Skocz do zawartości

SBLim-2A 1/48


imt

Rekomendowane odpowiedzi

Ekhm, jak mile widziane to ja pomarudzę trochę... Czy ten łosz na elementach kabiny to nie jest ciut za mocny? Przypominają one przedział silnikowy czołgu cieknącego olejem... Kabina samolotu jednak ciut czystsza jest (chyba, że to na zdjęciach aż tak intensywnie wygląda)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 410
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Ekhm, jak mile widziane to ja pomarudzę trochę... Czy ten łosz na elementach kabiny to nie jest ciut za mocny? Przypominają one przedział silnikowy czołgu cieknącego olejem... Kabina samolotu jednak ciut czystsza jest (chyba, że to na zdjęciach aż tak intensywnie wygląda)...

 

Owszem w realu elementy wyglądają zdecydowanie lepiej i szczerze mówiąc nie wiem czemu one tak wyszły. Z poprawką zdjęć mam problem z tej racji iż elementy są zamocowane. Zdjęcia może nie są zbyt wyraźne ale są one już tak małe iż mój aparat powoli przy tym najzwyczajniej wymięka

Na dzień dzisiejszy zakończyłem obie owiewki i rozpoczynam robienie przedniej kabiny tak aby do końca lipca ten etap prac mieć za sobą. Przednia owiewka liczy 72 elementy-układ cięgien ilość mocowań jest dokładnie taka sama jak w oryginale. Dorobiony został również "peryskop" Tutaj z wielką pomocą przyszedł mi Jarek Sobociński z Lubuskiego Muzeum w Drzonowie pod Zieloną Górą wielkie dzięki.

Elementy przed malowaniem:

MIG_15owiewka1013.jpg

MIG_15owiewka1019.jpg

MIG_15owiewka1006.jpg

te małe elemenciki służyły do mocowania i na kolejnych zdjęciach pomalowane są na niebiesko, a każdy z nich składa się z dwóch elementów sklejonych na styk tak aby tworzyć mały schodek

efekt po malowaniu:

Owiewka4007.jpg

Owiewka3026.jpg

styki, które widać w rogu owiewki na brązowym kwadracie wykonane zostały z cienkiej folii poprzez naklejenie ich. Wszelkie cięgna kończą się wysuniętą linką co widać na zdjęciu w kolorze "srebrnym". Poniżej widać małą dzwignie do otwierania osłony. Miłego oglądania.

Tylna kabina liczy 39 elemenów. Dokleiłem tutaj cztery sztuki cięgien.

Owiewka4008.jpg

Owiewka41.jpg

Owiewka3021.jpg

A tak wyglądać to będzie po zmontowaniu:

Owiewka3018.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tej relacji zdałem sobie sprawę jak dużo jeszcze muszę się nauczyć zanim to co robię będę mógł nazywać modelami . Na tą chwilę to co u mnie stoi na półce to jakiś żart w porównaniu do tego co pokazuje kol. Irek-M1.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa.... ok.... Zaawansowana nerwica to nie jest OK. Jak można tak cholernie małe elementy kleić....

Irku, Ty masz jakichś krasnali na stanie czy jak? Swoją drogą zaczynam się zastanawiać, kiedy mój podziw dla Twoich umiejętności zamieni się w politowanie okazywane wariatom

 

Ps. Co do zdjęć, może to kwestia oświetlenia (naturalne lepsze, światło oczywiście ;) ) lub ustawień kontrastu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reiden napisał Taaaa.... ok.... Zaawansowana nerwica to nie jest OK. Jak można tak cholernie małe elementy kleić....

Irku, Ty masz jakichś krasnali na stanie czy jak?

 

Nie krasnali to ja nie mam ale te świstaki co siedzą i zawijają w te sreberka to tak

 

A tak po prawdzie to te małe elementy kleję jeszcze bez lupy. Nerwicy nie posiadam a wręcz robienie tych małych elemencików mnie uspokaja. owszem kiedy jeden z takich małych elemencików odleci w sina dal to zdąży mi się użyć mocno niecenzuralnego słowa.

 

Marku-twoim "modelowi"brakuje jeszcze tego żebyś zaczął nitować poszycie - nitowanie od wewnątrz kabin to ja uważam iż to już na pewno było by chyba zboczenie, a do tego niestety mam za małe umiejętności . ale w przyszłości kto wie - trzeba cały czas rozwijać warsztat i umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek, model będzie imponujący. Bardzo mi się podoba Twoja praca. To wyliczanie kolejnych budowanych własnym sumptem części też jest ciekawe. Nie na każdym zdjęciu (a już na pewno nie na żywo) widać ogrom pracy włożonej w konkretne elementy składowe.

