miał dopancerzenie z gąsek od Panzera IV, w necie nie mogę znaleźć takich fotek, jednak na szczęście znacznie trudniej udowodnić że alianci tak nie robili, panowie, nie popadajmy w skrajności, trochę fantazji nikomu nie zaszkodzi, świat się nie zawali

 

c.d.n...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było zdjęcie polskiego Shermana z gąskami od francuskiego czołgu, wcześniej ktoś dał zdjęcia Shermana z gąskami od Pantery czy Tygrysa :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym bliżej w klejeniu zbliżamy się do oryginałów (ze zdjęć) tym lepiej i ciekawiej. Czy to nie brzmi fajnie: mój Sherman to ten spalony z Maczugi ze zdjęcia?

Ale przecież to nie jest obowiązkowe!

Można również troszkę popuścić sobie z "oryginalnością odwzorowania".

Na tym forum jeszcze za to nie dołują, ale… znam takie

 

Ja przeszedłem na stronę tych co kojarzą ze zdjęciami jeśli są zdjęcia i ...kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym bliżej w klejeniu zbliżamy się do oryginałów (ze zdjęć) tym lepiej i ciekawiej. Czy to nie brzmi fajnie: mój Sherman to ten spalony z Maczugi ze zdjęcia?

Ze zdjęcia to robię Mi-2, ale na razie mam kryzys... ;)

 

W pojazdach jednak wolę trochę indywidualności i fantazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony ja znalazłem dwa zdjęcia egzemplarza m551 którego będę kleił i na obu nie ma stanowiska 0.50 cal. Mimo to zrobię to stanowisko bo nie po to kupiłem blachy Eduarda żeby pomijać taki atrakcyjny szczegół. NIe mam koszmarów ani wyrzutów sumienia, całkiem inne podejście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałęzie póki co wyglądają ciekawie. Będziesz je jeszcze malował?

 

Co do gąsienic to nie wykluczone, że swojego też nimi obwieszę żeby zamaskować miejsca których nie uda mi się wyprowadzić na prostą. I brak umotywowania w zdjęciach konkretnego egzemplarza nie będzie dla mnie przeszkodą. No ale to już kwestia indywidualnego podejścia, każdy robi tak żeby sprawiało mu to satysfakcję i to jest fajne.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałęzie póki co wyglądają ciekawie. Będziesz je jeszcze malował?

tak, wczoraj to zrobiłem, najpierw listki na zielono (rozwodnione Vallejo air) a potem wash na całość, taki jak na czołg, dzięki temu gałęzie się bardziej komponują z czołgiem.

 

Co do gąsienic to nie wykluczone, że swojego też nimi obwieszę żeby zamaskować miejsca których nie uda mi się wyprowadzić na prostą.

Ja tak zrobiłem, bo z jednego boku przykleił mi się palec, już po malowaniu... i zerwało farbę, nie chwaliłem się tym...

 

bladawy ten czołgista

Zrób lepszego to pogadamy (to tylko "niekorzystne oświetlenie...)

 

dziś zrobiłem przymiarkę dodatków na przód, czyli łańcuszek, kółka i gałązki (jest lepiej)

 

ShermanFirefly065.jpg

 

nadal sztuczne światło... więc kolory przekłamane...

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.