Skocz do zawartości

SBLim-2A 1/48


imt

Rekomendowane odpowiedzi

NAJWAŻNIEJSZE IŻ SPRAWIA MI TO WIELKĄ PRZYJEMNOŚC I ZAPEWNIA ODROBINĘ RELKSU

 

I to cały sens modelarstwa

Niestety czasami znajduje się taki ktoś , kto do tego próbuje dorobić ideologię. Potem przez niego na wszystkich miłośników rozbieranych modeli patrzy się jak na dewiantów, a są po prostu ludzmi lubiącymi akurat takie modele.

Mig jest piekny Być może efekt podobny, lub nawet lepszy można by uzyskać trawiąc elementy, ale ważny jest osiagany cel, a nie sama metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 410
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwszy raz widze tą relacje, moze dlatego ze nie zaglądam na dział lotniczy... Jedyne co moge powiedzieć to: piękna robota!! z miłą chęcią będę obserwował temat i z cierpliwością będę wyczekiwał ukończenia tego dzieła sztuki...

 

Pozdrowionka

 

cya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Świetna robota...wiele od siebie...to co w modelingu uwielbiam jestem pod duzym wrażeniem wykonywanych prac...świetnie sie prezentuje...wyczekuje z niecierpliwością dalszych postepów

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tobie trochę w inny sposób NAJWAŻNIEJSZE IŻ SPRAWIA MI TO WIELKĄ PRZYJEMNOŚC I ZAPEWNIA ODROBINĘ RELKSU a każdy ma prawo wykonywać model według własnego widzimisie

Ależ oczywiście, 100% ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie dalszy ciąg prac. Wykonałem konstrukcję skrzydła, którą widać po wysunięciu klapy. W wolnej chwili policzyłem ilość elementów, z których składa się skrzydło. Magiczna liczba, która mi wyszła to 400 i na tym nie koniec. Zostało tego już niewiele - pozozstało tylko dorobienie okuć do mocowania skrzydeł. Ale to już w niedługim czasie Pozdrowienia dla wszystkich oglądających oraz piszących

zdjcia003-3.jpg

A tutaj porównanie dwóch skrzydeł i wnęk nad klapami.

zdjcia004-4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz z ilu elementów będzie się składał skończony model?

Co do twojego pytania to mi samemu trudno określić z ilu elementów on się będzie składał. Ta ilość jest za każdym razem inna jak zaczynam wykonycwa kolejny luk lub inny element. Przedemną jest kolejna kratownica tylnej części kadłuba oraz połowa statecznika pionowego, kabina, wnęka na lawetę itd. A czym i jak to się skończy to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuższej nieobecności. Dzisiaj ukończyłem luk przed kabiną pilota. W sumie dorobione zostało 95 części. Po pomalowaniu dorobione zostaną pozostałe przewody, które w tym momencie utrudniały by montaż oraz malowanie tym bardziej iż luk składa się jakby z dwóch poziomów. Do końca tego etapu budowy pozostało mi tylko zrobienie od podstaw "klapy" służącej do zamknięcia luku. Porównując zdjęcia prawdziwego luku z produktem Airesa zdecydowałem się na samodzielne wykonanie tego elementu, gdyż to co proponują Czesi wogóle nie przypomina oryginału. Jedynie to co sie nasuwa to daleko idąca przeróbka, ja stwierdziłem iż nie warto.

A teraz zdjęcia i miłego oglądania

zdjcia337.jpg

zdjcia330.jpg

Następne zdjęcia pokazują co jest pod spodem pojemników z elektroniką:

zdjcia332.jpg

zdjcia333.jpg

Do dorobienia postał uchwyt siłownika służącego do chowania podwozia przedniego oraz wskaznik jego położenie.

Porównując zdjęcia prawdziwego luku z produktem Airesa zdecydowałem się na samodzielne wykonanie tego elementu, gdyż to co proponują Czesi wogóle nie przypomina oryginału. Jedynie to co sie nasuwa to daleko idąca przeróbka. Ja wolałem wykonać ten element od podstaw niż marnować czas na przeróbkę

I elementy składowe :

