Skocz do zawartości

SBLim-2A 1/48


imt

Rekomendowane odpowiedzi

Nexus

Aż tak źle ze mną nie jest. Sam jestem ciekaw ile będzie liczyć elementów druga strona. Dla mnie samego to jest wielka zagadka. Kabina pilotów po skończeniu pewnie będzie miała około 1000 elementów

 

Poszukuję zdjęć fotela pilota ale tych pokazujących jego tył

Pozrawaiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 410
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właśnie robię przegląd Aeroplanów. Jeśli coś znajdę to dam znać...

Są tam plany tego fotela, tylko nie mam w tej chwili dostępu do skanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to czas na kolejną aktualizację. Ukończyłem pracę nad "uzbrojem" ostatniego boku w kabinie.

Pierwsze zdjęcie pokazuje trzy elementy - na zapałce leży jedna z lampek do oświetlania drugiej kabiny, z lewej pojemnik znajdujący się z lewej strony na tylnej ścianie pierwszej kabny. Składa się on z czterech elementów-imitacja klamry oraz pasów zapinająco-mocujących. Po prawej stronie to pokrętło -ale nie wiem do czego, może mnie ktoś poinformuje-z góry dziękuję. Na tym etapie to 14 elementów po pomalowaniu, składa się ono z 20 elementów.Sam kórek do kręcenia to trzy elementy.

Mig-15firstcocpitlewa010.jpg

kolejne zdjęcie to ten element pomalowany oraz umieszczony na miejscu.

Mig-15firstcocpitlewa019.jpg

I tutaj najwięjszy problem-światło i trudność ze zrobieniem dobrego zdjęcia, strasznie to małe-sory. tam jest ponad dziesięć ułożonych przewodów.

Mig-15firstcocpitlewa015.jpg

Całość to 73 elementy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

No to koniec prac nad kabiną. Całość zajęła mi 5 miesięcy, 19 weekendów średnio po 12 godzin. Ilość dorobionych elementów to 632.

Pierwsze zdjęcia to umocowanie szyby rozdzielającej kabiny. Uchwyty do jej mocowania to 14 elementów a te czarne punkciki to malutkie krążki służące do jej mocowania. Pironaboje umocowne na szybie to zespół 10 elementów. Pod szybą widać wytłoczoną osłonę z folii do kwiatów.

kabina004.jpg

kabina006.jpg

Kolejne zdjęcie pokazuje już pomalowany uchwyt celownika - 12 elementów.

kabina003.jpg

Następne zdjęcia to elementy, które zamocowane zostaną po obu stronach celownika-po lewej stronie zespół przełączników /6 elementów/ oraz nawiew powietrza /4 elementy/ rozmiar widać na zdjęciu

kabina011.jpg

Ogólny widok. Poprawne zdjęcia kabiny następnym razem.

kabina016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystek

Dziękuję za zdjęcia i napewno sie przydadzą-jeszcze raz wielkie dzięki.

Patyk

To z górki będzie za jakiś rok kiedy będę robił podstawkę, a resztę będę miał pomalowane i złożone. Teraz na tapetę trafiają fotele w ilości trzech sztuk a następnie tylna część kadłuba gdzie wykonam pełną kratownicę. Pokazane zostaną również odsłonięte zbiorniki paliwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No to kolejna aktualizacja: TEMAT PRAC-Trzy fotele pilota. Prace nad fotelami trwały ponad trzy tygodnie a co do efektu to zapraszam do oceny. Ale tak po kolei:

Widok ogólny po ukończeniu prac.

Fotelpilota002.jpg

Każdy z trzech foteli liczy po 91 części tak na początek-brak jeszcze pasów. Sam zagłówek, który widać po lewej stronie zdjęcia poniżej to 13 elementów a uchwyt zagłówka po lewej stronie to dodatkowych 18 elementów. Po pomalowaniu jeśli się uda dołożę około 6 elementów w postaci różnych zawleczek, z tyłu zagłówka widać uchwyt służące do jego regulacji. Całość zagłówka zakładana jest na korpus fotela tak jak w oryginale. Znajdujący się po lewej stronie uchwyt wymagał ode mnie mega cierpliwości. Górna częć uchwytu w formie ściętego stożka składa się "tylko" z czterech elementów do których doklejone są dwa małe uchwyty. Po pomalowaniu dorobione zostaną jeszcze pasy oraz ich uchwyt, wraz ze wszelkiej maści cięgnami oraz mechanizmem sprężynowym do pasów. Korpus fotela powstał poprzez zeszlifowanie do odpowiedniej grubości fabrycznych elementów. Wanna siedziska została zeszlifowana po bokach i uzupełniona nowymi cieńszymi elementami. Podobnie postąpiłem z tylną częścią korpusu. Oparcie zostało zeszlifowane i podklejone cienkim PCV. Tylne prowadnice fotela w postaci kontowników to montaż z pojedyńczo wycinanych elementów z PCV. A teraz trochę fotek:

Fotelpilota008.jpg

Fotelpilota006.jpg

Poniżej macie dla porównania fotele żywiczne, środkowy z firmy Black Box a ten po prawej to Aires, wnioski jakie mi się nasuwają to coraz większa ostrożność w zakupie tego typu elementów. Podobne zdanie mam o elementach fototrawionych a to co najważniejsze iż takich samych foteli nie znajdę w innych modelach. Tutaj mam małą prośbę - czy dla porównania może ktoś umieścić zdjęcia fotelu z zestawu fabrycznego z góry dziękuję

Fotelpilota004.jpg

Fotelpilota005.jpg

Do trzeciego fotela dorobiłem wózek /20 elementów/ ponad pięć godzin robiłem uchwyty w które wsuwa się fotel na wózku a zrobiłem ich około dwudziestu tak aby wybrać tylko cztery. Samoróbką są również koła oraz kontowniki, które to wyginam suwmiarką. Pozostało tylko czyszczenie z nadmiaru kleju-ale to już tylko relaks.

Fotelpilota010.jpg

Fotelpilota009.jpg

Na koniec widok foteli w kabinie. Miłego oglądania

Fotelpilota011.jpg

No to po ciężkiej pracy ale wielce satysfakcjonującej w pokonywaniu kolejnych barier w moim warsztacie czas na mały relaks Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.