Skocz do zawartości

SBLim-2A 1/48


imt

Rekomendowane odpowiedzi

W dalszym ciągu nie wiesz, jak wyeksponujesz model, czy też wpadł Ci jakiś pomysł do głowy?

Taśma służy przytrzymaniu połówek kadłuba?

 

 

Oczywiście mam już w miarę sprecyzowany pomysł na wyeksponowanie modelu ale na razie "cicho sza", a taśma trzyma obie połówki kadłuba.

Tempo prac jest takie a nie inne gdyż równolegle trwa budowa dioramy 1:1 i nie przypuszczałem iż będę miał takie problemy z budową kratownicy, ale zdobyte doświadczenie-bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 410
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tempo prac jest takie a nie inne

He, he poltora roku temu napisalem, ze jeszcze ze trzy latka pobawisz sie z tym modelem.

No, zostalo Ci jeszcze drugie poltora, he, he.

Ale to nic strasznego. Znam takich, co robili i nadal robia model juz od 20 lat . Z przerwami co prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No cóż zbiorniki gotowe każdy z 20 elementów się składa, plus listwy mocujące z licznymi otworami. Po pomalowaniu dojdą jeszcze pasy, które mocują zbiorniki w kadłubie.

mig-15zbiorniki006.jpg

mig-15zbiorniki013.jpg

mig-15zbiorniki011.jpg

na koniec mały rodzynek - wlew paliwa, który składa sie z 4 elementów.

mig-15zbiorniki014.jpg

No to teraz tylko wykonanie przewodów zasilających, w tym przypadku jest ich mało i rozpoczynam malowanie wnętrza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dalszy ciąg prac. Wykonałem popychacze sterów wraz z "uchwytami"

Zrobienie ich to był istny koszmar /5 godzin pracy/ a powstało ich tyle iż obdzielibym nimi co najmniej eskadrę zanim wybrałem te dwa podobne. Każdy z nich to sklejonych ze sobą dziesięć elementów, a zdjęcie pokazuje wielkość.

mig-15zbiornik003.jpg

kolejne zdjęcie to złożone poszczególne elementy w jedną całość

mig-15zbiornik009.jpg

Pozostały przewody no i malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam po bardzo długim niebycie. Spowodowane to było zmianą lokalizacji warsztatu. Prace trwają nad łożem silnika które jest już skończone i gotowe do malowania - 61 części. Na nowo zrobiłem również tylną wręgę siłową 55 elementów wraz z butlami. Pomalowałem tylne kadłubowe zbiorniki. Pozostało jedynie lekkie przybrudzenie i zrobienie uchwytów mocowania.

oesilnika018.jpg

oesilnika017.jpg

oesilnika014.jpg

oesilnika012.jpg

oesilnika011.jpg

oesilnika007.jpg

oesilnika004.jpg

Na zapałcenie element mocowania silnika do łoża to tylko 5 elementów

oesilnika025.jpg

Pozdrawiam

i idę urządzać warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

w czasie świąt machnąłem sobie osłony luków ta pierwsza duża to osłona zbiorników paliwa ilość części to 101. Na każdym połączeniu usztywnień osłony dociąłem po 16 wzmocnień-takie małe srebrne"trójkąciki" wymiary to około 1mm na 1,5 mm miłego oglądania

Kora001.jpg

Kora003.jpg

Kora004.jpg

i po wstępnym złożeniu

Kora006.jpg

Dwie mniejsze to liki inspekcyjne z boków kadłubaw sumie każda po 16 elementów

Kora007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne... Po tych zdjęciach widać, że są to zdjęcia oryginalnych części Lima 1:1

 

Dobra żartowałem, super robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No to czas na kolejną aktualizację. Pracę trwają nad "uzbrojeniem" wręgi siłowej we wszelkiego rodzaju przewody, złączki, butle itp. Prace rozpocząłem od lewej strony patrząc w kierunku lotu. Wyżej wymienione elementy powstały z różnej średnicy drutów, wyciągniętych nad świeczką ramek oraz z profili. Każda złączka, trójnik to minimum 5 elementów tak więc zachęcam do liczenia, a dla tych trochę leniwych podpowiadam iż same przewody to ponad 150 elementów. Obecnie zabieram się za prawą stronę a potem za dół.

Na początek mały czwórnik tak mały iż mam problem ze zrobieniem dobrego zdjęcia. W modelu są dwa a każdy to 9 elementów.

MIG-15przewody004.jpg

A ten mały pojemnik to tylko 6 elementów. Specjalnie ma on taki kształt ze względu na to iż podobnie wygląda on w realu.

MIG-15przewody071.jpg

Kolejne zdjęcia to następne elementy - zielony to 14 elementów a obok kolejny czwórnik

MIG-15przewody011.jpg

Kolejny trójnik-7 elementów

MIG-15przewody057.jpg

A tak to wygląda zmontowane w całości. W realu wygląda to lepiej. Miłego oglądania:

MIG-15przewody058.jpg

MIG-15przewody066.jpg

MIG-15przewody064.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.