Pojemniki z elektroniką do których dorobione zostaną przewody po pomalowaniu oraz podstawa pod trzeci zasobnik, który składa się z trzynastu elementów

zdjcia334.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam małe uaktualnienie stanu prac nad modelem prace ruszyły w komorze w którą chowa się laweta z uzbrojeniem. Na początek pierwsze zdjęcie pokazujące trzy uchwyty do których mocowana jest elektronika. Wielkość elementów około 1-2mm a składają się z trzech części każdy. Tutaj mała anegdotka : po wykonaniu ich a zrobiłem ich w sumie pięć a części miałem na drugie tyle podczas sprzątania stanowiska pracy zrobiłem sobie sam "niespodziankę" podczas wyrzucania ścinków do kosza razem z nimi wyrzuciłem te małe elementy. Cóż nie pozostało nic innego jak szukanie ich w wiadomym miejscu. Efekt poszukiwań to odnalezione dwa uchwyty niestety jeden jeszcze raz musiałem dorobić

zdjcia005-3.jpg

a tytaj zamocowane w komorze:

zdjcia025.jpg

Kolejne zdjęcia pokazują stan prac nad komorą w którą chowa się laweta. Dla porządku w statystyce upchnąłem tam już 110 elementów w cztery weekendy, a ile przede mną tego sam nie wiem. Miłego oglądania

zdjcia009-3.jpg

zdjcia007-5.jpg

zdjcia008-4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuższej nieobecności. W modelu wykonałem całkowicie wnękę w którą chowa się laweta. Na dzień dzisiejszy wykonałem również lawetę-tak dla statystyki składa się ona z 41 elementów w samym luku upakowałem ponad 250 elementów. Na ten moment trzy bardzo ogólne zdjątka, bardziej dokładne przedstawię wkrótce. Miłego oglądania

laweta002.jpg

laweta007.jpg

laweta008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zdjęcia lawety po pierwszym malowaniu oraz jeszcze nie skończone pojemniki na amunicję. Każdy z nich zrobiony od podstaw brak im tylko klap zamykających oraz przetłoczeń ale to już w niedługim czasie dorobię. A teraz zdjątka i miłego oglądania. I tak dla statystyki każdy z nich to dwanaście elementów każdy

laweta1007.jpg

laweta1008.jpg

laweta1009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mocno krytykuję przejawy nadmiernego pokazywania wnętrz samolotów, wtedy gdy modelarz zdejmuje pracuje poszycie samolotu, tak jak Ty to robisz (w rzeczywistości jest to niemożliwe), zamiast prawidłowo wzierników i pokryw. Do tego co poniektórzy stawiają taki model na dioramce, co jest w ogóle nie do pomyślenia. Jednak Twój wkład pracy naprawdę budzi w moich oczach uznanie oraz podziw i z wielką przyjemnością obserwuję tę relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FANTASTYCZNE !!!!!

Jestem pod ogromnym wrażeniem.Takie modelarstwo wymaga dużej wiedzy o konstrukcji, Tym bardziej mi się podoba. Śliczny kanał wlotowy powietrza, ekstra napęd lotek, super przedział uzbrojenia. Same super super super.Gratulacje

 

No i świetny pilot :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dalszy ciąg prac nad lawetą, ale na początek zdjęcia luku w który chowana jest laweta. Butla znajdująca się w luku została najpierw wytoczona z ramki a następnie dokleiłem pozostałe elementy /4/, dodatkowo zrobiłem taśmę mocującą. W sumie w luku jest ponad 250 elementów nie licząc elementów lawety

laweta2007.jpg

laweta2006.jpg

Poniżej zdjęcia pokazująca stan prac:

Pierwsze zdjęcie pokazujące osłony zamukające lawetę. Jedna z nich jest już wykonana z 21 elementów inne będą wykonane podobnie:

laweta2009.jpg

Następne zdjęcia pokazują wstępne złożenie elementów lawety:

laweta2011.jpg

Kolejne zdjęcie pokazuje lawetę wraz z elementami, które będą zamontowane w luku. Sam uchwyt mocujący skrzynkę z elektroniką składa się z 21 elementów drugi uchwyt z 4.

laweta2012.jpg

Jeden z tych elementów włożony we właściwe miejsce, drugi włożony będzie obok:

laweta2013.jpg

Miłego ogładania i wszelkie uwagi mile widziane .

A teraz biegnę wykonywać kolejne elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek-M1,

wszystko co pokazujesz jest jakby z innego swiata. Godne podziwu!

Mam jednak pytania natury technologicznej.

Ten luk uzbrojenia musisz potem pomalowac.

Czy wszystko jest tam w jednym kolorze? Nie moge sobie wyobrazic, ze gdybys mial malowac te wszystkie przewody i jakies mikroskopijne elemenciki innym kolorem niz reszta luku, to bedziesz to robil pedzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.