A co do nitowania. Ten samolot raczej wypada zrobić "na gładko". Miałem przyjemność oskrobania do zera, właśnie we wspomnianym muzeum w Drzonowie (swoją drogą dobrze się tam zapoznałem z "dwójką"), MiGa-17PF i LiMa-6bis. Te samoloty nie mają wystających nitów. Płaskie łby właściwie znikają po nałożeniu na poszycie farby. A co dopiero w skali pomniejszenia. Więc to nitowanie radzę odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do nitowania. Ten samolot raczej wypada zrobić "na gładko". Miałem przyjemność oskrobania do zera, właśnie we wspomnianym muzeum w Drzonowie (swoją drogą dobrze się tam zapoznałem z "dwójką"), MiGa-17PF i LiMa-6bis. Te samoloty nie mają wystających nitów. Płaskie łby właściwie znikają po nałożeniu na poszycie farby. A co dopiero w skali pomniejszenia. Więc to nitowanie radzę odpuścić.

 

Marcinie w pełni się z toba zgadzam. Robienie nitowania na poszyciu niewiele by miało wspólnego z orginalnym samolotem, którego tak jak i ty miałem okazję oglądać w realu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zadać głupie pytanie, czy będzie latał.... a wiadomo, że pewnie będzie...

 

świetna robota, ta kabina będzie "jak żywa", śledząc ten wątek mam wrażenie, jak by Irek pootwierał "do naga" przed moim skromnym obliczem szparkę, którą w ostatnim niedawnym czasie miałem okazję obmacać pod "dachem" na Lublinku w Łodzi... sam miodzik Irku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że będzie. Trzeba tylko zminiaturyzować Marka (nafciaż w końcu z Niego, powinien poradzić sobie z limem) i poszukać pilota do zminiaturyzowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcie z prac. Zostały zamontowane dwa panele z lewej stony kadłuba oraz tablica przyżądów. Półokrągłe wycięcie zaślepione białym elementem nad tablicą przyżądów posłużyło mi do łatwiejszego zamontowania tablicy. Na zdjęciu zbyt mocno wyglądają tzw brudzenia w realu jest to bardzo delikatne.

Tak przy okazji kupię siedzenie do Miga z zestawu Trumpetera oraz przedni wiatrochron.

Kabina1001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model będzie w kamuflażu. Obecnie oryginał stoi w Muzeum w Drzonowie pod Zieloną Górą gdzie warto się wybrać z racji wielu eksponatów niespotykanych w innych muzeach.

Na pewno model nie będzie odzwierciedlał stanu obecnego ale stan na koniec służby i przetransportowania do muzeum gdzie kolory były bardziej intensywne.

pn_w7594.jpg

0569144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku

 

A jaki masz pomysł na "sowę"? Kalki Intechu raczej niedostępne.

Ja też niedługo ruszam z SBLim-2A, też w kamuflażu, tylko inny egzemplarz - 3303 (żółto-zielono-brązowy). No i sowę planuję zrobić we własnym zakresie, bazując na skanie i dobierając kolory.

Ciekawi mnie jak Ty podejdziesz do tematu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku

 

A jaki masz pomysł na "sowę"? Kalki Intechu raczej niedostępne.

Ja też niedługo ruszam z SBLim-2A, też w kamuflażu, tylko inny egzemplarz - 3303 (żółto-zielono-brązowy). No i sowę planuję zrobić we własnym zakresie, bazując na skanie i dobierając kolory.

Ciekawi mnie jak Ty podejdziesz do tematu.

Pozdrawiam

 

Moja "sowa" zostanie namalowana ręcznie podobnie jak w moim "Złotym Migu-21" gdzie oznaczenia okolicznościowe oraz pułkowe były malowane ręcznie o czym nie każdy wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne zdjęcia przed parodniowym urlopem. Została wykonana do końca lewa strona pierwszej kabiny. Ilość części tylko z tej strony to 150. Nigdy w życiu nie myślałem iż tyle tam upcham. Pierwsze zdjęcie pokazuje tylko kilka detali, które zostały tam umiesczone. Element leżący na zapałce to "tylko" dwa elementy. Został on umiszczony na uchwycie składającym się z trzech elementów i to dopiero zostało umieszcone na lewej prowadnicy fotela, imitacje zaworów składają się po siedem elementów, sama tablica przyżądów liczy 17 elementów i tak mógłbym wyliczać dalej ale nie będę was zanudzał.

samolot150.jpg

Kolejne zdjęcia pokazują wszystko umieszczone w kabinie

Mig-15006-1.jpg

Mig-15009-2.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zarezerwowałem pokój w odpowiednim miejscu... tam są takie przyjemnie gładkie i miękkie ściany...

Jak już skończy, to można zrobić taką małą galerię-zagadkę "Znajdź 10 szczegółów, które są inne od oryginału". Oczywiście nikt nie wygra, bo ich nie będzie...

Irek, dostaniesz nick Aptekarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.